İçeriğe Yönlendir

Fiesta 2006 Benzinli Hava Filtre Kutusu Arka Kauçuk Tutacağı

Ferit Gür

Recommended Posts

Ferit Gür

Selamlar, fiestalarda hava filtre kutusunun arka kısmınki deliklerin geçtiği kauçuk bir parça var onun adı nedir. Filtre kutusu titreşimden ses yapıyor öndeki vidaları aşırı sıkmak istemiyorum kırılmasın diye ama arkadan tutan bir şey olmayınca nafile, nette bakındım ama bulamadım parçacılara izah edemedim, oranın orjinal parça adı beya uydurulabilecek bir fikir var mıdır? image.jpeg.21b028e7f35ab7c90818c17bf5b330d2.jpeg

image.jpeg.7cc16a398439b9c0243e31dd59bba7cd.jpeg

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Süngerle desteklenebilir. Ya da bez bant ile sarıp kalınlaştırabilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
(düzenlendi)
Ersen Tapan yazdı:

Süngerle desteklenebilir. Ya da bez bant ile sarıp kalınlaştırabilirsiniz. 

Abi fotoğraflar benim arabama ait değil, ben o parçayı göstermek için foto attım bendekinde düz vida, o kauçuk parçanın içinde 6’lık somun var çevire çevire oraya takılıyor üstüne de filtre kutusu oturuyor. Ben 6’lık uzun somunla bir şeyler yapmayı planlıyorum sizlere de danışayım dedim. Parçanın adını bilsem alıcam ya da albeanınkini alıp bi şekil uydurcam image.jpeg.999d1ff6bd3522e739b88aed586964f8.jpeg

tarihinde Ferit Gür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ferit Gür yazdı:

Ben 6’lık uzun somunla bir şeyler yapmayı planlıyorum

ısıyla daralan makaron iyi iş yapar böyle yerlerde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Çağlar Bayur yazdı:

ısıyla daralan makaron iyi iş yapar böyle yerlerde

Valla olabilir abi iyi fikir. Parçanın kendisini bulmak baya zor anlaşılan bombe olarak da üstten 6mm somun takarım onun üstüne makaron 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ferit Gür yazdı:

onun üstüne makaron 

en bol mamakronu alıp gerekirse 2 3 defa üst üste ısıta ısıta sarmak  iş yapar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Aradığınız böyle birşeymi acaba ? Astra aracım için lazım olmuştu. Bursada bir fabrika üretiyormuş. Tesadüfen bulmuştum. 

20230320_150255.jpg

20230320_144917.jpg

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Dizelde bu parça kauçuk conta tarzı bir şey. Aynı şekil ilk kalkışta tıkırtı yaptığı için baktırdım. Biri sağlam diğeri gidik çıktı. Usta çekmecesinden elini attığı gibi aynısından buldu taktı. Ne adı var ne kodu. Ses tamamen gitmedi bu arada.

Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Mustafa Erkan yazdı:

Aradığınız böyle birşeymi acaba ? Astra aracım için lazım olmuştu. Bursada bir fabrika üretiyormuş. Tesadüfen bulmuştum. 

20230320_150255.jpg

20230320_144917.jpg

image.jpeg.2ad2b0fa46e55bd89f8dfef0ee4d22d7.jpeg
ben bunu buldum albeanın parçasıymış şekli benziyor içindeki vidayı çıkarıp 6’lık somun takılabilse uyar diye düşünüyorum 

Süleyman Can yazdı:

Dizelde bu parça kauçuk conta tarzı bir şey. Aynı şekil ilk kalkışta tıkırtı yaptığı için baktırdım. Biri sağlam diğeri gidik çıktı. Usta çekmecesinden elini attığı gibi aynısından buldu taktı. Ne adı var ne kodu. Ses tamamen gitmedi bu arada.

Şekli böylemiydi hocam, nette aradım bulamadım 7zap da ücretli olmuş galiba girilmiyor orası açılsa parça koduna bakıp ismini bulurdum

Çağlar Bayur yazdı:

en bol mamakronu alıp gerekirse 2 3 defa üst üste ısıta ısıta sarmak  iş yapar.

Peki abi külbütör açılırken o vida da sökülüyor muydu? öyle sararsam yarın bigün sorun olmasın 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ferit Gür yazdı:

külbütör açılırken o vida da sökülüyor muydu? öyle sararsam yarın bigün sorun olmasın 

onu bilmiyorum açıkçası ama makaron takviyesinden hiçbr sorun çıkmaz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Ferit Gür yazdı:

Şekli böylemiydi hocam, nette aradım bulamadım

image.jpeg.2ad2b0fa46e55bd89f8dfef0ee4d22d7.jpg.3fc31c9d242e1c04ef12aadc003d880a.jpg

Ortadaki içi boş kauçuk malzemeydi. Vida kendi vidası. Yuvayı değiştik sadece.

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Oraya somun alıp silikondan yada sun fix den diğerlerindeki gibi bir kafa yapabilirsin 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen şahin
(düzenlendi)

Düz civata sıkacaksanız bir tane fiberli somunla kontra atabilirsiniz

tarihinde Ersen şahin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Ferhat Yavuz yazdı:

Oraya somun alıp silikondan yada sun fix den diğerlerindeki gibi bir kafa yapabilirsin 

Uç kısmındaki bombeden mi bahsediyorsun,

Ersen şahin yazdı:

Düz civata sıkacaksanız bir tane fiberli somunla kontra atabilirsiniz

Cıvatanın boyu o kadar uzun değil anca 6’lık uzatma somunuyla ek yapılır. Bir de hava filtresi değişirken çıkarması, arkadan vida sökmesi filan usta kesin kaybeder onu 😂 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...