İçeriğe Yönlendir

2023 Ford Kuga Nasıl Bilirsiniz ?

Emral Kaplan

Recommended Posts

Emral Kaplan

Herkese selamlar ilerleyen günlerde nasipse 2023 sıfır Ford Kuga almayı planlıyoruz. Aracı kullanan bilen birileri biraz konfor yakıt açısından aydınlatabilir mi ? Yakıt tüketimi 7.7 ile 10.5 arasında geziyor diye duydum ama bilgisi tecrübesi olan varsa yazarsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler. :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Emral Kaplan yazdı:

gerçekten yardımcı olacak kimse yok mu ?:secret:

dolu. 

sabah yazar millet mesai başlasın hele :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Haber verdiler hemen geldim.

Bendeki 2022 benzinli Kuga'dan bahsedeyim.

Sizde MK2'den MK3'e geçeceksiniz sanırım. Sürüş farkı var arada. YEni Kuga'nın sürüşünü ben daha çok sevdim. Bir önceki kasa çok dik pozisyonda gibi geliyordu. Yenilerde pedallar daha dipte ayak daha ileri gidiyor ve bu bilhassa uzun yolda daha konforlu oluyor. Benzinli araçlarda yakıt size bağlıdır. Eco modda giderseniz 5-6 sport modda gazlarsanız 9 görürsünüz. Konfor donanıma göre değişir. ST line olanlar spor yay olduğu için doğal olarak biraz sert oluyor. Ancak öyle langur lungur değil. Hatta güzel bile geliyor. Bendeki Vignale donanım olduğu için oldukça yumuşak ve konforlu. Yol sesi vs zaten çok az Ford uzun zaman önce çözdü o işi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Enişte eylül ayında style paket manuel 1,5 ecobost aldı perfromansı merak edip kullandım gidişi zehir gibi.Tüketim olarak 7,5-8 civarı bir değerdeydi.Konforu genişliği zaten biilinen bir konu.

Yorum bağlantısı
Emral Kaplan
Hüseyin Sönmez yazdı:

Haber verdiler hemen geldim.

Bendeki 2022 benzinli Kuga'dan bahsedeyim.

Sizde MK2'den MK3'e geçeceksiniz sanırım. Sürüş farkı var arada. YEni Kuga'nın sürüşünü ben daha çok sevdim. Bir önceki kasa çok dik pozisyonda gibi geliyordu. Yenilerde pedallar daha dipte ayak daha ileri gidiyor ve bu bilhassa uzun yolda daha konforlu oluyor. Benzinli araçlarda yakıt size bağlıdır. Eco modda giderseniz 5-6 sport modda gazlarsanız 9 görürsünüz. Konfor donanıma göre değişir. ST line olanlar spor yay olduğu için doğal olarak biraz sert oluyor. Ancak öyle langur lungur değil. Hatta güzel bile geliyor. Bendeki Vignale donanım olduğu için oldukça yumuşak ve konforlu. Yol sesi vs zaten çok az Ford uzun zaman önce çözdü o işi.

yok bende accent era var şu an da 2023 kugaya nasipleniyoruz. Allah işimizi rast götürürse aralık gibi almayı planlıyoruz. Çok performans olarak arabaya yüklenmem malum öğrenci olunca maksimum boş yolda 160 170 giderim normal zamanlarda da 100 110 arası seyrederim. Yalnız otomatik almayı düşünüyorum da şanzıman konusunda bir kroniği falan var mı mk3 serilerinde şikayetvar'a falan baktığımda biraz bu konuda kafası ağrıyanlar olmuş. Sizin vignale pakette de 8 ileri otomatik olması lazım memnun musunuz ? 

Erkam Elma yazdı:

Enişte eylül ayında style paket manuel 1,5 ecobost aldı perfromansı merak edip kullandım gidişi zehir gibi.Tüketim olarak 7,5-8 civarı bir değerdeydi.Konforu genişliği zaten biilinen bir konu.

nasipse artık bi 10 15 senelik alacağım için titanium paket var aklımda da o üstündeki motor 182 bg olan dragon motor muydu bilginiz var mı ?

