İçeriğe Yönlendir

Euro 6D 1.3 Multijet İle 2.8 Litre Yakmak

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Bugün 2023 egeamız ile 44 km yolu git gel yaptık. Araba 2.8 litre yaktı. Üzerinde 16 inç jant ile Goodyear effiency grid lastikleri var. Çok yumuşak sürüşü ile keyifli zaman geçirdim. Okadar çok egea kullandım ama bu yeni motor kadar az yakanı görmedim. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

yeni motor derken? benzinli 1.5 mi bu

1.3 euro 6.2 addblue abi doğru gördü isem.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

yeni motor derken? benzinli 1.5 mi bu

2019 model egeamda 1.3 multijet euro 6 

2023 model egeamda 1.3 multijet euro 6d Final motor var. 

Motorun dışardan bakınca üst kapak biraz değişik geldi gözüme. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Motorun dışardan bakınca üst kapak biraz değişik geldi gözüme. 

e6d ne? e6.2 değil mi? Addblue ve s&s olan işte. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Sahın yazdı:

e6d ne? e6.2 değil mi? Addblue ve s&s olan işte. 

2019 makyajsız ile 2023 makyajlı kıyaslıyorum... 

Addblue ve s&s makyajsız egeamdada vardı. 

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
Ali Darbaz yazdı:

Masallah,

Kaç tane egea nız var merak ettim 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Fikri Keleş yazdı:

Masallah,

Kaç tane egea nız var merak ettim 

Ben bu sene  5 egea değiştirdim. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Pompada 3,5’dur o :) 

Fiat grubunda o kadar sapma olmuyor. Şöyle ki, araç cut off'a geçtiğinde bir çok marka anlık tüketimde 0 değerini gösterir, fiatlar o esnada 2 lt/100 km gösterir. Sanırım fark bundan kaynaklanıyor. Pompada 3 litre civarı olur ama. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sahın yazdı:

Fiat grubunda o kadar sapma olmuyor. Şöyle ki, araç cut off'a geçtiğinde bir çok marka anlık tüketimde 0 değerini gösterir, fiatlar o esnada 2 lt/100 km gösterir. Sanırım fark bundan kaynaklanıyor. Pompada 3 litre civarı olur ama. 

Pompanın daha az çıkması gerekmez mi o zaman

44 km ile test bence çok kısa mesafe. Balıkesirden ayvalığa 3,2 ile gelirim. Ayvalıktan balıkesire 4,3 - 4,4 altına inmez. Hangisini yazayım şimdi 150 km yolu gittim diye?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sahın yazdı:

hataya git gel, içinde gezme. 2500km yol yaptık. Yazılım vs yok. Yarım litre az gösteriyor egea göstergesi. 

ama ilkay da dedi. Gidiş dönüş hesaplamak lazım. Yine de az yakıyor egea. 

acaba 1.3 multijet mi 1.6 hdi mi az yakıyor. Bence 1.6 hdi gibi

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hataya git gel, içinde gezme. 2500km yol yaptık. Yazılım vs yok. Yarım litre az gösteriyor egea göstergesi. 

ama ilkay da dedi. Gidiş dönüş hesaplamak lazım. Yine de az yakıyor egea. 

acaba 1.3 multijet mi 1.6 hdi mi az yakıyor. Bence 1.6 hdi gibi

1.6 hdi az yakar o kesin. 

İlkay Başaran yazdı:

44 km ile test bence çok kısa mesafe. Balıkesirden ayvalığa 3,2 ile gelirim. Ayvalıktan balıkesire 4,3 - 4,4 altına inmez. Hangisini yazayım şimdi 150 km yolu gittim diye?

Çıkmıyor garip şekilde pompa az miktarda da olsa pc verisinden çok çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Unutmadan, kredi çekmiştim, bitireyim değiştireceğim. Az yakmıyor, 2012 focus 115'lik tdci'de bu kadar yakıyordu. 1.5-1.6 hdi, 1.5 dci falan, hepsi 1.3'den az yakıyor. 1.3'ün olayı uzun ömürlü sağlıklı bir motor olmasıydı, euro 6.2'den sonra artık emisyon aksesuarları eskisi kadar sorunsuz bir motor olmadığı izlenimi uyandırdı bende. Mesela linea varken babamın 2006 focus kadar yakıyordum. Şirketteki dobloların yakıt verileri de seleflerinden fazla. multijet az yakmaz yani. 

1.3'e az yaktırabilen bir Ali var, oda kendi arabası olsa, bu şekilde kullansa garanti bitmeden dpf'yi eline alır. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Instagram'da benim arabanın aynısından kullanan bir çocuk var, süreki video çekiyor ama bilgilerin hepsi yanlış.

Ortalamam 4.8 diye video atmış, arabada yazılım da var, dedim o gerçek değildir, yazılım yapınca sapma çok artıyor, kalibre etmiyorlar, imkansız 4.8 yakması bu arabanın.

Yazılımda sapma kesinlikle olmaz filan diye bir cevap yazınca baktım ki cehalet diz boyu, engelledim direk. :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selim Bilgin yazdı:

Instagram'da benim arabanın aynısından kullanan bir çocuk var, süreki video çekiyor ama bilgilerin hepsi yanlış.

Ortalamam 4.8 diye video atmış, arabada yazılım da var, dedim o gerçek değildir, yazılım yapınca sapma çok artıyor, kalibre etmiyorlar, imkansız 4.8 yakması bu arabanın.

Yazılımda sapma kesinlikle olmaz filan diye bir cevap yazınca baktım ki cehalet diz boyu, engelledim direk. :D

Benim C5 de yazılım sonrası 3,7 gösteriyorken 4.2 yakıyor.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Koca  Travego ile 3.3lt yakabiliyordum. Ne yazılım vardı ne bişi

Ortalama hız da Max hız da belli hemde 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

İlla buraya 10km gidip tüketim 0 (yazıyla sıfır) fotosu mu atalım yani :) 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
İlkay Başaran yazdı:

Gitgel 88 km hocam

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İlla buraya 10km gidip tüketim 0 (yazıyla sıfır) fotosu mu atalım yani :) 

Yani biz az yakınca hile siz yakınca doğru mu diyorsun 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Eski çalıştığım fabrikada bir abi vardı. Megane 2 tüplü aracı ile hiç ışık söndürmeden yozgattan ankaraya gittiğini, dönüş yolunda bir ışık söndüğünü iddaa ediyordu. Sonra bir gün işe gelmedi. Telefon çaldı, gelin beni şuradan alın yakıt bitti dedi. Gösterge bozukmuş. :kutlama:

• Beğen 1
  • Mutlu 8
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

1.6 multijet Bravo ile Bitlis-Muş arasını yani 84 km 3.8 litre ile gitmiştim. Yolun 10-15 kmsi rampa 15-20 kmsi şehir içi geri kalanı düzdü. Sabit 100km hızla. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Yani biz az yakınca hile siz yakınca doğru mu diyorsun 

bu şeye benziyor. İçindekini yiyip abi benim ekmek boş deyip sucuk istemeye tüketim orada da sıfır :) @Servet Aydın

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...