İçeriğe Yönlendir

Focus 2 Kalorifer Sıcaklığı Farkı

Ahmt Demirtaş

Recommended Posts

Ahmt Demirtaş

Focus 2 aracimin kalorifer peteğini kendim konsol altından yandan değiştirdim. Ancak hemen sonrasında çıkmam gereken yolculukta yoğun yağmurda kaloriferi açıyorum. Şoför tarafı soğuk ön yolcu tarafı sıcak. Araba ortadan kesilmiş gibi bir taraf sıcak diğer taraf soğuk.

Kaloriferi açınca böyle olan durum klimayı açınca da aynı şekilde devam ediyor. Kalorifer de soğuk olan şoför tarafı klima açıkken soğuk. Kaloriferde sıcak olan ön yolcu tarafı klima açıkken yine sıcak.

Kalibrasyon yaptım ancak değişen bir durum olmadi

Konu hakkında tavsiyesi yada başından tecrübe geçmiş arkadaşlarım varsa değerli fikirlerinize talibim

IMG20231116142218.jpg

IMG20231116142203.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

digital panelli mi kalorifer sisteminiz? radyatörü çıkarmak için nereyi kestinz?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

digital panelli mi kalorifer sisteminiz? radyatörü çıkarmak için nereyi kestinz?

Kalibrasyon denmiş, muhtemelen dijital panel.

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Aynı problem benim arabada da var Vectra b digital gösterge bende çözemedim 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Kalibrasyon denmiş, muhtemelen dijital panel.

bne tam olarak neresi kesildi onu merak ediyorum kazan kesildi ise geçmiş olsun

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmt Demirtaş
Çağlar Bayur yazdı:

Digital panel çağlar abi

Çağlar Bayur yazdı:

Yolcu tarafından yandan girdim abi. Daha önce ek boru ve kelepçe ile değişim yapilmis zaten. Bende aynısını tekrar ettim.

Çağlar Bayur yazdı:

bne tam olarak neresi kesildi onu merak ediyorum kazan kesildi ise geçmiş olsun

Kazan derken abi. Yeni kalorifer peteği aldım eskisini kelepçelerden söküp yenisini kelepçe ve ek kauçuk boru ile araçtaki karsiligina yeniden taktim. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmt Demirtaş yazdı:

Daha önce ek boru ve kelepçe ile değişim yapilmis zaten. Bende aynısını tekrar ettim.

normalde kazan yandan kesilmeden çıkmaz? siz herhangi bir yeri kesmedi iseniz öncesindekesilmiş olabilir ? sağ sol ayrı klape var soldaki bir şekilde takılı kaldı anlatımdan çıkan o. kazanı sökmeden düzelir mi ehil bir ustaya baktırın

Yorum bağlantısı
Ahmt Demirtaş

Araç kafama takıldı. Yanina gittim. Araştırırken edindiğim bir bilgi. Akü (+) kutup başını söküp on saniye sonra geri yerine taktım. Sonuç olumlu. Sağ sol eşit sıcaklık. Yönlendirmelerde sorun Yok 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmt Demirtaş yazdı:

Kalibrasyon yaptım ancak değişen bir durum olmadi

ilk başta elenen seçenek , geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...