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
Emral Kaplan yazdı:

Herkese selamlar ilerleyen günlerde nasipse 2023 sıfır Ford Kuga almayı planlıyoruz. Aracı kullanan bilen birileri biraz konfor yakıt açısından aydınlatabilir mi ? Yakıt tüketimi 7.7 ile 10.5 arasında geziyor diye duydum ama bilgisi tecrübesi olan varsa yazarsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler. :)

Öncelikle hayırlısı olsun inşallah kardeşim ,

Araç tüm serilerinde kalitesini korumuş bir ürün zaten ,bazen sorunları olsada alt serilerde ,alanların memnun olduğu araç , Ford gurubu araçlarda birçok alt ve orta sekmen ürünlerin kullanmak nasip oldu ,yeni seride tam otomatiği keyif verici olan bir araç, yakıt tüketimi tamamen kullanıcı endeksli ,diye düşünüyorum bir çok serisinde verilen katalog değerlerin stabil kullanımda yakalayan biri olarak kanaatım bu yönde ,lakin almadan önce mutlaka test sürüşüne çık irdele kafana takılan yerleri sor bayiye ,tavsiyem bu yönde .Bu arada İzmir bayilerinden Hangisinden düşünüyorsun .

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Emral Kaplan yazdı:

bi arkadasim aldi. yakiti fazla gibi dedi.. Ama cekisini atikliğini cok begeniyordu.. Daha bakamadım ben.  ilk firsatta test edip kurcalayacagim bende.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Okan Tansel yazdı:

Araç tüm serilerinde kalitesini korumuş bir ürün zaten ,bazen sorunları olsada alt serilerde ,alanların memnun olduğu araç , Ford gurubu araçlarda birçok alt ve orta sekmen ürünlerin kullanmak nasip oldu ,yeni seride tam otomatiği keyif verici olan bir araç, yakıt tüketimi tamamen kullanıcı endeksli ,diye düşünüyorum bir çok serisinde verilen katalog değerlerin stabil kullanımda yakalayan biri olarak kanaatım bu yönde ,lakin almadan önce mutlaka test sürüşüne çık irdele kafana takılan yerleri sor bayiye ,tavsiyem bu yönde .Bu arada İzmir bayilerinden Hangisinden düşünüyorsun .

Oo hoş geldin Okan Abi nerelerdesin?

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Mayıs ayında titanium olanını bulup alabildim. Yakıt 7,6 lt/100 km şehir içi, şehirdışı çok kullanmadım Kayseri Adana 5,5-6 lt/100 km arası yaktı. 8000 km dir kullanıyorum çok memnunum, vites geçişleri hissiz, motor sessiz. 

Sürüş modları keyifli. Yol tutuşu gayet stabil ve güvenli.

Karavan yaptırıyorum, 4x4 almayı düşünüyorum. Almayı düşünürseniz satabilirim de.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emral Kaplan
Ahmet Kiriş yazdı:

Mayıs ayında titanium olanını bulup alabildim. Yakıt 7,6 lt/100 km şehir içi, şehirdışı çok kullanmadım Kayseri Adana 5,5-6 lt/100 km arası yaktı. 8000 km dir kullanıyorum çok memnunum, vites geçişleri hissiz, motor sessiz. 

Sürüş modları keyifli. Yol tutuşu gayet stabil ve güvenli.

Karavan yaptırıyorum, 4x4 almayı düşünüyorum. Almayı düşünürseniz satabilirim de.

Abi İzmir'den Adana'ya şu an koşullar el vermediğinden gelemiyorum yakın olsam inan inceler bakardım yani ama koşullar biraz sıkıntı :/

Okan Tansel yazdı:

Abi sıfır olarak almaktan şu an caydım gibi benzinli serilerde şanzıman kendini kilitleme ve sınırlı kullanım arızalarıyla biraz kafa ağrıtıyormuş ondan biraz 0'dan uzaklaştım. Düşük km şöyle 12.000 km arıyorum geçenlerde İzKar'da görmüştüm 22 model dizel st Line Kuga olmadı satılmazsa Aralık'a kadar ona da bakmayı planlıyorum ama şu şanzıman sorunun duyunca biraz sıfırdan uzaklaştım yalan değil. Arkadaş almıştı gri st Line araç 5000 km sonra garantiden şanzıman değişti vs dedi onu dedi bende soğudum zaten 5 6 yerde de bu sıfır Kuga alanların bu şanzıman meselesinden kafasının ağrıdığını duymuştum birde arkadaşın araçta olunca düşük km bakmaya karar verdim. :)

