İçeriğe Yönlendir

Ford Focus Mk1 Far Camı Değişme

Muhammet Selim

Recommended Posts

Muhammet Selim

Selamlar elimde 2001 makyajsız focus var fakat far sapsarı çok kötü şekilde,bizde ucuz maliyetli birşey yapmak istiyoruz ve letgoda vesaire focus 1 far camı satılmakta, nasıl sökülür, ustasız halledebilir miyiz kırmadan etmeden nasıl oluyor bilen anlatırsa sevinirim

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

üstündeki orijinal camda çatlak kırık yoksa onu kurtarsan daha mantıklı. youtube da far parlatmayla ilgili birçok örnek video var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sergen Aksu

Bana göre Kloroform ile parlatma çokta sağlıklı gelmiyor. Far partlatma yapan yerler vardı focus 2.5 farını yaptırmıştım bildiğiniz zımpara vb. aletlerle yapıyorlar fakat bir süre sonra camda kusma oldu. Eğer cam uygun ise cam alıp değiştirmek daha mantıklı gibi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mika far camı sökülütken kırılmaz zaten kırılsa da zaten sökülesi var dı ı denebilir :) fönle ısıta ısıta tornavida ile yapışkan camdan ayrılır, zaman alan bir işlem ama başlayınca sonrası basit.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Selim
Coşku Mert yazdı:

üstündeki orijinal camda çatlak kırık yoksa onu kurtarsan daha mantıklı. youtube da far parlatmayla ilgili birçok örnek video var

evet üstünde orjinal camı var fakat far parlatmayla ilgili çok video izledim focus için sadece üstündeki buhusunu alıyor ve far hala yeşil gibi duruyor bende açmışken hem içini hem dışını temizleyeyim diyordum😅

Çağlar Bayur yazdı:

mika far camı sökülütken kırılmaz zaten kırılsa da zaten sökülesi var dı ı denebilir :) fönle ısıta ısıta tornavida ile yapışkan camdan ayrılır, zaman alan bir işlem ama başlayınca sonrası basit.

yenisini takma işlemi nasıl olur?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Cam nerde satılıyor,

Açma işi ısıtarak silikonlar sökülecek 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Muhammet Selim yazdı:

hem içini

nikelajı silersiniz plastikten dikkat!

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Mevcut far güzelce temizlenir, tekrar etmemesi için Stek Dynoshield şeffaf folyo ile kaplanır. 5-10 yıl bana mısın demez :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...