İçeriğe Yönlendir

Çekmecede Fazladan Duran Telefon veya Kot Varsa Önlem Almalı

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

araştırma jurnali raporuna göre :

Globally, the fashion industry is the second most polluting industry after the oil and gas sector. Responsible for 1.2 billion tonnes of greenhouse gas emissions annually, every UK household, as a result of their clothing consumption, produces the equivalent emissions of driving a modern car for 6,000 miles.

yani teksitl sektörünün ingilterede çevreye yaydığı emisyon  hane başına modern bir arabanın yılda yaptığı 10 bin km ye eşdeğermiş, dünyamızın geleceğini korumak adına, giyim kuşam alışverişlerimizde müsrif olmamak pek faydalı olabilir, hatta mesela evde 1 yıldır giyilmemiş kot mot ceket meket gömlek vs. lere el konabililme kanunu çıkabilir, çıkmış olan diğer bir kanun ile çekmecede vs. duran , 2023 ylı içinde hiç sim kart takıp alo demediğiniz, evvelden parasını verip satın aldığınız vergileri ödenmiş yedek veya keyfi tutulan cep telefonu var ise, bunlar ocak 2024 te kullanılmaz hale gelecek,imei ler bloke olacak, çift sim kartlılar veya e-sim kartılılar için ne olacak olan durumu bulamadım o konuda bir açıklamaya denk gelemedim.

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yani mazotu aklamak için ne hallere düştü dünya :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

matematik evrenseldir genelde doğru çıkar , bir yıldır giyilmemiş tişörtleri paketlemeye başlamalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

matematik evrenseldir genelde doğru çıkar , bir yıldır giyilmemiş tişörtleri paketlemeye başlamalı

Kotun emisyonunu bilmiyorum ama poşetleyip versek nasıl geri dönecek? İplik haline getirilse, zaten eskimiş kumaşc dayanıksız. Yakacaklar mı

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Çift sim kartlı İphone'umun imeisi ne olacak :) Ben 2 hat mı kullanmak zorundayım. :) 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

hatta mesela evde 1 yıldır giyilmemiş kot mot ceket meket gömlek vs. lere el konabililme kanunu çıkabilir, 

İyiymiş bu :D

Dün giydim dersem ne olacak. Hadi eve girmeyi anlamayı bulmayı falan geçtik

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

nasıl geri dönecek? İplik haline getirilse,

düğmesi kullanılabilir yeni imalatta

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

düğmesi kullanılabilir yeni imalatta

iyi. Hibrit pantolon giyersek sorun çözülür bence. İçi kanvas dışı kot olsun :) 

emisyonu yarı yarıya azalttım şıppadanak

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

iyi. Hibrit pantolon giyersek sorun çözülür bence. İçi kanvas dışı kot olsun :) 

emisyonu yarı yarıya azalttım şıppadanak

gözlerin den şimşek fışkırıyor :nazar:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

Deprem çantamızda yedek duran telefonları da elden geçirmek gerek 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Araba gibi telefonların da yıllık bakımı olacak. 

Bakım talimatnamesi:

1) Mevcut telefondan simkartı çıkar

2) Yedek telefona sim kartı tak ve hattın geldiğini kontrol et. 

3) Günün tarihini not et. 

4) 1 ve 2 yi tekrarla. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Kot pantolonu vermemek için yatarken giyeriz, 

Telefonları da senede bir sim kart takıp çalıştırdık mı tamamdır sorun kalmadı 😊

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bu arada kot pantolonu yıkamanıza gerek yok. 1 haftalık periyotla yıkanam pantolonla 15 ayda bir yıkanan kot pantolonun üstündeki bakteri sayısı ve çeşidi aynı. Boşuna su tüketmeyin :) 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Bildiğim kadarı ile pamuk tarlaları çok yüksek oranda sera gazı yayıyor. Aral gölü bilinçsiz sulama sonrası kurudu. Modanın dünyaya verdiği zarar çok fazla.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kotun emisyonunu bilmiyorum ama poşetleyip versek nasıl geri dönecek? İplik haline getirilse, zaten eskimiş kumaşc dayanıksız. Yakacaklar mı

