İçeriğe Yönlendir

1.6 Ecoboost Motor Bloğu Üretim Hatası?

Ahmet Karaayvaz

Recommended Posts

Ahmet Karaayvaz
Evren Erakçora yazdı:

Hayırlı olsun. Sanırım klâsik kayış sistemi var, yağlı kayış olmaması iyi. 

detaylı bilgisine sahip değilim ama kayışlar da serviste yılı dolduğu için  bakım zamanı 2019 daki bakımda değişmiş görünüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ahmet Karaayvaz yazdı:

detaylı bilgisine sahip değilim ama kayışlar da serviste yılı dolduğu için  bakım zamanı 2019 daki bakımda değişmiş görünüyor.

Çok iyi o zaman.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Ahmet bey merhaba. Araç alma işinizde hayırlısı, kısmetinizde ne varsa o olsun diyorum. 

Artık almam gerekiyor demişsiniz aciliyetinizi anlıyorum ancak aklınızdaki kriterleri belirtirseniz sitede ki arkadaşlardan güzel  öneriler gelebilir. ( Son dakika önerileri diyelim ) 

Geniş araç arıyorsunuz bu tamam. Max nakit bütçe , yaş,  km , otomatik manuel sınırınız nedir ?  

Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz
Mustafa Erkan yazdı:

Ahmet bey merhaba. Araç alma işinizde hayırlısı, kısmetinizde ne varsa o olsun diyorum. 

Artık almam gerekiyor demişsiniz aciliyetinizi anlıyorum ancak aklınızdaki kriterleri belirtirseniz sitede ki arkadaşlardan güzel  öneriler gelebilir. ( Son dakika önerileri diyelim ) 

Geniş araç arıyorsunuz bu tamam. Max nakit bütçe , yaş,  km , otomatik manuel sınırınız nedir ?  

Keşke daha erken konu açsaydım , en fazla 700 e kadar çıkabilirdim , dizel manuel tercihim olurdu , 7 koltuklu araç lazım bana , gerektiğinde koltukları gerektiğinde bagajı kullanmam lazım . Km 150 bin altı , mümkünse kayıtlı kürekli araç tercihimdir , kazalı olabilir ama kaskodan yapılmış neyin nerde değiştiği belli olan araçlar da olur mesela . 
Bu saatten sonra ekpertizde şasede ya da airbaglerde süpriz çıkmazsa dönemem , çünkü adam bayiye yanımda yüksek memblada kaporta yolladı aracı sattım diye , lakin ben kendisine de söyledim , airbag şase de birşey çıkarsa almam diye , o da ben araca güveniyorum dedi , cuma günü dananın kuyruğu kopacak iyi ya da kötü 

Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz
Mustafa Erkan yazdı:

Yani yapacak pek birşey kalmamış ancak 7 koltuk dediginiz icin şu seçeneklerde mevcut idi. 

https://shbd.io/s/IstCm7b2 

https://shbd.io/s/LB8LIPUp

https://shbd.io/s/iXimegEk

https://shbd.io/s/7Dd6WZWS

https://shbd.io/s/rwkHN8Zx

zaman ayırıp araç bakmışsınız çok teşekkür ederim. İkinci İlandaki araç verso güzel görünüyor , eğer bir sorun çıkarsa o satıcıya teklif atabilirim. Gelişmeleri zaten buradan bildireceğim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz

Evet arkadaşlar Tarcanlarda yaptırdığımız ekspertiz de süpriz birşey çıkmadı . Motor ve turboda herhangi bir yağ kaçağı vs şu an yok , çok çok az siyah duman attı , ateşlemeye bir baktır dedi görevli arkadaş , servis de buji değiştirmemizi tavsiye etti 10 yıldır hiç bujileri değişmemiş . Ecoboostlarda ateşleme çok önemli hatta hiç birşey olmasa bile üç dört senede bir değiştirin dedi ekspertizdeki eleman da . Araç , uzun yolda 3 kişi ile 7 litre yakıyor yüz km de . Dönüşte de yağmur vardı şiddetli o halde de 8 litre yaktı . 

motorun sessizliği bakılmaması güzel , dizel gibi tork yok yapıştırmıyor lakin gitmeyeceğim de demiyor . Bluetooth ile telefonla bağlayıp müzik dinleyemiyoruz sanırım , illa aux mu olacak ? Bir de Ford eco modu diye bir sekmesi var , vites değiştirme ön sezi ve hız yapan bir bölümü vardı , onu nasıl seçeceğiz ya da değiştireceğiz anlamadım , aşağı yukarı ile seçin diyor , ön sezi yapıyorum mesela , aynı menüye girdiğimde vites değiştirme yazan yerde oluyor yine . 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ahmet Karaayvaz yazdı:

Evet arkadaşlar Tarcanlarda yaptırdığımız ekspertiz de süpriz birşey çıkmadı . Motor ve turboda herhangi bir yağ kaçağı vs şu an yok , çok çok az siyah duman attı , ateşlemeye bir baktır dedi görevli arkadaş , servis de buji değiştirmemizi tavsiye etti 10 yıldır hiç bujileri değişmemiş . Ecoboostlarda ateşleme çok önemli hatta hiç birşey olmasa bile üç dört senede bir değiştirin dedi ekspertizdeki eleman da . Araç , uzun yolda 3 kişi ile 7 litre yakıyor yüz km de . Dönüşte de yağmur vardı şiddetli o halde de 8 litre yaktı . 

motorun sessizliği bakılmaması güzel , dizel gibi tork yok yapıştırmıyor lakin gitmeyeceğim de demiyor . Bluetooth ile telefonla bağlayıp müzik dinleyemiyoruz sanırım , illa aux mu olacak ? Bir de Ford eco modu diye bir sekmesi var , vites değiştirme ön sezi ve hız yapan bir bölümü vardı , onu nasıl seçeceğiz ya da değiştireceğiz anlamadım , aşağı yukarı ile seçin diyor , ön sezi yapıyorum mesela , aynı menüye girdiğimde vites değiştirme yazan yerde oluyor yine . 

Puan veriyor size orada. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz
Evren Erakçora yazdı:

Puan veriyor size orada. 

Şöyle birşey var ama tam anlamadım ne demek istediğini 

IMG_0441.png

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Vitesi zamanında değiştirseniz falan puan artıyor , ekonomik kullanım puanı veriyor. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ahmet Karaayvaz yazdı:

Ben benzinli araçlarımda maks 25 binde bir değiştirirdim bujiyi. 

3 4 senede bir değiştirin demesi çok komik olmuş yani teknik bir adam böyle ifade kurmamalı. 4 senede 200 bin km yapan da var 5000 yapmayan da var fena ucu açık.

Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz

2012 model araçlar için Türkçe klavuzu bulamadım bilgisi olan var mı ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...