İçeriğe Yönlendir

W204 - C200 Kompresor /// Amg ///

Sami Demirpaz

Recommended Posts

Sami Demirpaz

Selamlar, uzun zamandır foruma yeni arabam konusu açmamışım.  Bu geçen süreçte yeni eski 4x4 veya 4x2 olarak arabalar geldi geçti. 

Bahse konu arabam ise 1 yılını doldurup konu açma değer hale gelmiş 😃

Aslında açacak çok konu var da yakın tanıyanlar bilir, geçen sene İstanbul maceramızı bitirip Mersin Tarsus’a yerleştik. Bu arabayı da o günlerde kullandığım Jeep Grand Cherokee 3.0 dizel’in yerine aldım. Jeep’i bu bölgede gösterecek kimse bulamayız kaygısı ile görece daha fazla ustası servisi olduğuna inandığım için Mercedes arayışına girdik o dönemde.

Tüfekçilerden Mustafa ve Furkan abi ile konuşurken beni tatmin edecek motorun temizini bulursak C200 Komp olduğuna kanaat getirmiştik. 

Bursa’da bu aracı bulduk, o dönemde 121.000 km’ de hiç lpg takılmamış evin ikinci aracı olarak kullanılan bir arabaydı. Aracın donanım, kondisyon, km ve fiyatı çok iyi örtüşüyordu. Perşembe günü telefonda pazarlık edince satıcı, “ kardeşim alıyorum dediysen, ben ilandan kaldırıyorum, kapora da istemiyorum ama gel ben arayanlarla uğraşamam dedi” ve ilanı kaldırdı. Böyle iyi insanlar var mı diye düşünürken Mustafa gidelim ya en fazla iskender yer döneriz dedi. 

Sabahtan Mustafa ve Emmi ile buluştuk Bursa’ya vardık. Araba almaya sigortacım yanımda olmadan gidemiyorum 😅

Aracın bakımlarının yapıldığı Mercedes servisinde satıcı ile saatinde buluştuk. Aracı cihaza bağladılar, teste soktular ve problem olmadığına Mustafa ve usta ikna olunca noterde işimizi bitirdik. 

Daha yemek bile yemeden emmi kasko ve trafik sigortamızı kesti 😃 He bu arada ev taşınacak hayatımız değişecek vs derken malum konudan ben ehliyeti kaptırmışım ve yeni aracı aldığımızda ehliyetim de yok arabayı süremiyorum. Neyse ki o süreç geçti. 

Gelelim arabaya, bir sene de 20 bin km yaptık. 1 kere İstanbul’da özel serviste alınca yağ bakımları yapıldı. Daha sonra 10 bin km sonra Mersin’de Koluman yetkili servisinde bakımı yapıldı. Bu bakım sırasında bu araçlarda olan ön iki airbag geri çağırmasından dolayı airbagler ücretsiz yenilendi. 1 kere de kolon kilidi arızası yaptı bu süreçte. 

Ortalamamız Tarsus’ta 8.5-9 lt civarı. Dün sakin bir uzun sürüşle 300 km lik gezintiyi 6.3 lt ile tamamladık. 
Uzunyolda da ortalama 7.5-8 lt yakıyordum meğer süratten dolayı imiş 😅

185 hp güç üreten 1.8lt kompresör motor ve buna eşlik eden 5gtronic 5 ileri şanzıman su gibi 200 üstü hızları görüyor. 

Araçta fabrikasyon Amg paket olduğundan, koltuklar, tamponlar, jantlar vs gibi bazı eklentiler var. Bir de sanzımanda direksiyondan kontrol edilen vites var bu donanımda. 

Hanemize hayırlı olsun 😅

IMG_3523.jpeg

IMG_3520.jpeg

IMG_0837.jpeg

• Beğen 35
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Maşallah, renk de nefismiş. Hayırlı olsun Sami, kaç model bu güzellik?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Önder Özcan yazdı:

Maşallah, renk de nefismiş. Hayırlı olsun Sami, kaç model bu güzellik?

saolasin abi, uzun zamandir konu acmayinca ne yazacagimizi unutmus hikaye dosemisiz. 

2008 model :)

Evren Barış Özbek yazdı:

Hayırlı olsun.  :nazar:

Allah kaza bela göstermesin. 

saolasin Evren abi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Maşallah çok güzel Allah güzel günlerde bindirsin, bu airbagler değişiminde direksiyon açı sensörü değişenlerde oluyormuş. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Talha Bilgi yazdı:

Maşallah çok güzel Allah güzel günlerde bindirsin, bu airbagler değişiminde direksiyon açı sensörü değişenlerde oluyormuş. 

bizde değişmedi. sadece airbag değiştirdiler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

:nazar:

Hep almayi hayal ettigim merso yu almişsiniz. 

İyi gunlerde kullanin...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Talha Bilgi yazdı:

Surucu tarafinda direksiyon gobegi yeni takildi tus takimi vs. Aci sensorunu bilmiyorum degisim faturasina bakmak lazim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Sani Gerşon yazdı:

Sami hayırlı olsun.

Özlettin kendini :flowers: 

Buralardayim aslinda ama konu acmamisiz :) 

Tevfik Işık yazdı:

:nazar:

Hep almayi hayal ettigim merso yu almişsiniz. 

İyi gunlerde kullanin...

Allah daha iyilerini nasip etsin. Tesekkurler

Mahmut Yıldız yazdı:

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. 

saolasin Mahmut abi

Selim Bilgin yazdı:

Motor sesi Mercedes gibi olan son motorlardan.

Aynen motor ve egzoz sesi uyumu super. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selim Bilgin yazdı:

Motor sesi Mercedes gibi olan son motorlardan.

vızzzzzzjjjjj diye supercharger uğultusunu diyorsun herhalde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Maşallah :nazar:

204 kasanın alınabilir en güzel kombini 

Ama hala kaput yıldızı duruyor bak :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Doğan Arşiray yazdı:

bizde değişmedi. sadece airbag değiştirdiler.

Belki set olabilir ama bir müşterim demişti, "airbag için gittim direksiyon açı sensörü değiştirdik felan dediler" dedi.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Maşallah :nazar:

204 kasanın alınabilir en güzel kombini 

Ama hala kaput yıldızı duruyor bak :P

orcinalmis gibi iki yildizida sokmedim 😅

Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin güzel makina

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Güle güle kullan Samisan, jantları gerçekten değerli bir 204 :) 

Avantgarde yada Elegance bakıyorum ara ara, denk getirirsem 203ü hemen göndereceğim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Hayırlı olsun, benim için c bu kasadan sonra bitti :) belki yeni c coupe kabul edilebilir. Arkada çeki demiri göremedim sanırım artık karavancılıkta sona erdi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...