İçeriğe Yönlendir

2008 Mondeo Bluetooth Sorunu

Melih Yegen

Recommended Posts

Melih Yegen

Merhaba birkaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim. Aracım 2008 Ford Mondeo 2.0 Ghia Hatchback ve yurt dışı paket bi araç. Aracın konsolu orjinal bi sıkıntısı yok bildiğim kadarıyla ama Bluetooth bağlanırken araç hoparlörüne baglanmıyor (Yol bilgisayarı kısmında AUX yaziyor değiştiremedim) sadece arama yapabiliyorum onu da sadece eski sürüm telefonda yapabildim. Birde navigasyon eski sürüm map yeni değil yani navigasyon DVDsi çıkarma yerini buldum pin istiyor herhangi bi bilgim yok ne olduğu ile ilgili yanlış girince sistem kitleniyor nasıl sıfırlayabilirim ve guncelleyebilirm? Bu paket araç hakkında bilgi verebilir misiniz.

IMG_1561.jpeg

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Bluetooth ile ilgili bildiğim Bluetooth üzerinden müzik akışını desteklemiyor sadece telefonla konuşabiliyorsunuz sanırım USB üzerinden de müzik çalmıyor sanırım bunlar için bluetooth modülünün yeni sürüm [2010 üzeri] olanla değiştirmeniz gerekiyor.Nabigasyon hakkında bilgim yok.

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yetkili serviste cihaza bağlatıp telefon görüşmesi için hafızayı sıfırlatabilirsiniz, navigasyon için serviste ücreti karşılığı bir ara yükleme yapılıyordu sorulabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Melih Yegen

Cevap verdiğiniz için teşekkürler AUXla idare edicez artık navigasyonuda halletmeye calisicam. Peki bu modellerde alarm var mı kitleyince açınca ses çıkarıyor mu yani basit bi soru sorsam mı bilemedim ama bazı araçlarda gördüm merak ettimde bu tarz şeyler biliyorsanız söylerseniz sevinirim teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Melih Yegen yazdı:

Cevap verdiğiniz için teşekkürler AUXla idare edicez artık navigasyonuda halletmeye calisicam. Peki bu modellerde alarm var mı kitleyince açınca ses çıkarıyor mu yani basit bi soru sorsam mı bilemedim ama bazı araçlarda gördüm merak ettimde bu tarz şeyler biliyorsanız söylerseniz sevinirim teşekkürler 

2012 mondeoda alarm devreye girdiğinde ve çıktığında ses çıkarmıyordu sadece yetkisiz açmaya çalışınca alarm ötüyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Kilitlerken ses çıkarmıyor ama çift kilitleme özelliği var kilitleme tuşuna art arda iki defa basmanız gerekiyor.Bir de global kilitleme var kilitleme tuşuna basılı tutarsanız 5 saniye sonra cam sunroof ne varsa hepsini kapatıyor tabii bunun için camların kodlanmış olması gerekiyor. Camlar kodlanmamışsa tam açma ve tam kapama sonrası tekrar bir 5 saniye basılı tutacaksınız açma kapama tuşuna hafif tık sesiyle kodlanmış oluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben olsam güzel bi android ünite alır, tüm dertlerden kurtulurdum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Melih Yegen
Sani Gerşon yazdı:

Ben olsam güzel bi android ünite alır, tüm dertlerden kurtulurdum.

Haklısınız düşündüm yaptıracaktım ama fotoğrafa iyi bakarsanız panelin farklı dörtlü ve park sensör yerinin farklı olduğunu goruceksiniz. Ekran yapılacaksa eğer çakmaklık yerinden itibaren odunumsu desenli yerinde değişmesi lazımmış biraz daha araştıracağım. Orijinalide gayet güzel tuş kapaklarını değiştireceğim ekranıda daha kullanışlı yapmaya çalışacağım güncelleme, ekran montajı vs.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Melih Yegen yazdı:

Alarm vardır, sürücü camını açık bırakıp kapıları kilitleyin, 5-10 dakika sonra camdan elinizi uzatıp kapıyı içten açın alarm çalacaktır. Çift kilitleme alarm için şart değil. Kaput veya kapılardan birisi açılırsa alarm çalıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Melih Yegen
Sani Gerşon yazdı:

Tamda böyle bir şey arıyordum teşekkürler ve şunu fark ettim bu konsol için olanlar daha pahalı diğer diğer konsola göre 1 2 bin fark oynuyor.

