İçeriğe Yönlendir

Sıfır B Segment SUV Tavsiye (2008, Kona, TRoc, Mokka)

Mesut Piskin

Recommended Posts

Mesut Piskin

İyi forumlar,

Yaklaşık 1.3 -1.5 milyon arası bütcem için sıfır B Segment SUV araç arayışındayım, 

aşağıdaki gibi 4 araçta kararsız kaldım. Tecrübeli arkadaşların önerisini bekliyorum.

Kullanım:

Yılda maksimum 15bin km yapıyorum genelde İstanbul şehir içi kullanıyorum, yılda 4,5 kez şehirler arası gidiyorum.

Liste fiyatlarını ekledim bayiler de az da olsa indirim yapıyor.

Hyundai Yeni Kona (Kona 1.0 T-GDI Elite DCT): Donanımlarıyla birlikte baya dolu bir araç (Liste fiyatı 1.520 milyon, kasımda 100+k indirim geldi)

Peugeot Yeni 2008 (Yeni 2008 ALLURE 1.2 PureTech 130 hp EAT8): Özellikle tasarımıyla cezbediyor (Liste Fiyatı:1.473 maalesef zam gelmiş)

WW T-Roc (1.5 TSI 150 PS DSGLife): Piyasası iyi alımı satımı kolay ve ww diye listeye aldım :) (Liste Fiyatı: 1.530)

Opel Mokka (1.2 130 HP Benzin AT8): Tasarımı güzel, 2008 den kalır yanı yok diye listemde (Liste Fiyatı Elegance 1.415 TL GS 1.537 TL)

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Peugeot liste fiyatından %10 civarı indirim yapıyor bu ara . Bilginize..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Skoda düşünürseniz onda da sanırım elindeki renkler için kampanya var. Babamda kamiq var memnun bayağı. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

2021 kona sahibi bir arkadaşım o parayı ona vermem gibi bir laf etti geçen. Ama epey dolu olduğunu ben de duymuştum. O paraya hibrit araç alınabilirse İstanbul için müthiş olur. Battaniye ile kusursuz olur:)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ben olsam C segment bakarım, incelemek için de bir nissan bayisine uğrarım :fiuw: hatta dün yani o derece, bir de 4x4 olsun derim yani

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Çağlar Bayur yazdı:

ben olsam C segment bakarım, incelemek için de bir nissan bayisine uğrarım :fiuw: hatta dün yani o derece, bir de 4x4 olsun derim yani

Sanırım özellikle B segment istiyor. Yoksa bence de C:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Aralık sonuna kadar gezip fiyat alın, kredileri sıkmaya devam edecekler. Sizin paranız da hazır ise indirimli teklifler yağacaktır. Tel numaranızı bırakın bi çay demleyin kapıya kadar getirip bırakırlar. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mesut Piskin

Önerileriniz için teşekkür ederim, bazı sebeplerden B segment bakıyorum. Baya bir elemenin sonunda bu listede karar kıldım. 2008 ile KONA arasında çok gidip geliyorum. Kona gerçekten de çok dolu bir araç, sürüşüde çok keyifli. 2008 ise heybetli duran konforlu bir araç, şanzıman'ının da bir kaç vites geçişi hariç çok rahat olduğunu deneyimledim.

Uzun yıllar satmayı düşünmüyorum bir önceki aracıma da uzun yıllar binmiştim, bu defa da öyle planlıyorum bu sebeple 2. el de kolay alınır satılır mı düşüncesini çok fazla gütmüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ben troc ama mümkünse tayigo derim. olmadı 2008

bir de toyota CHR yahut yaris hibritlere bakın. 

uzun yıllar kullanacaksanız sanki yaris hibrit en doğru seçenek. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Kona tasarım olarak bana itici gelse de evet dolu bir araç. Ancak 1.0 T-GDI ve yetkili servisleri iyi araştırın. Ben servisinden memnun kalan duymadım. Kendim de yetkili servisten pek memnun kalmadım. 
VW mantıklı gelse de ben 2008’e şans verirdim. İkisi arasında kalırdım gibi.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Chr 10 güne yeni kasayla gelecekmiş diyorlar. İstanbul şehir içinde 5 litreyi geçmiyor. Bayiden bilgi alabilirsiniz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

2008 sanki c suv gibi duruyor ve gerçekten güzel. Benim tercihim bu olurdu ama niye derseniz bilmiyorum sadece güzel duruyor derim 😊 

Ama arkadaşların da dediği gibi hibrit modelleri de inceleyin bence. Uzun süre kullanacaksınız sorunsuz ve ucuza yol yapıp kullanırsınız 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

şehir içinde 5 litreyi geçmiyor.

bi getir de latte içmeye gidelim kaveler benden, 12 den aşağı düşerse

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ferhat Yavuz yazdı:

CHR tam sizlik bence gidip bi inceleyin sadece arka taraf klostrofobik 

yeni kasada arka camı büyütmüşler

@Çağlar Bayur arkamızdan tampon tampona sedici gelecek ama :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

arkamızdan tampon tampona sedici gelecek ama

o kadar sabır olmaz ama arkadaşlar için katlanırız yavaş gitmeye kabul

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

2008 derim,

hem yeni makyajlandı,hemde allure cam tavanlısını 1250 küsüre veriyormuş bayiler

ayrıca e-toogle vites,elektronik park freni var,tam otomatik şanzıman,çift kavrama falan değil,

taigo da yok böyle şeyler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Piskin

Cevaplar için teşekkür ediyorum.

2008 için hem çok düşün oranda kredi hemde bayide en uygun 1290 teklif aldım.

fiyat performans olarak baktığımda benim için rakiplerinden daha öne geçti bu sebeple 2008 de karar kıldım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...