İçeriğe Yönlendir

C5-Aircross Nasıl Bilirsiniz?

Emrah Korkmazz

Recommended Posts

Emrah Korkmazz

Herkese, merhaba.Halihazırda @Metin Uzunoğlu abimden aldığım 2012 model 1.6 dizel mk4 Mondeo kullanıcısıyım.95bin km'de alıp 4,5 yıldır beni hiç üzmeden kullandığım aracım şu an 155bin km'de.Maalesef ülkemizde değeri bilinmeyen araçlar sınıfında olduğu için ve artık otomatik bir araca geçme isteğimden dolayı aracımı kilometresi de fazla yükselmeden yenileme niyetim var.Aslında aklımdan Superb geçiyordu ama babam artık yüksek bişeyler al deyince şöyle makul bişeyler bakayım dedim ve C5-Aircross kadrajıma girdi.Kullananlar da bayağı memnun görünüyor.Sınıfındaki araçların içinde bayağı ferah görünüyor,Mondeo'da ferahlığa çok alıştık ona yakın birşeyler olması lazım😀Şanzıman-motor ikilisi zaten kendini kanıtlamış.Mondeo gerçekten kullanış olarak çok keyifli hele uzun yol yapınca tekrar tekrar aşık oluyor insan.Çok farklı iki sınıf araç biliyorum ama sizce C5-Aircross Mondeo'yu aratır mı? Araç hakkındaki bilgi ve yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.Ya da farklı bir tavsiyeniz varsa bilmek isterim.Şimdiden çok teşekkürler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Dizeller 2-3 yıl içinde adblue sorunu yaşıyor. Az sayıda da olsa şanzımandan sorun yaşayan var. Kozmetik olarak bilgim yok. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

C5 Aircross'u bende seviyorum ama boya atma sorunlarıyla ilgili çok fazla rahatsızlık vardı kullanıcıların. Hatta bununla ilgili grupları falan vardı. 

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Dizeller 2-3 yıl içinde adblue sorunu yaşıyor. Az sayıda da olsa şanzımandan sorun yaşayan var. Kozmetik olarak bilgim yok. 

PSA grubunda var galiba böyle bir sıkıntı ama garantiden çözüyorlar diye duymuştum.

Eyüp Çetin yazdı:

C5 Aircross'u bende seviyorum ama boya atma sorunlarıyla ilgili çok fazla rahatsızlık vardı kullanıcıların. Hatta bununla ilgili grupları falan vardı. 

Evet ilk alanlar bununla ilgili eylem falan yapmışlardı ama sonradan çözüldü galiba o sıkıntı.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Şahsen konuyu takipteyim. Peugeot 308 aracımla normal fiyatlarda takas yapacak bir bayii yada galeri bulursam yapmayı düşünüyorum ancak galeriler aracımı öldürür diye yanaşamıyorum..

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Allah kolaylık versin zor bir dönemdesin, Mondeo mk5 ve smax derim giderim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Allah kolaylık versin zor bir dönemdesin, Mondeo mk5 ve smax derim giderim.

S-max değil de abi mk5'e gönlüm kaymıyor değil ama otomatik olsun istiyorum.Şu Mondeo'ya 1.6 dizel otomatik opsiyonu koymayanlar utansın abi.

Tayfun Aydın yazdı:

Şahsen konuyu takipteyim. Peugeot 308 aracımla normal fiyatlarda takas yapacak bir bayii yada galeri bulursam yapmayı düşünüyorum ancak galeriler aracımı öldürür diye yanaşamıyorum..

Siz de Aircross düşünüyorsunuz galiba.Fransız çok sevmiyorum ama kriterlere en uygun bu araç.Superb de listemde aslında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

koltukları, wj grandcherokee den sonra en rahat araba bence. nasıl yaptılarsa artık.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Doğan Arşiray yazdı:

koltukları, wj grandcherokee den sonra en rahat araba bence. nasıl yaptılarsa artık.

Evet,ne kadar video izlediysem hepsi koltukları çok övüyor.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Adblue sorunu hemen hemen her markada mevcut. Konfor fransizlarda her zaman daha iyi. Yol tutusu mondeo ile kiyaslanamaz. Superb ise benim de baktigim araclardan biriydi. Sedan alsam onu alirdim buyuk ihtimalle. Cok genis ferah. Devasa bagaj vs....

