İçeriğe Yönlendir

Express vize ile Yunan adaları

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Bugün malum ziyaretten sonra Yunan adalarında 7 gün vize serbestiyeliği verildi. 

On ada şunlardır:
Limni
Lesvos
Sakız Adası
Rodos
Symi
Kastelorizo
Samos
Leros
Kalimnos
Kos

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ege’deki lahmacun ayran 1000 liracılar düşünsün :) 

midilli neden yok acaba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

midilli neden yok acaba

Var yunanacadan cevirdiğim için yunanaca adı var . Yani Lesvos. 

Τα δέκα νησιά είναι τα εξής:

• Λήμνος
  • Λέσβος
  • Χίος
  • Ρόδος
  • Σύμη
  • Καστελόριζο
  • Σάμος
  • Λέρος
  • Κάλυμνος
  • Κως
tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Ali Darbaz yazdı:

Bugün malum ziyaretten sonra Yunan adalarında 7 gün vize serbestiyeliği verildi.

Bu sene Yunanistan turu mu var Ali 😉 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Adnan Çakır yazdı:

Bu sene Yunanistan turu mu var Ali 😉 

Valla arabayı satınca para yemeyi deneyecem.. 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

öyle Bodrum gibi saçma değil ama ucuzda değil, Midilliyi turladım, yemekler bizimkilere göre hikaye, meze falanda bilmiyor bunlar yahu...

pastane takılın, güzel pasta türevi şeyleri var...

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

midilli neden yok acaba

Lesvos midilli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ürgüp dururken, adalarda ne işim olur, hem yaşam süresini uzatıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

çeşmeli bodrumlu turizimcinin gözü yaşlı. ne güzel haber.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

bi önceki kapı vize uygulamasında feribot ile gidenlere 55 euroydu, Bodrumdaki feribot acenteleri  hizmet bedeli  alıyormuydu hatırlayamadım, yatla gidenlere yunan acenteleri 100 euro diyordu, bizim gibi yat acenteleri için güzel bi gelişme ekmeğimize yağ bal sürer bu iş geçen sezon epey kişi vize olmadığı için Yunana çıkamamıştı.

https://kenttv.net/kapida-vize-uygulamasi-basliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mali açıdan yunanlılar şampanya patlatarak kutlamışlar bu gelişmeyi, komşi adına çok sevindim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Daha çok Türkün daha çok Yunanistana gitmesi iyi birşey. Muhabet iyidir. İlla ziyaret ticareti getirir. iki yönlü. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Mehmet Göktürk yazdı:

Daha çok Türkün daha çok Yunanistana gitmesi iyi birşey. Muhabet iyidir. İlla ziyaret ticareti getirir. iki yönlü. 

Gidip geldikten sonra 'o kadar da şey değillermiş' der bazıları.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Hüseyin Sönmez yazdı:

Gidip geldikten sonra 'o kadar da şey değillermiş' der bazıları.

vatandaşlığa geçen suriyeliler napar artık o muamma.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Mehmet Göktürk yazdı:

vatandaşlığa geçen suriyeliler napar artık o muamma.

Muhtemelen onlara vize vermeyecekler. Vize kalkmıyor yani.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

muhabbet iyi, ingilizcede devrim yapıyoruz yunanla, o diyor greek coffe ben diyorum Turkish coffe, o diyor nasıl olsun? No sugar diyor :) ben diyorum sugar free hee diyor, oradan biriside çıkıp öyle denmez, orta kahve iste diyor, desene hadi diyorum, middle sugar diyor :D  kahvenin ortasına konumlandırıyorlar, süper muhabbet harbiden :D

bu arada ahtapot istemeyin, güneşte kurutulmuş koca dokunacı kızartıp lak diye önüne koyuyorlar, taş gibi kes kesebilirsen :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

muhabbet iyi, ingilizcede devrim yapıyoruz yunanla, o diyor greek coffe ben diyorum Turkish coffe, o diyor nasıl olsun? No sugar diyor :) ben diyorum sugar free hee diyor, oradan biriside çıkıp öyle denmez, orta kahve iste diyor, desene hadi diyorum, middle sugar diyor :D  kahvenin ortasına konumlandırıyorlar, süper muhabbet harbiden :D

bu arada ahtapot istemeyin, güneşte kurutulmuş koca dokunacı kızartıp lak diye önüne koyuyorlar, taş gibi kes kesebilirsen :D

herkes aynı muhabbeti etmeyebilir derin mevzular var arkadaşlıklar var vs vs var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Adem Kazıl yazdı:

bizim gibi yat acenteleri 

Çabuk özelden iletişim bilgini ver adamı kızdırma pis zengin 🍆

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Kuş uçumu 20 km yok ayvalıkla midilli arasında. Sadece trafik kültüründe bile 100 sene atıyor. Ekipmansız motora binen yok. Bizde ağızda sigara ile motor kullanıyor adam. Ruslar gibiyiz aynı.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Vizemin olmasının hiç bir espirisi ve havası kalmadı şuanda çok üzgünüm, duygularımı ifade edemiyorum... :(

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Erkut Uysal yazdı:

Vizemin olmasının hiç bir espirisi ve havası kalmadı şuanda çok üzgünüm, duygularımı ifade edemiyorum... :(

Miçotakis senin için bitti mi şimdi? :crazy:

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Midilli adasında Ayvalık a her perşembe yunanlılar akın ediyor.  Market ihtiyaçları, yağ , giysi ne bulurlarsa alıp, hem kendileri kullanıyor hem de haftasonu gelen türklere satıyorlar. Sabunları paketsiz alıp , otla sarıp dekor yaptıktan sonra yunan sabunu diye satıyorlar. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...