Serkan Toker yazdı:

Alarm vardır, sürücü camını açık bırakıp kapıları kilitleyin, 5-10 dakika sonra camdan elinizi uzatıp kapıyı içten açın alarm çalacaktır. Çift kilitleme alarm için şart değil. Kaput veya kapılardan birisi açılırsa alarm çalıyor.

Musait olunca deneyeceğim basit şeyler ama merak ediyor insan. Bu tarz şeyleri biliyorsanız soyleyebilir misiniz? birde yolcu koltuğu otomatik sadece kaldırma-indirme tuşu var bazen çalışıyor bazen calismiyor neden böyle yapıyor olabilir

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serkan Toker yazdı:

Çift kilitleme alarm için şart değil. Kaput veya kapılardan birisi açılırsa alarm çalıyor.

çift kilit yapınca kapıyı hangi yöntem ile açacağız yiğidim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Çağlar Bayur yazdı:

çift kilit yapınca kapıyı hangi yöntem ile açacağız yiğidim

Halk arasında alarm için çift kilitleme şart gibi yaygın bir inanış var. Ben mücadelemi bu yönde veriyorum, çift kilitlenen kapı için çeşitli yöntemler var, bir örneğini aşağıya ekliyorum, kullanılacak aparat kişiye göre değişir. Kapısını seven yedek anahtarı yoksa arabasını çift kilitlemesin, bu sözüm kulaklara küpe olsun..

20-180-1.jpg

Melih Yegen yazdı:

Tamda böyle bir şey arıyordum teşekkürler ve şunu fark ettim bu konsol için olanlar daha pahalı diğer diğer konsola göre 1 2 bin fark oynuyor.

Musait olunca deneyeceğim basit şeyler ama merak ediyor insan. Bu tarz şeyleri biliyorsanız soyleyebilir misiniz? birde yolcu koltuğu otomatik sadece kaldırma-indirme tuşu var bazen çalışıyor bazen calismiyor neden böyle yapıyor olabilir

Motorun dişlisi kırıktır veya düğme bozuktur.

Yorum bağlantısı
Melih Yegen

Tekrar merhaba arkadaşlar farklı konu açmak istemediğimden buraya yazıyorum benim araçtaki navigasyonla ilgili birkaç şey sormuştum daha önce. Daha güncelleyecek bir yer bulamadım. SD kart yuvası yok bende CD ile güncelleme sağlanıyormuş, o CD nin olduğu yeri buldum ama çıkartırken şifre istiyor bazı yazabilicek yerlere baktım ama yok illa teyp yerini mi çıkartmam lazım öğrenmek için orda da etiket olabilirmiş çünkü

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cd programının istediği şifre paralı olan şifredir, teyp code u değil sanırım anlattığınız

Yorum bağlantısı
Melih Yegen
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

cd programının istediği şifre paralı olan şifredir, teyp code u değil sanırım anlattığınız

Teyp içinde navigasyonun seri nosu varmış sanırım onu sorgulatinca şifre çıkıyormuş navigasyonun karmaşık bi işlem. Zamanınına göre güzel yapmışlar navigasyonu falan ama yenilikçilikte bi yere kadar dayanmış artık..

tarihinde Melih Yegen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Melih Yegen yazdı:

Teyp içinde navigasyonun seri nosu varmış sanırım onu sorgulatinca şifre çıkıyormuş navigasyonun karmaşık bi işlem. Zamanınına göre güzel yapmışlar navigasyonu falan ama yenilikçilikte bi yere kadar dayanmış artık..

öyle idi 2010 da ayudi1 80bin tl iken navigasyon kartına  4000 kesiyorlardı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...