İçeriğe Yönlendir

E46 325Ci Benzinde Tekleme Sorunu

Berat Efe Ceylan
Çözüme git Berat Efe Ceylan tarafından,

Recommended Posts

Berat Efe Ceylan

Merhabalar 2002 model BMW E46 325Ci aracım var. Arabam bir ay önce hiç gaz yemiyordu 2. vitese gecmiyordu araç otomatik.

Araç yapıldı hava akışmetre, Buji, Buji kabloları, Bobinler değişti araç düzeldi. Ancak bir haftadır araç LPGde hiç sıkıntısızken benzine geçince rölanti titriyor hafif gaz verdiğimde devir aşağı iniyor araç titriyor istop edecek gibi oluyor. Yüksek devilerde ise araba hafif hafif gaz teklemesi yapıyor kesilme sesi rahat bi şekilde duyuluyor ve LPGye geçmiyor. Kontak açıp kapatınca ise LPG ye geçmeme sorunu düzeliyor ancak benzinde titreme durumu asla geçmiyor. Ustalar ise hiç bir sıkıntı bulamıyor yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Berat Efe Ceylan yazdı:

Ustalar ise hiç bir sıkıntı bulamıyor

enjektöre giden elektrik tesisat sorunu meşhurdu bu motorda şaseye kısa devre olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berat Efe Ceylan
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

enjektöre giden elektrik tesisat sorunu meşhurdu bu motorda şaseye kısa devre olabilir

Cevabınınız icin teşekkür ederim Ankarada bu işten anlayan bildiğiniz bir yer var mı. Gittiğim bütün ustalar sorun bulamıyor aracı lpgde nadir kullanıyorum aldığımda takılıydı ancak şu an maalesef benzinde kullanılacak gibi değil bazen çok az titreme yaparken bazen tekleme inanilmaz şekilde artıyor

Berat Efe Ceylan yazdı:

Cevabınınız icin teşekkür ederim Ankarada bu işten anlayan bildiğiniz bir yer var mı. Gittiğim bütün ustalar sorun bulamıyor aracı lpgde nadir kullanıyorum aldığımda takılıydı ancak şu an maalesef benzinde kullanılacak gibi değil bazen çok az titreme yaparken bazen tekleme inanilmaz şekilde artıyor

LPG ayarı yaptırın diyen oldu beyinden olabilir diyen oldu buji bobinler sıkıntı yapar diyen oldu ama kesin bişey maalesef çıkmıyor dediğiniz gibi tesisata baktıracağım

tarihinde Berat Efe Ceylan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bildiğim yer yok teknik adamız sanayi bizi sevmez :) beyinciler hlee nefret eder

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

bildiğim yer yok teknik adamız sanayi bizi sevmez :) beyinciler hlee nefret eder

Seni de mi :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Seni de mi :)

peruk takıp gidiyorum yanlarına hayyata tanıyamazlar

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Berat Efe Ceylan yazdı:

Yüksek devilerde ise araba hafif hafif gaz teklemesi yapıyor kesilme sesi rahat bi şekilde duyuluyor ve LPGye geçmiyor

LPG den benzine benzinden LPG ye geçme sorunu oluyorsa araç pistonu korumaya alıyor. Piston korumaya alınınca geçişe izin vermiyor. Korumaya geçme sebebini bulmak lazım. Hangi piston olduğuna bakın önce. Genel mi yoksa bir pistonda mi diyem.Ateşleme elenebilir buji buji kabloları değişmiş. Maf, map,lambda yada hava kaçağı aranmalı.  Muhtemelen yakıt haritası bozuluyor. kutup başını çıkar 5-10 dakika bekle. Arac belli bir km hatasız çalışırsa dediğim sebeplerden harita karışıyor. Yanlız sorun var ise benzinde kendini zor belli eder LPG de daha bariz olur. buda bir çok kişiyi LPG sorunu diye yanıltır 

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Berat Efe Ceylan
Hamit inan yazdı:

LPG den benzine benzinden LPG ye geçme sorunu oluyorsa araç pistonu korumaya alıyor. Piston korumaya alınınca geçişe izin vermiyor. Korumaya geçme sebebini bulmak lazım. Hangi piston olduğuna bakın önce. Genel mi yoksa bir pistonda mi diyem.Ateşleme elenebilir buji buji kabloları değişmiş. Maf, map,lambda yada hava kaçağı aranmalı.  Muhtemelen yakıt haritası bozuluyor. kutup başını çıkar 5-10 dakika bekle. Arac belli bir km hatasız çalışırsa dediğim sebeplerden harita karışıyor. Yanlız sorun var ise benzinde kendini zor belli eder LPG de daha bariz olur. buda bir çok kişiyi LPG sorunu diye yanıltır 

aracın bundan önceki arızası yapıldığında usta yüksek hızlarda dene demişti 200-300 km yüksek hızda kullandım aracı acaba haritayi bozmus olabilir mi? bende ise tam aksine LPGde hic sorun göstermiyor benzinde gösteriyor. 

Oğuzkan Erışık yazdı:

İvedikde namlı bmw var. Orayla görüşebilirsin

forumdaki abilerin önerdiği şeyleri deneyeceğim düzelmezse dediğiniz yere baktırıcam teşekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Berat Efe Ceylan yazdı:

aracın bundan önceki arızası yapıldığında usta yüksek hızlarda dene demişti 200-300 km yüksek hızda kullandım aracı acaba haritayi bozmus olabilir mi? bende ise tam aksine LPGde hic sorun göstermiyor benzinde gösteriyor

Mutlaka tekleme varsa hangi pistonda olduğunu kaydeder. tekleme gezeliyorsa karışım hatasıdır. Önce buna bakılmalı. Bundan sonra kutup başını çıkar benzinde bir kaç yüz km yap gözlemle. Sanayi usta musvettesi dolu... LPG enjektör hatasından sibop bükük diyen, tesisat değişecek diyen.... Sırf harita bozulduğu için 

Yorum bağlantısı
Berat Efe Ceylan

Tekrardan merhaba abiler bugun dediğiniz gibi kutup başını çıkardım bekledim yarım saat kadar sonrasında yaklaşık 35-40km yol yaptım benzinde gaz kesme olayini sadece 1 kere yaptı kontak acıp kapattım duzeldi ustaya anlattıgımda ise ısrarla enjektörler diyor ama kutup başını sökmem bile neredeyse teklemeyi yuzde 70-80 azalttı arabayı böyle böyle alıştırmayı denemeye devam etmeli miyim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yan etki, yeni harita oluşana kadar bol benzin pükürtür, tam bir teşhis yöntemi olmaz bu

hani debriyaj değiştim çok yakmaya başladı derler, zira akü sökülmüştür aslında debriyaj ile illgisi yoktur

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Berat Efe Ceylan

Sorun bobin tesisatından cıktı ilgilenen herkese teşekkür ederim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...