İçeriğe Yönlendir

Hangi Antifiriz

Yusuf Akbay

Recommended Posts

Yusuf Akbay

Herkese selam,

LPG li fiat palio 1,6 için hangi antifiriz kullanmak uygun olur.
Muğla bölgesinde yaşıyorum.

Yorum bağlantısı
Yusuf Akbay
Coşku Mert yazdı:

yeşil veya mavi renk uygundur

Teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Uzun süredir antifriz yoksa dikkatli kullanmanızı öneririm. Sorun çıkabilir

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Uzun süredir antifriz yoksa dikkatli kullanmanızı öneririm. Sorun çıkabilir

Almeraya ne koyacaz antfriz yok içinde biraz ekliyim diyorum kışın donmasın 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

aynı mavi yeşil devam

1.8 ler nasıl hb

almerayı diyorsan  motor olarak bilmiyorum ben 1.6 daha çok vardır piyasada diye onu aldım  çok bilerek de almadım yani . 1.6 ların çoğu parçası primera ile uyuyormuş sanırım motorda

antfriz 1 litre ekliyim o zaman mavi veya yeşil. ( 1 litre antfirizi 1 litre su ile karıştırıp arabadan 2 litre su çekip yerine eklesem olur heralde )

Ali Gök yazdı:

almerayı diyorsan  motor olarak bilmiyorum ben 1.6 daha çok vardır piyasada diye onu aldım  çok bilerek de almadım yani . 1.6 ların çoğu parçası primera ile uyuyormuş sanırım motorda

antfriz 1 litre ekliyim o zaman mavi veya yeşil. ( 1 litre antfirizi 1 litre su ile karıştırıp arabadan 2 litre su çekip yerine eklesem olur heralde )

bu arada hb olanları daha çok güzel tip olarak ben beğeniyorum param yetse onu alırdım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

3 kapı lar var 1.8 bi tanesine bir radyatör işleminde bulunmuştum içi ferah

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

donmasın 

mersin’de mi :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ayva erken çiçek açmış diolaaa

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ali Gök yazdı:

bu arada hb olanları daha çok güzel tip olarak ben beğeniyorum param yetse onu alırdım

Üzerinden az bir şey al ekle 2 lt biraz fazla olur sanki.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ya buralarda değişti yazın aynı sistem 40 50 derece de kışın bazı geceler sabaha karşı don oluyor artık . 

Selçuk Bakış yazdı:

Üzerinden az bir şey al ekle 2 lt biraz fazla olur sanki.

antfirizi 1 litre alıp petroldan radyatörden 1 litre çekip direk döksem olurmu . ben antfirizi suyla karıştırıp 2 litre olarak dökeyim diye ondan demiştim ( 1 litre su 1 litre antifiriz)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

1 litre çekip direk döksem olurmu .

olur, fazla şımartma motoru

hem sen nie uğraşıyon ver ustana, sen çayını içerken çeksin şırıngayı ya hu

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

ver ustana, sen çayını içerken çeksin şırıngayı ya hu

sami arabayı tamir ederken ben çay içersem sövüyor burda başka ustamda yok :D @Sami Demirpaz çay içmek serbesmi

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ali Gök yazdı:

sami arabayı tamir ederken ben çay içersem sövüyor burda başka ustamda yok :D @Sami Demirpaz çay içmek serbesmi

Ona da ver, taktiği bilmiyon sen :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Ali Gök yazdı:

Ustan olarak suyu komple bosaltip, saf antifiriz ile doldurmayi teklif ediyorum. 

biraz senlik olsun dukkanda 😅

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ali Gök yazdı:

Ya buralarda değişti yazın aynı sistem 40 50 derece de kışın bazı geceler sabaha karşı don oluyor artık . 

antfirizi 1 litre alıp petroldan radyatörden 1 litre çekip direk döksem olurmu . ben antfirizi suyla karıştırıp 2 litre olarak dökeyim diye ondan demiştim ( 1 litre su 1 litre antifiriz)

Suyun dönüş hortumunu sök, bidon, kova bişeye akıt, üstten normal su doldurup sistemi bir yenile, en son 3 lt aldığın antifrizin 1 lt sini kullan, bir süre öyle kullan, sonra onu da dök, 2 lt antifriz+saf su kullan. Bende bir sıkıntı olmamıştı astra g de. Ytd :D 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

yeşil veya mavi renk olur. Daha önce hangi renk var ise onu kullanın daha önce hiç kullanılmadı ise antifirizi daha az kullanmaya dikkat edin 3/1 i antifiriz gibi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...