İçeriğe Yönlendir

Oto Koltuk Ortopedik Minder.

Talha Bilgi

Recommended Posts

Talha Bilgi

Merhaba değerli dostlar bir süredir yaşadığım problem var, araştırdım ama bir sonuca ulaşamaınca sizlere danışayım dedim. Benim özellikle otururken sağ kalçam ve üst bacağın arkasında ağrı oluyor. (sanıım Priformis Sendromu Siyatik ağrısı...)

Malumunuz Mercedes w124 aracım var ve aracımı sürerken sağ kalçam çok batıyor ağrıyor ama mesela Fiat Egea sürüyorum, eşimin eski kasa C4 sürüyorum onlarda daha rahat oluyorum. w124'den memnunum ve satarsam koltuğu rahat bir araca ise param yetmez şu aralar... Bu yüzden şöyle bir yuvarlakımsı Ortopedik Oturma Minderi aldım bu sefer kalçam bir miktar rahat etsede üst bacağımın alt kısmı yani mindere değen kısmı baskı altında mı kalıyor anlamadım yanıyor, batıyor rahatsız oluyorum... ne yapacağımı şaşırdım. Koltuğumu döşemeciye kontrol ettirdim sorun yok dediler hatta döşeme altına ince bir sünger ile yumuşattılar ama yinede olmadı.. Tavsiyeleriniz nelerdir ? 

Araç koltuğu değiştirmeyi düşünüyorum ama döşemeciler yanaşmıyor.. Farklı minderler denemeyi düşünüyorum... En son çare aracı satmayı düşünüyorum... :( 

Şimdiden değerli yorum fikirleriniz için çok teşekkür ederim. Size saçma gelebilir ama işte durumum bu ... :unknw:

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Cüzdan var mı cepte? Ben taşımıyorum bu sebeplerden.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Metin Baloğlu yazdı:

Cüzdan var mı cepte? Ben taşımıyorum bu sebeplerden.

yok üstad bende hiç taşımam arka cebimde kağıt bile koymam :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Oturduğunuz yüzeyin yumuşamaması, sertleşmesi lazım. Yumuşatılan sünger ağrıyı daha da arttıracaktır.

Talha Bilgi yazdı:

hatta döşeme altına ince bir sünger ile yumuşattılar ama yinede olmadı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Sani Gerşon yazdı:

Oturduğunuz yüzeyin yumuşamaması, sertleşmesi lazım. Yumuşatılan sünger ağrıyı daha da arttıracaktır.

Önceden sert idi koltuk malum w124 koltukları süngerli değil yosunlu.. Sert halinde iken daha fena ağrıyordu çok kısa mesafede belli ediyordu... O yüzden sünger koyduk çok ince ama bilemedim yani

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Bu arada mesela sağ dizimde ağrıyor araç sürerken bu ağrı mercedesde az ama mesela c4'de çok ... :(

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Talha Bilgi yazdı:

Önceden sert idi koltuk malum w124 koltukları süngerli değil yosunlu.. Sert halinde iken daha fena ağrıyordu çok kısa mesafede belli ediyordu... O yüzden sünger koyduk çok ince ama bilemedim yani

Bir bel fıtığı adayı olarak ben, kesinlikle bazı araçların koltuklarının çok rahatsız ettiğini söyleyebilirim. Ayrıca doğru oturma pozisyonuna da dikkat etmelisiniz.

https://www.webtekno.com/koltukta-en-ideal-oturma-pozisyonu-h65285.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Sani Gerşon yazdı:

Bir bel fıtığı adayı olarak ben, kesinlikle bazı araçların koltuklarının çok rahatsız ettiğini söyleyebilirim. Ayrıca doğru oturma pozisyonuna da dikkat etmelisiniz.

https://www.webtekno.com/koltukta-en-ideal-oturma-pozisyonu-h65285.html

Bel için bende sırtlığımı çok yatırmıyorum ama mesela bende şükür şimdilik bel/sırt ağrısı çok uzun yol olmadığı sürece rahatsız etmiyor. Koltuk sertlik/yumuşaklık dengeside sanırım önemli, mesela çok yumuşak dediğiniz gibi ağrı yaptığı gibi sertte bir o kadar rahatsız ediyor.  Yada böyle geniş uzun oto/suv koltukları gerekiyor mesela jeep grandcheroke, ford explorer, gibi :) 

Üçgen dik oturma minderleri karşıma çıktı üstad birde onları denesem diyorum

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Talha Bilgi yazdı:

Üçgen dik oturma minderleri karşıma çıktı üstad birde onları denesem diyorum

Denemeden bilemezsiniz. Ancak bir çok aracın koltuğu genel olarak yeterlidir. Bence bir pozisyon değişikliği deneyin. Sadece sırt düzeni değil, direksiyon yüksekliği, pedal uzaklığı gibi şeylere de odaklanın derim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Sani Gerşon yazdı:

Denemeden bilemezsiniz. Ancak bir çok aracın koltuğu genel olarak yeterlidir. Bence bir pozisyon değişikliği deneyin. Sadece sırt düzeni değil, direksiyon yüksekliği, pedal uzaklığı gibi şeylere de odaklanın derim.

