İçeriğe Yönlendir

Vites Geçişlerinde Yığılma

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba dostlar. 

Symbolümde canımı sıkan bir vites geçişlerinde yığılma sorunum var. Yığılmanın önüne geçmek için vites değişimlerinde gazı biraz geç kesmem gerekiyor veya biraz daha uzun yarım debriyajla ilerlemem lazım. Renault tecrubem yok, eskisi nasıldır bir hikrimde yok. Ama bunun doğal olduğunu pek düşünmüyorum. 

Aklıma Cruze'daki motor kulaklarını değiştirmenin sağladığı konfor geldi. Bu arabanında epi topu 3 tane motor kulağı varmış. (cruzeda 4 tane) 

01100215.thumb.gif.b1946b2c6752b694cbaf6059e50f4607.gif

Grafikteki 2 numaralı parçayı değiştirmek bana bir fayda sağlarmı. araba 10 yaşında ve 40 bin kmde . Bu sürede o parça kolaylıkla eskiyip özelliğini yitirebilirmi. Az buz para değil 

https://www.cetinrenault.com/urun/clio-4-symbol-joy-alt-motor-takozu-112381035r-1 neredeyse 2 bin tl. Piyasada yan sanayisi 600 tlye de var. Orjinal 3300 tl çıkanda var. 

Aracın kliması açık veya kapalı pek farketmiyor bu yığılmayı nasıl çözeriz başka tavsiyesi olan , yanlış yere odaklandığımı düşünen varsa tavsiyenizi beklerim. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
İlkay Başaran yazdı:

Yığılma derken gaz mı yemiyor?

Vites değiştirirken öne doğru yığılıyorum gazda bir sıkıntı yok. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Yazılımsal olabilir bi vag grubu serviste güncelleme ile çözüyordu.

Renault çünkü Facebook gruplarına takılma zamanı geldi sanırım.. 

Arabanın 3 4 haftadır yatmış olmasıda sebebi olabilir mi. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Kurcalamayla olacak şey değil, tamamen arabayla ilgili bence. Volanın hafif olması, yazılımsal olarak Fordlardaki vs. rev match sisteminin olmaması etkendir. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Arabanın 3 4 haftadır yatmış olmasıda sebebi olabilir mi. 

yani sıfır arabalar da  bayiden çıkınca öne yığılması lazım diyorsun?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

yani giderken vitesi boşa alınca yığılıyor? 

yoksa vites değiştirme hamlelerinde mi yığılıyor

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yani giderken vitesi boşa alınca yığılıyor? 

yoksa vites değiştirme hamlelerinde mi yığılıyor

Vites değişim esnasında oluyor. Lakin eco modu kapatınca epey düzeldi. Külliye'de geldim. Gemi geçişleri ve uçak gösterilerini beklıyom. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...