İçeriğe Yönlendir

Bosch Gigalight 6000K H4 Led

Celal Aydın

Recommended Posts

Celal Aydın

Merhaba dostlar,

Bir süredir H4 Led arayışı içerisinde idim, Philips’in Ultinon Essential modelini almayı kafaya koymuştum, ta ki bu ürünü bulana kadar. 300₺ daha uyguna, webde yeterli bilgi olmamasına rağmen, fiyatına bakıp siparişi verdim ve geldi.

İlk izlenim harika diyebilirim. 

Yanında T10 dipsiz ampul de sipariş verdim, beyaza yakın olmasını bekliyordum fakat hayal kırıklığı oldu, sıradan dipsiz ampule göre biraz daha parlak sadece, o kadar, neyse 100₺’ye yenilemiş oldum. 

Kesme çizgisi gayet güzel, ışığı çok dağıtmıyor, elbette bir bi-led mercekli kadar performans vermez fakat halojene göre gayet parlak ve görünürlüğü yüksek. 

H4 led merak edenlere fikir olur diye paylaşmak istedim. 
Saygılarımla. 

(Araç Ford Fiesta 2008)

IMG_5266.jpeg

IMG_5267.jpeg

IMG_5268.jpeg

IMG_5272.jpeg

IMG_5273.jpeg

IMG_5274.jpeg

IMG_5275.jpeg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Kutusunda karayolu için illegal demiş. O yüzden ucuz ve beğendiniz. Legal olsa pahalı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Nihat Palolu yazdı:

Kutusunda karayolu için illegal demiş. O yüzden ucuz ve beğendiniz. Legal olsa pahalı olur.

Evet. Şu an Legal olan Osram Night Breaker Street Legal modeli var, fiyatı üç katından fazla. O çok daha iyi. 
Legal olmayan modelinden de yarısından fazla ucuza geliyor bu aldığım. 
Ben kesme çizgisinin olmamasından korkuyordum, neyse ki korktuğum başıma gelmedi, gayet düzgün deseni var, akşam bir fiil gezdim, hiç selektör atan olmadı. Özellikle araçların şoför mahaline bakıyorum, ışık oralara yansımıyor. Benim için legal oldu diyebilirim. 

Bazı led takan araçlara bakıyorum, yeri değil göğü aydınlatıyor, ne far ayarı var ne bir şey, olsa da tutmaz gerçi, bu led o ledlerden değil kesinlikle. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Ebrar Tüfek yazdı:

Karayolu için illegal bi far ampülünü neden üretirler ki ?

Off Road Only yazıyor Osramın muadil kutusunda. Bu da o grupta yer alıyor. Aslında karayolu için uygun değil, yönetmeliğe aykırı diyor, kendilerini sağlama alıyorlar. 

Ha pratikte yeri göğü aydınlatan türden olmadığı aşikar. Ne idiği belirsiz marka değil, oldukça kaliteli bir ürün. Bunun bir tık üstü Osram Night Breaker Street Legal, 3500₺-4000₺ aralığında fiyatı. Bu ürünü 980₺’ye aldım kampanyadan. O fiyata çıkacak olsam Bi-Led projektör dönüşümüne girerim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Dipsiz ampuller hoşuma gitmedi, led sipariş vereceğim. Ton farkı çok fazla. 

Geçen gün plaka ampulu patladı, led aldım. Yine Bosch tercih ettim, 4000K renk sıcaklığı var, bembeyaz değil, sarımtırak beyaz, 1W çok güçlü değil, o yüzden orijinal durdu. 
Diğer 6000K olan tipler sonradan takıldığı aşikar görünüyor, ve çok parlak oluyor

Son olarak tekrar bir kesme çizgisi fotoğrafı bırakıyorum.

IMG_5280.jpeg

IMG_5281.jpeg

IMG_5277.jpeg

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
Celal Aydın yazdı:

Evet. Şu an Legal olan Osram Night Breaker Street Legal modeli var, fiyatı üç katından fazla. O çok daha iyi. 
Legal olmayan modelinden de yarısından fazla ucuza geliyor bu aldığım. 
Ben kesme çizgisinin olmamasından korkuyordum, neyse ki korktuğum başıma gelmedi, gayet düzgün deseni var, akşam bir fiil gezdim, hiç selektör atan olmadı. Özellikle araçların şoför mahaline bakıyorum, ışık oralara yansımıyor. Benim için legal oldu diyebilirim. 

Bazı led takan araçlara bakıyorum, yeri değil göğü aydınlatıyor, ne far ayarı var ne bir şey, olsa da tutmaz gerçi, bu led o ledlerden değil kesinlikle. 

oda bildiğin aynısı bir farkı yok , Bosch belkide bazı ülkelerde yasak diye o yazıyı koymuştur.

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Murat Öngür yazdı:

oda bildiğin aynısı bir farkı yok , Bosch belkide bazı ülkelerde yasak diye o yazıyı koymuştur.