Koltuğun asansörü ile üste aldım, alta aldım, ileri çektim geri çektim... Ama en rahat üstte yani yüksekte rahat ettim gibi, teşekkür ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Talha Bilgi yazdı:

Önceden sert idi koltuk malum w124 koltukları süngerli değil yosunlu..

teşhisi koyuyorum:

rahat batıyor.

• Beğen 1
  • Mutlu 5
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

teşhisi koyuyorum:

rahat batıyor.

Süper tespit abi, Milletde ne dertler var biz neyin peşindeyiz gibi oldu... ;)

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Yaşlılığa çözüm arıyoruz sanki? Bulursanız beni de çağırın...

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

w124 ölmez bu forum

Murat Sahın yazdı:

Yaşlılığa çözüm arıyoruz sanki? Bulursanız beni de çağırın...

bölünmez.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

koltuk önemlidir yaşayan anlar, önce desteğin nereye gerektiğini siz tespit edin, ufak bir minder ile, bence tam diz altına denke gelen yere, kolltuk minderinin bittiği yer  takviye yapıp deneyin , genlede ağrılar o bölge desteksiz ise oluşur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Çağlar Bayur yazdı:

koltuk önemlidir yaşayan anlar, önce desteğin nereye gerektiğini siz tespit edin, ufak bir minder ile, bence tam diz altına denke gelen yere, kolltuk minderinin bittiği yer  takviye yapıp deneyin , genlede ağrılar o bölge desteksiz ise oluşur

Evet abi önceki aracım olan mitsubishi outlanderda kalça değil ama diz ağrım sebebi ile recore tarzı sabir uzun sünger yaptırmıştım ama bu araç için yapamadı oto döşemeci yada uğraşmak istemedi... Bi şekilde çözmeye gayret edeceğim... Etrafımda timsahlar dolanıyor olmaz sen bunu bize sat diye :mamba:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bunlar eski tip içi yaylı, sünger dolgu olmayınca işlemesi zor bir fikir daha, koltuk kızağına takviye yapılıp ön bağlantı biraz daha havaya kaldırılabilir işe yarar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Çağlar Bayur yazdı:

bunlar eski tip içi yaylı, sünger dolgu olmayınca işlemesi zor bir fikir daha, koltuk kızağına takviye yapılıp ön bağlantı biraz daha havaya kaldırılabilir işe yarar

benimkinde baldır kaldırma indirme var onu yapınca kalça aşşaya iniyor... birde abi direksiyon ayar yok ve direksiyon aşşağıda konumlu ondan da dolayı çok radikal değişikliklere müsait değil. Tek satsalar başka mercedes koltuğuda alabilirim mesela w123,w163, ama tek satanda bulmam lazım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Talha Bilgi yazdı:

mercedes koltuğuda alabilirim mesela

birkaç yıl önceye kadar zebil dolu idi yüzüne bakmazlardı, şimdi takımlar 40-50 bin. buralarda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Ben de fıtık hasarlı olduğum için bu durum zaman zaman benimde canımı sıkıyor bazen oğlum koltuk ayarını değiştiriyor ben eski haline getirene kadar iki üç gün uğraşıyorum.

Motosiklet için Jel koltuk destekleri var olmaz mı acaba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Adnan Çakır yazdı:

Ben de fıtık hasarlı olduğum için bu durum zaman zaman benimde canımı sıkıyor bazen oğlum koltuk ayarını değiştiriyor ben eski haline getirene kadar iki üç gün uğraşıyorum.

Motosiklet için Jel koltuk destekleri var olmaz mı acaba.

Bir bakayım abi şimdi onlarada... Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Arabanın koltuğundan ziyade acil tarafından doktora giderseniz daha kesin bi çözüme ulaşabilirsiniz gibi geliyor bana

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Yaklaşık 10 gündür Bel ağrısı çekiyorum

Yılda 1 2 defa kendini net hatırlatır.

Kilo çok önemli ne zaman kilo alsam ağrı geliyor.B12 kullanıyorum bana iyi geliyor.Bir şey kaldırırken dizden kırıp kaldırırım bele yük vermem.Arabanın koltuğunu ayarlarken ağrım varsa pedala konumlarken mümkün olduğu kadar dizi yukarıda bırakırım bana faydası oluyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Ersen şahin yazdı:

Arabanın koltuğundan ziyade acil tarafından doktora giderseniz daha kesin bi çözüme ulaşabilirsiniz gibi geliyor bana

Ersan bey gitmediğim doktor, fizyoterapist vs kalmadı MR çektiler defalarca ne belde ne kalçada bişey bulabildiler... Priformis sendromu yada siyatik diyor fizyoterapistler manuel terapiler aldım arılarım biraz azaldı eskisi gibi değil ama araç sürerken devam ediyor. Günlük mecburen en az 30 km yol depiyorum :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Sizinki kas ağrısı.... ilaç yazıyorum Tranko - Buskas 10 mg+10 mg günde 3 kez tok karnına.... 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...