3008 de bakabilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
Emrah Korkmazz yazdı:

Herkese, merhaba.Halihazırda @Metin Uzunoğlu abimden aldığım 2012 model 1.6 dizel mk4 Mondeo kullanıcısıyım.95bin km'de alıp 4,5 yıldır beni hiç üzmeden kullandığım aracım şu an 155bin km'de.Maalesef ülkemizde değeri bilinmeyen araçlar sınıfında olduğu için ve artık otomatik bir araca geçme isteğimden dolayı aracımı kilometresi de fazla yükselmeden yenileme niyetim var.Aslında aklımdan Superb geçiyordu ama babam artık yüksek bişeyler al deyince şöyle makul bişeyler bakayım dedim ve C5-Aircross kadrajıma girdi.Kullananlar da bayağı memnun görünüyor.Sınıfındaki araçların içinde bayağı ferah görünüyor,Mondeo'da ferahlığa çok alıştık ona yakın birşeyler olması lazım😀Şanzıman-motor ikilisi zaten kendini kanıtlamış.Mondeo gerçekten kullanış olarak çok keyifli hele uzun yol yapınca tekrar tekrar aşık oluyor insan.Çok farklı iki sınıf araç biliyorum ama sizce C5-Aircross Mondeo'yu aratır mı? Araç hakkındaki bilgi ve yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.Ya da farklı bir tavsiyeniz varsa bilmek isterim.Şimdiden çok teşekkürler.

Bende 2016 Dizel Otomatik Superb var, C5 Aircross'a geçmeyi düşünüyorum. Adblue arızası beni de düşündürüyor. Şanzıman ile ilgili bir sıkıntı duymadım, renk atma sorunu çift renk olanlarda olabiliyor. Son makyajlı kasada öyle bir sorun yok diye biliyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Ramazan Turan yazdı:

Bende 2016 Dizel Otomatik Superb var, C5 Aircross'a geçmeyi düşünüyorum. Adblue arızası beni de düşündürüyor. Şanzıman ile ilgili bir sıkıntı duymadım, renk atma sorunu çift renk olanlarda olabiliyor. Son makyajlı kasada öyle bir sorun yok diye biliyorum. 

Kullanıcısı olarak sorayım Superb'den memnun musunuz? Şanzıman vs. sorun yaşadınız mı hiç? Aslında Superb de düşünüyorum ama DSG korkutuyor biraz açıkçası.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dsg'lerde pek sorun duymaz olduk.. 

Gerçi servet bozdu ama onun mümessibi Servet'in kendisidir.. 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

garanti bittikçe arıza da kalmaz, sen doğuşun bilançosunu inceledin mi hiç?

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Emrah Korkmazz yazdı:

S-max değil de abi mk5'e gönlüm kaymıyor değil ama otomatik olsun istiyorum.Şu Mondeo'ya 1.6 dizel otomatik opsiyonu koymayanlar utansın abi.

Siz de Aircross düşünüyorsunuz galiba.Fransız çok sevmiyorum ama kriterlere en uygun bu araç.Superb de listemde aslında.

Emrah hocam aynen düşünüyorum ancak dediğim gibi şu anda satışlar çok zayıf arabayı satmak yerine takas bulursam olabilir. Onun dışında zor gibi duruyor. Kredi imkanlarından dolayı da galeriler, yetkili servislerin 2.elleri olabilir. 

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Tayfun Aydın yazdı:

Emrah hocam aynen düşünüyorum ancak dediğim gibi şu anda satışlar çok zayıf arabayı satmak yerine takas bulursam olabilir. Onun dışında zor gibi duruyor. Kredi imkanlarından dolayı da galeriler, yetkili servislerin 2.elleri olabilir. 

Umarım istediğiniz gibi olur. Bakalım ben de uyarsa şartlar bi yenileme düşünüyorum, olmadı binmeye devam. Zaten memnuniyetle ilgili bir problemim yok aracımla.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Dsg'lerde pek sorun duymaz olduk.. 

Gerçi servet bozdu ama onun mümessibi Servet'in kendisidir.. 

Sen eski Citroencisin Mehmet abi😀 Aircross hakkındaki yorumun nedir?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Emrah Korkmazz yazdı:

Cevabını bildiğin soruyu sorma demişler adam memnun olsaydı Nissan almazdı, c5 i arayacak rahatlık, konfor ve tüketim açısından. Değişecek olsam tekno paketli 2.0 tdci sw arardım, olursa ne ala olmazsa devam ederdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emrah Korkmazz yazdı:

Umarım istediğiniz gibi olur. Bakalım ben de uyarsa şartlar bi yenileme düşünüyorum, olmadı binmeye devam. Zaten memnuniyetle ilgili bir problemim yok aracımla.