Avrupa normları falan, kılıfına uyması gerekiyor 😃 Dikkatimi çekti, Bosch kutunun üzerine ve kitapçığa Türkçeyi de eklemiş. 

Şu ana kadar selektör yemedim. Önümde giden araçtan tepki gelmedi, öndekinin dikiz aynasına özellikle bakıyorum, yansıma yapmıyor.

Dün otoyolda kullanma fırsatım oldu, sonuç gayet başarılı, tabelalar ışıl ışıl.

Bizim burada karanlık bir kısım var yaklaşık 10 km kadar, normalde halojenlerle uzunları yakardım, kısalarla gitmek pek mümkün değildi, dün orayı geçerken uzunları hiç yakma ihtiyacım olmadı.
Led güzel bir icatmış.

Tek eksisi fan sesi hafiften duyuluyor, çok kulağı tırmalamıyor, belki hepsinde öyledir bilmiyorum ilk defa aldığım için. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

Karayolu için illegal bi far ampülünü neden üretirler ki ?

osram allseasons halojen ile tüv de kaldım ben, osrama neden diye yazdım, tabi ki cevap gelmedi

Celal Aydın yazdı:

Bi-Led projektör dönüşümüne girerim. 

aliexpresste 700 tl bandına inmişti, denemedim ürünü ama gördüm

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Merhabalar güle güle kullanın. Arka kapağı tam oturuyor mu? 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Mehmet Yeter yazdı:

Merhabalar güle güle kullanın. Arka kapağı tam oturuyor mu? 

Teşekkür ederim. Kapak çok rahat kapandı. Kocaman bir alan mevcut benim farda. 

Çağlar Bayur yazdı:

aliexpresste 700 tl bandına inmişti, denemedim ürünü ama gördüm

Uygulayanlar 5-6k fiyat çekiyorlar abi. Ben alsam takamam diye düşünüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

T10 olarak şunları kullnırdım, beyaz ve güçlüdürler, xenon farla uyumluydu ve senelerce kullanım sonunda banamısın demediydi

format:webp

Not: o koca farlara mercek dışında led med kar etmiyor kardeş, haberin olsun :)

Led işinde Osram tercih et...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Celal Aydın yazdı:

Teşekkür ederim. Kapak çok rahat kapandı. Kocaman bir alan mevcut benim farda. 

Uygulayanlar 5-6k fiyat çekiyorlar abi. Ben alsam takamam diye düşünüyorum. 

benimkiler yolda bir gelsin deneyeceğim , gerçi capon farı , işçiliği çok basit

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Hani italyandı :)

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Ali Cihangiroğlu yazdı:

T10 olarak şunları kullnırdım, beyaz ve güçlüdürler, xenon farla uyumluydu ve senelerce kullanım sonunda banamısın demediydi

format:webp

Not: o koca farlara mercek dışında led med kar etmiyor kardeş, haberin olsun :)

Led işinde Osram tercih et...

Bugün sipariş verdim, yola çıktı abi. Osramdan geri kalır yanı yok bence Bosch’un. Led işine yeni girdi galiba, fiyatlar uygun gidiyor 😃

Bi-Led efsane bir şey, girişsem çok keyif alacağım da, idare edeceğim bir süre. 

Çağlar Bayur yazdı:

İstanbula yakın olsam yapışırdım abi yakana 😂 King ve Sen, deniz ve Derya maşallah 🧿 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

Hani italyandı :)

macar

Koray Demir yazdı:

Macardır o bence 😊

italyan

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Koray Demir yazdı:

Macardır o bence 😊

Fiatı İtalyan diye biliyormuşuz japon görünümlü İtalyan asıllı Macarmış. Biraz kurcalarsak hun imparatorluğuna uzanır.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Celal Aydın yazdı:

Bugün sipariş verdim, yola çıktı abi. Osramdan geri kalır yanı yok bence Bosch’un. Led işine yeni girdi galiba, fiyatlar uygun gidiyor 😃

Bi-Led efsane bir şey, girişsem çok keyif alacağım da, idare edeceğim bir süre. 

İstanbula yakın olsam yapışırdım abi yakana 😂 King ve Sen, deniz ve Derya maşallah 🧿 

hadi bakalım, odak tutuysa tamamdır, hiç uğraşmadan verim alırsan bakarsın keyfine :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

japon görünümlü İtalyan asıllı Macarmış.

yok, aslen japon ama italyan görünümlü bir macar o

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Mehmet Yeter yazdı:

4 yıldır aynı park ampülünü kullanıyorum. Sapasağlam çalışıyor hala.

https://otoaksesuarlaritoptan.com/park-ampulue/569-12v-p215w-park-stop-ampulue-cift-duylu-10adet-osram-7528.html buna benzer bir şeydi.

Çok kaliteli dolayısıyla çok tuzlu. 800₺ bandında. Değer mi değer. Osram 200₺ civarı, onu sipariş verdim. Bakalım nasıl olacak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...