İçeriğe Yönlendir

Disk Yamulması

Sercan Süer

Recommended Posts

Tamer Topaç

Bosch, Brembo gibi markaların standart diskleri, orjinale yakın ekipman üretirler. Bu markaların spor versiyonlarında sorun yaşamazsınız.

Kaliteli üretim yapan fren balata/disk markaları

Ferodo

Walburg

Ate

Blueprint

TRW

Spor kullanıma uygun fren balata/disk markaları

Braxis

Brembo

EBC

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Mahmut Yıldız yazdı:

Araç viteste mi?

Ben de çay istiyom. :)

Çayın altına su çektik neskafe var. :D Disk sürekli balataya temas eder hiç etmese dönerken yine sürtünür diskin yüzeyi tam düzgün olmadığı için. Yolda giderken ısınmaya yardımcı olur ve bu bilgiler ansiklopedilerde yazmaz, kıymetimi bilin.. :D  

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Serkan Toker yazdı:

Çayın altına su çektik neskafe var. :D Disk sürekli balataya temas eder hiç etmese dönerken yine sürtünür diskin yüzeyi tam düzgün olmadığı için. Yolda giderken ısınmaya yardımcı olur ve bu bilgiler ansiklopedilerde yazmaz, kıymetimi bilin.. :D  

Benim arabada el frenini indirince lastiği gayet normal çeviriyordum. Eğer sürterse diski sürekli ısıtır ve çok ısınan disk performans kaybeder. Seramik disk değilse tabi ki. 

Kaynamamış suya neskafe :onder:

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Serkan Toker yazdı:

Sizi aracı lifte kaldırıp lastiği söküp diski elle çevirmeye davet ediyorum. :D 

Sen de gel, kenarda çay içersin.. :D 

Liftte diski ceviremiyorsan ya pimlerde ya da kaliperde problem vardir. Surekli temas etse ses yapar ve isinir. Pimleri bizzat kendim yagladigim ve kaliperi temizledigim icin biliyorum temas etmiyor. Her araba da ayni olmayabilir. Freni birakinca kaliper pistonu ve pimler biraz kendini geri cekiyor balatanin diske sürtmemesi icin. Hatta volkswagen de özel bir kod var, balata diske yaklasiyor ve diski kurutuyor. Sürekli temas ediyor olsa böyle bir özellik olmazdi :) bu arada cay sevmiyorum, kahve var mi :) 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)
Mahmut Yıldız yazdı:

Kaynamamış suya neskafe :onder:

Ayrıntıyı fark etmene sevindim, yedigün  açıyorum.. 🤭

Erdem Doğan yazdı:

Bana tosbagen deme, yazılımla hallederler onlar kola gerek yok.. 😂 Kahve kalmamış öralet  olur mu ?

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Serkan Toker yazdı:

Bana tosbagen deme, yazılımla hallederler onlar kola gerek yok.. 😂 Kahve kalmamış öralet  olur mu ?

Amca instan varsa bi bak, videodaki gibi olursa balata diske sürtmez, angara böyle iscilik var mi bilmiyorum tabi 😝

https://www.instagram.com/reel/CyEW4eEIYqH/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Bu arada, bazi marka balatalarda metal balata yuvalari yayli gibi oluyor, freni birakinca balatayi geri itiyor. Ate de öyle mesela. Angara da ate var mi 😂

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Erdem Doğan yazdı:

Amca instan varsa bi bak, videodaki gibi olursa balata diske sürtmez, angara böyle iscilik var mi bilmiyorum tabi 😝

https://www.instagram.com/reel/CyEW4eEIYqH/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Bu arada, bazi marka balatalarda metal balata yuvalari yayli gibi oluyor, freni birakinca balatayi geri itiyor. Ate de öyle mesela. Angara da ate var mi 😂

Üçgen eye mi gördüm ben ? 🤣🤣 Ateyi bulmacalardan biliyoruz başka yok bizde.. 😂😂 Liftten canlı yayın bekliyorum senden, feysteki dayılardan biriyim ama insta da var. Geçen sene kayıt olmuştum.. 😜

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Serkan Toker yazdı:

Üçgen eye mi gördüm ben ? 🤣🤣 Ateyi bulmacalardan biliyoruz başka yok bizde.. 😂😂 Liftten canlı yayın bekliyorum senden, feysteki dayılardan biriyim ama insta da var. Geçen sene kayıt olmuştum.. 😜

Frenler bitse de degistirsem diye bekliyorum, vicdansiz önceki sahibi zamaninda degistirmis 😂 simdilik yag degisimi vlogumu birakiyorum, en kisa zamanda fren vlog u ile karsinizdayim 😝

b90133c2-0856-4e87-aaf8-abc9cc05fe0c.jpeg.0bbc808d7d6025a991bf4f12c92e4638.jpeg

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Erdem Doğan yazdı:

Frenler bitse de degistirsem diye bekliyorum, vicdansiz önceki sahibi zamaninda degistirmis 😂 simdilik yag degisimi vlogumu birakiyorum, en kisa zamanda fren vlog u ile karsinizdayim 😝

Ya bu bizim sanayideki dükkan gibi, Hamburg oto sanayi sitesi galiba bura. Kaliperi eğeleyen usta burada mı ? Tel fırça falan.. 😃

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Serkan Toker yazdı:

Ya bu bizim sanayideki dükkan gibi, Hamburg oto sanayi sitesi galiba bura. Kaliperi eğeleyen usta burada mı ? Tel fırça falan.. 😃

Yok ya bizim garaj :) eğe de var ayrica 😜

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Serkan Toker yazdı:

Yedigün sevmiim ben, böcüklüsünden yok mu?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Erdem Doğan yazdı:

Plaka şahane

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Tamer Topaç yazdı:

Plaka şahane

O kadar para verdik sahane olsun tabi, 12 euro 😂

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Erdem Doğan yazdı:

O kadar para verdik sahane olsun tabi, 12 euro 😂

Kıskananlar çatlasın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...