Aircross bilmem.. incelemedim. C5 güzel arabaydı. :)

Yol tutuş, süspansiyon sistemi, ekonomikliği, herkesin söylediğinin aksine sorunsuzluğu ile gönlümde taht kurdu.. En boşunda bile 9 hava yastığı yanı sıra çoğu lüks araçta olan donanımın yer alması ayrı bir güzellik. 

İçimdeki 4x4 aşkım olmasa kesinlikle incelerdim.. 

Metin Uzunoğlu yazdı:

Cevabını bildiğin soruyu sorma demişler adam memnun olsaydı Nissan almazdı, c5 i arayacak rahatlık, konfor ve tüketim açısından. 

C5'ten memnun olmadığımdan değil de, yeni bir araç almam gerektiği için aldım.. 

Bu güne kadar 4 yıldan fazla sadece focusa bindim. Genelde araçlarımı hep 200 bin km civarında sattım. C5 de 200398 de bugün.. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

C5'ten memnun olmadığımdan değil de, yeni bir araç almam gerektiği için aldım.. 

Bu güne kadar 4 yıldan fazla sadece focusa bindim. Genelde araçlarımı hep 200 bin km civarında sattım. C5 de 200398 de bugün.. 

Memnuniyetten kastım c5 aircros beğenseydin onu alırdın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Aircross bilmem.. incelemedim

ikinci elde güzel seçenek :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
Emrah Korkmazz yazdı:

Kullanıcısı olarak sorayım Superb'den memnun musunuz? Şanzıman vs. sorun yaşadınız mı hiç? Aslında Superb de düşünüyorum ama DSG korkutuyor biraz açıkçası.

İster istemez ufak tefek sorunlar oluyor ama artık arızalar daha alt kısımlara inilerek daha uygun çözülebiyor. Superb memnuniyet konusunda çok iyi bir araç, hacim, konfor, kullanışlılık çok iyi, benim araçta ek opsiyonlar var, şerit takip, ACC, çarpışma önleyici, kör nokta, far asistanı gibi donanımlar var. Benim 3. III kasa superb'im, yine satacak olsam, sonrasında D segmente dönecek olsam yine superb olur...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Emre Şimşek yazdı:

Benzinlisi ya da hibriti yok mu C5 aircross’un?

Benzinlileri mevcut bildiğim kadarıyla,hem de epey bi beygirli😀

Ramazan Turan yazdı:

İster istemez ufak tefek sorunlar oluyor ama artık arızalar daha alt kısımlara inilerek daha uygun çözülebiyor. Superb memnuniyet konusunda çok iyi bir araç, hacim, konfor, kullanışlılık çok iyi, benim araçta ek opsiyonlar var, şerit takip, ACC, çarpışma önleyici, kör nokta, far asistanı gibi donanımlar var. Benim 3. III kasa superb'im, yine satacak olsam, sonrasında D segmente dönecek olsam yine superb olur...

Sınıfında bence de çok güzel bir araç.Bir aile için herşeyi sunuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Kapışma videosu vardı

1.6 benzinli 180hp - 250nm

1.5 dizel 130hp - 300nm

Benzinlisi hala var mı bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Onur Demir

C5 Aircross şirkette var. Taigoyu almadan önce bagaj lazım olduğunda, köye bayıra sağa sola gittiğimde arada kullanıyordum. 

yoldaki gidişi konforu ve büyüklüğünü çok beğeniyorum. Baya dolu bir araç.

keşke 4x4 olsaymış diyorum sadece. 

@Doğan Arşiraydediği gibi koltukları şeroke gibi çok rahat özellikle.

Köyde geniş arazide oğlana bile kullandırmışlığım var :) (11 yaşına yeni girdi)

1820606000_ahmetc5.jpeg.4e44e93ab569b25482c54ff1d9c6496b.jpeg

c5.jpeg.5b2e749345dcebc77743025720cff91c.jpeg

Patron sıkılsa çökücem hemen ama işte bırakmıyor bir türlü :) 

Dipnot: Çok hor kullanıyor, sıkışık trafikte kaldırım tepesinde yanımdan geçmişliği vardır. Can sıkıcı bir arızasına denk gelmedim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...