Biz ürünlerimizde geri dönüşümle elde edilmiş pamuk kullanıyoruz. Pantolonlar geri dönüşümle tekrar pamuk oluyor ve belirli oranlarda yeni üretilen iplikte kullanılıp bu iplikle tekrar pantolon yapılıyor. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu arada kot pantolonu yıkamanıza gerek yok. 1 haftalık periyotla yıkanam pantolonla 15 ayda bir yıkanan kot pantolonun üstündeki bakteri sayısı ve çeşidi aynı. Boşuna su tüketmeyin :) 

Doğru bilgi. 

Tamer Topaç yazdı:

Bildiğim kadarı ile pamuk tarlaları çok yüksek oranda sera gazı yayıyor. Aral gölü bilinçsiz sulama sonrası kurudu. Modanın dünyaya verdiği zarar çok fazla.

Pamuk kullanımı azalıyor. 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Mahmut Yıldız yazdı:

Pamuk kullanımı azalıyor. 

Modal var. Yıllardır iç çamaşırı seçimimi bu üründen yana kullanılıyorum.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tamer Topaç yazdı:

Modal var. Yıllardır iç çamaşırı seçimimi bu üründen yana kullanılıyorum.

Ben bambu tercih ederim. Çoraplarım bambu.  Viskon, modal, tencel

Mesele tencel ağaçtan üretiliyor. Dünyada tek firma var. İşletmeyi gezmeye gittiğimizde telefonları içeri almadılar. Bir kaç yerden kendileri fotoğraf çekip bize verdiler. Fabrika sahasında yaka kartı ile geizyorsunuz. Tencel üretim tesisine girmek için ayrı kart veriyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Mahmut Yıldız yazdı:

Mesele tencel ağaçtan üretiliyor

Hangi ürünlerde kullanılıyor ve dokusu nasıl. Mesela Modal' ın dokusu pamuktan çok daha iyi, yumuşak ve çok dayanıklı.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tamer Topaç yazdı:

Hangi ürünlerde kullanılıyor ve dokusu nasıl. Mesela Modal' ın dokusu pamuktan çok daha iyi, yumuşak ve çok dayanıklı.

İkisi de selülozik elyaf. Pamuk gibi bunlar da yandığında kağıt yanmış gibi koku çıkar. Tencel pahalıdır. Mesela biz tenceli denim kumaşta kullandığımızda yumuşak, parlak bir kumaş olur. İç giyimde tencel görmedim ya da ben bilmiyorum. 

Mesela çorabım modal olunca formu daha çabuk bozuluyor ama bambu daha güzel duruyor. 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
(düzenlendi)
Mahmut Yıldız yazdı:

İkisi de selülozik elyaf. Pamuk gibi bunlar da yandığında kağıt yanmış gibi koku çıkar. Tencel pahalıdır. Mesela biz tenceli denim kumaşta kullandığımızda yumuşak, parlak bir kumaş olur. İç giyimde tencel görmedim ya da ben bilmiyorum. 

Mesela çorabım modal olunca formu daha çabuk bozuluyor ama bambu daha güzel duruyor. 

Tencel, koltuk kumaşlarında sık kullanılıyormuş. Pantolun üretiminde de varmış. Leke pek tutmuyormuş. İç çamaşırı olmaz gibi.

Modal iç çamaşırında hissi/dokusu güzel.

tarihinde Tamer Topaç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

yani ne oluyori kotlar kullanıma kapatılacakmı, 501 klasik kotumun hali ne olacak, hemn giysemmi yoksa yıl sonumu giy kaldır yapsam :shok:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Ozyurek yazdı:

Önlem aldım.. kotları tek tek giyiyorum.. 

Kaç tane giyiyordun abi önlem almadan önce?

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Kotunu sigortalatmak isteyen var mıdır acaba. Ortam çok bozuk belki çıkar biri :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...