Alpay Sumer yazdı:

bi arkadasim aldi. yakiti fazla gibi dedi.. Ama cekisini atikliğini cok begeniyordu.. Daha bakamadım ben.  ilk firsatta test edip kurcalayacagim bende.. 

Hayırlısı olsun tekerinize taş değmesin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Okan Tansel
Selçuk Bakış yazdı:

Oo hoş geldin Okan Abi nerelerdesin?

Hoş bulduk paşam işler güçler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sıfırda sorun oluyor ama ikinci elde olmuyor mu, onu anlayamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emral Kaplan
Evren Erakçora yazdı:

Sıfırda sorun oluyor ama ikinci elde olmuyor mu, onu anlayamadım.

şikayvar comda 2 3 kişinin başına gelmişte ben aldım 2.5 hafta oldu bir problem sıkıntı falan yok abi. 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Emral Kaplan

Herkese selamlar. Aracı alalı 2 aya yaklaşıyoruz aracım 1200km oldu. Bu 1200 km'lik tecrübelerimi size aktarmak istiyorum. Aracım titanium paket ve teknoloji ve konfor paketini dahil ederek aldım. Araç motor şanzıman olarak çok güzel arada sırada vites düşmeyi unutuyor gibi oluyor ama aracı zorlamadan hemen düşüyor. Onun dışında aktarımlar, geçişler gerçekten benim için çok seri ve çok uyumlu. İzolasyon meselesini burdan Hüseyin abi söylemişti Ford bu işi yıllar önce çözdü diye. Gerçekten arabanın benzinli olmasını da geçtim aracın içine absürt sesler dışında başka türlü hiçbir ses almıyor. Motor bölümü komple alüminyum olduğundan dolayı çok çabuk ısınıyor. Bu kış ayları için iyi bir şey. Konfor olarak araç böyle büyük tümsekler çukurlar yol bozukluğu vb. görmediği sürece size sunacağı en iyi konforu sunuyor. İç hacim bence gayet yeterli öğrenci bir birey olmama rağmen istediğim her şeyi istediğim şekilde yerleştiriyorum. Yakıt tüketimi karma olarak 7.9 gösteriyor gösterge. Şehir dışında İzmir'den Balıkesir'e kadar 100'e sabitlediğimde 5.6 değerlere kadar gördüm. Şehir içinde de 9.3'leri görüyorum. Şunu söylemek gerekir SUV alacak kişi yakıta fazla bakmamalı. Onun dışında Kuga bence emsallerine nazaran benim için aralık ayında bu kadar doluluğa rağmen f/p ürünüydü ve tercih ettim. İyi ki de ettim tavsiye isteseler gözüm kapalı Kuga derim ama fiyatları çok artmış. Ek paketsiz hali için titanium Ocakta 1.900 küsuratlı fiyatlardan bahsediliyordu en son. Ben 1.5 Ecoboost 182 bg motor hakkında çok araştırmalar yaptım aradım aradım ama önüme hep 4 silindirli modelleri çıktı fakat bu kasalarında (2023 ve sonrasında MK3 kasalarında) 3 silindirli çift turbolu bir motor var. Benim için problem yok gayette on numara motor roket gibi fırlıyor asıldığımda. Ancak şanzıman hakkında kesin bir bilgiye ulaşamadım. Elime iki tane bilgi geldi. Bir Fordun 8F35 koduyla kullandığı 8 ileri tam otomatik tork konvektörlü şanzıman bu kugadan kullanıldığı söyleniyordu. İki Peugeot'un kullandığı bir şanzıman türünü Ford'da Kuga da bu kasasında kullanıldığı bir söylenti vardı. Sizce bu MK3 kugalarda hangi şanzıman kullanılıyor ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...