İçeriğe Yönlendir

Golf 6 - DSG mekatronigi

Gökhan Çoşkun

Recommended Posts

Gökhan Çoşkun
(düzenlendi)

selamlar,

babamın 2010 Golf 6 - 1.6 TDI aracının DSG şanzumanı tadilat gördü. 7 ileriydi yanlış hatırlamıyorsam.

DSG şanzuman kartı, dişliler, kavrama vs değiştirilmiş. 28bin tl gibi bi masrafı oldu özel serviste. Vites geçişleri sıkıntılıydı ve P-R geçmiyordu bazen.

İşi yapan usta: 'Mekatroniğinide değiştirin, tek o kaldı arıza çıkarabilecek' demiş. Fakat tam olarak bu mekatronik nedir ? TR de 40-50bin TL imiş fiyatı.

şase no ile kontrol ettim fakat aracın detaylı şanzuman kodunu filan bulamadım. Yurtdışında olduğum için buradan alıp götürmek istiyorum TR ye. 

Bu konuda yardımcı olabilecek yada yol gösterebilecek birileri varmıdır forumda :)

tarihinde Gökhan Çoşkun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

şanzıman kartının değiştiğini sanmam, şanzıman kartını değiştiren usta mekatroniğin(şanzıman beyni) revizyonunuda yapıp takması gerekir sonuçta dsg şanzıman kartı beynin içinde, o kadar masraf ettirip beyinde arıza yapabilir demek ilginç.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Geçmiş olsun, komple yeni şanzıman almakla aynı şey olmuş sanki, bu nasıl revizyon, kavrama olur, mekatronik olayı zaten doğuştan hata tamamda dişlilere ne oldu anlamadım?

Yorum bağlantısı
Gökhan Çoşkun

Adem Kazıl yazdı:

şanzıman kartının değiştiğini sanmam, şanzıman kartını değiştiren usta mekatroniğin(şanzıman beyni) revizyonunuda yapıp takması gerekir sonuçta dsg şanzıman kartı beynin içinde, o kadar masraf ettirip beyinde arıza yapabilir demek ilginç.

anlamadığım konu bu oldu. internette baktıgımda, kart, mekatroniğin üstünde gözüküyor.  ptesi arayıp detaylı öğreneceğim. çünkü şuanda ses yok, vites geçişleri düzelmiş ve takılma yapmıyor geçişlerde.  babam yanlış anlamış olabilir.

Ali Cihangiroğlu yazdı:

Geçmiş olsun, komple yeni şanzıman almakla aynı şey olmuş sanki, bu nasıl revizyon, kavrama olur, mekatronik olayı zaten doğuştan hata tamamda dişlilere ne oldu anlamadım?

kavrama fiyatlari 12-13 bin TL civari. kart icinde 10 bin tl gibi bi fiyat cikiyor sitelerde. baya pahalıymış bu DSG parçaları.

mekatronik doğuştan hata derken neyi kastetmiştiniz? kronikmidir yani? 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Gökhan Çoşkun yazdı:

anlamadığım konu bu oldu. internette baktıgımda, kart, mekatroniğin üstünde gözüküyor.  ptesi arayıp detaylı öğreneceğim. çünkü şuanda ses yok, vites geçişleri düzelmiş ve takılma yapmıyor geçişlerde.  babam yanlış anlamış olabilir.

kavrama fiyatlari 12-13 bin TL civari. kart icinde 10 bin tl gibi bi fiyat cikiyor sitelerde. baya pahalıymış bu DSG parçaları.

mekatronik doğuştan hata derken neyi kastetmiştiniz? kronikmidir yani? 

böyle diyince kızarlar, mekatronik denen sistem hep sorun çıkarır bakım ister, o yüzden dediydim, bir nevi kronik, yüksek basınçlı yağlı sistemler genelde böyledir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...