İçeriğe Yönlendir

2012 1.4 VTI Motor Yağ Yakması

Abdulkadir izgi

Recommended Posts

Abdulkadir izgi

2012 1.4 benzinli c4’üm var. 6 bin km’de yaklaşık bir litre yağ yakar diyorlar. Yağ eksiltme yapıyor benim araçta bu konuda bilgisi olan var mı acaba. 

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Yağ kaçağı başka yağ yakma başka sorundur. Hiç bir sorunsuz motor yağ eksiltmez. Önce conta testi yaptırın sonra altına üstüne baktırın. Her iki ihtimalde de işçilik pahalı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Abdulkadir izgi yazdı:

2012 1.4 benzinli c4’üm var. 6 bin km’de yaklaşık bir litre yağ yakar diyorlar. Yağ eksiltme yapıyor benim araçta bu konuda bilgisi olan var mı acaba. 

mantıklı değil. 3 litre om642 mercedes motoru 10 litre yağ alıyor ve 15 bin km de yaklaşık 1 litre eksilmiş oluyor.

Yorum bağlantısı
Abdulkadir izgi
Süleyman Can yazdı:

Yağ kaçağı başka yağ yakma başka sorundur. Hiç bir sorunsuz motor yağ eksiltmez. Önce conta testi yaptırın sonra altına üstüne baktırın. Her iki ihtimalde de işçilik pahalı olacaktır.

Yağ kaçağı kesinlikle yok iki haftada bir alt korumayı söküp üstten alttan kaçak kontrolü yapıyorum. 

Ali Gök yazdı:

koyulan yağ castrolmü ? km kaç binde 

yağ kaçağı kesin yok değilmi ?

Yok castrol koymadım bu sefer total kullanacağım. Yağ kaçağı kesinlikle yok. Bir forumda bir kişi 4 bin km de bir eksilttiğini söyledi

Yorum bağlantısı
Abdulkadir izgi
Selçuk Bakış yazdı:

Ne marka yağ kullanıyorsunuz?

Yağın markasını unuttum 10 bin km oldu 2 litreye yakın yağ eksiltti. Total 5w40 htc yağ varmış daha partiküllü diye onu kullanacağım bu bakımda 

Evren Erakçora yazdı:

Yağ sahte olmasın. 

Kullandığım yağı ünternette buldum. Petronas, Mercedesin önerdiği yağ markalarından biriymiş bir arkadaşım civic’inde kullanıp memnun kaldı diye bende kullandım. Ana bayiden aldım yağı 

Selçuk Bakış yazdı:

Ne marka yağ kullanıyorsunuz?

Petronas kullandım. Total kullanacam.

Yorum bağlantısı
Abdulkadir izgi
Doğan Arşiray yazdı:

mantıklı değil. 3 litre om642 mercedes motoru 10 litre yağ alıyor ve 15 bin km de yaklaşık 1 litre eksilmiş oluyor.

IMG_7989.jpeg.e298a730755da39d2981f3805d9e9f70.jpeg

Yorum bağlantısı
Abdulkadir izgi
Süleyman Can yazdı:

Egzos mavi duman atıyor mu? Özellikle devir yükseltince?

Yarım debriyaj gaza yüklenince beyaz duman attığını gördüm. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Total yada Elf kullanın, başka markada eksiltiyor Fransız motorlar, viskozite değişmeyin. Lpg vs fark etmez 340binde ki aracımda kesiciye dahi girsem eksiltme olmuyor.

Yorum bağlantısı
Abdulkadir izgi
Selçuk Bakış yazdı:

Total yada Elf kullanın, başka markada eksiltiyor Fransız motorlar, viskozite değişmeyin. Lpg vs fark etmez 340binde ki aracımda kesiciye dahi girsem eksiltme olmuyor.

Forumlarda 10 yıl önce yazılanlara baktım orda bile eksilttiğini yazan olmuş. Total 5w30 kullanmayı düşünüyorum ama yakmayı engelleyecekse 5w40la devam ederim daha da markasını bile değişmem. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Fransız marka yağ kullanın problem olmaz, motorda problem yoksa sorun yaşamazsınız.

Yorum bağlantısı
Abdulkadir izgi
Selçuk Bakış yazdı:

Fransız marka yağ kullanın problem olmaz, motorda problem yoksa sorun yaşamazsınız.

Motorda, çekişte hiçbir problem yok. Tek problem yağ eksiltmesi. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Kullandığınız yağla ilgili olma ihtimali yüksek, sahte yağ aldı başını gidiyor maalesef, bizzat distribütör ün kendi sitesinden almak en mantıklısı.Aynı marka, viskozite, uzantılı yağın en düşük ve yüksek fiyatları arasında uçurum var.

Yorum bağlantısı
Abdulkadir izgi
Mustafa Yanar yazdı:

Kullandığınız yağla ilgili olma ihtimali yüksek, sahte yağ aldı başını gidiyor maalesef, bizzat distribütör ün kendi sitesinden almak en mantıklısı.Aynı marka, viskozite, uzantılı yağın en düşük ve yüksek fiyatları arasında uçurum var.

Yeni kullanacağım yağ Total. Gidip benzinliklerine bakacam ordan alacam 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...