İçeriğe Yönlendir

Polo Silecek Kapalı Konumdayken Çalışıyor

Umut Salman
Çözüme git Umut Salman tarafından,

Recommended Posts

Umut Salman

Merhaba, polo aracımda bir ay öncesinde başlayan bir sorunum var. Silecek kapalı konumdayken de dahil tüm kademelerde durmadan çalışıyor. 2 hafta boyunca düzelmişti fakat 2-3 gün önce tekrar başladı. İnternette araştırdım tam net bir çözüm bulamadım. Ne yapmak lazım?

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Clio'muzda benzer sorun olmuştu, silecek motoru değişti. Ön cam altı tahliye delikleri tıkanırsa zaman içinde motor suda kalıp oksitlenebiliyor.

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Kontrol yapılacak sıralama:

1- silecek kolu

2- silecek motoru

3- bcm beyni

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serkan Toker yazdı:

Önce rölesine bakın, en kolay yol yanındaki röleyle değiştirmektir.

canbus ta röle ne arar mirim?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Çağlar Bayur yazdı:

canbus ta röle ne arar mirim?

Çıt çt yapan röle değil mi yaa 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serkan Toker yazdı:

Çıt çt yapan röle değil mi yaa 

opelyo ile egzos bile yapıyorlar teknoloci ne acaip

Yorum bağlantısı
Umut Salman
(düzenlendi)
Kerim Bilgehan Arbek yazdı:

Kontrol yapılacak sıralama:

1- silecek kolu

2- silecek motoru

3- bcm beyni

başka bir formda silecek değişti 1.500TL ye demiş birisi aynı araç için. Fakat açıklama yapmamış. Sanırım dediğiniz gibi silecek kolu olabilir. Oto elektrikçiye mi gitmem gerekiyor bunun için?

tarihinde Umut Salman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
Umut Salman yazdı:

başka bir formda silecek değişti 1.500TL ye demiş birisi aynı araç için. Fakat açıklama yapmamış. Sanırım dediğiniz gibi silecek kolu olabilir. Oto elektrikçiye mi gitmem gerekiyor bunun için?

Evet oto elektrikçiye gidebilirsiniz ancak hususi vag grubu çalışan elektrikçler var onlara gitmenizi tavsiye ederim. Vag grubu araçlar komplike bir elektrik hattına sahip olduğu için bu uğurda tecrübeli ve işin ehli ustalara göstermekte fayda var. 

Profilinzden Antalyada olduğunuzu görüyorum. Vw için yeni sanayide türkmenoğlu vw servis mekanikte bilgililerdir. Onların çalışığı ya da önereceği oto elektrikçi olup olmadığınızı sorabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
  • Çözüm
Umut Salman

Elektrikçi silecek kolunu sökerek tamirini yaptı. Tamiri olmasaydı sıfır kol alınacaktım. Üç aydır arıza tekrarlamadı. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...