İçeriğe Yönlendir

Micra Eksantrik Sensör Hatası

Kaan Ünal

Recommended Posts

Kaan Ünal

Merhaba 2004 micra aracım var. P0340 kam mili sensör hatası almaktayım. Sensör değişimi yaptım ancak düzelmedi. Bir ustaya bıraktım, 4-5 adet sensör denedik çalışmadı, elektrik hattını kontrol ettik sorun gözükmedi dedi. Beyinden olabilir bir beyin taktık düzeldi gibi dedi. Ancak benim problemim sadece soguk havalarda oluyo araba zor çalışıyor, sıcak havalarda sorun yok. Bunu bir beyinciye anlattıgımda bu sorun beyinden olamaz boşuna değiştirme diyo. Ne yapmam lazım desteğinizi rica ederim istanbul anadolu yakasında yaşıyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu tip sensörlerin monte edildiği yerin içindeki mile uzaklığı önemlidir, sizinki tam olarak nasıldır bilmem de araya pul koyup denenebilir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bu sensörler (HAL) manyetik alanı ölçer. aşırı yağ yada mıknatıslara yapışmış metal parçacıkları bunların çalışmasını engelliyor. ABS sensöründe başıma gelmişti. sensör sağlamdı porya yağ kaçırıyordu defransiyelden, tekerleğin içi ve sensör yağ kaplıydı ve ABS arızası veriyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kaan Ünal
Doğan Arşiray yazdı:

bu sensörler (HAL) manyetik alanı ölçer. aşırı yağ yada mıknatıslara yapışmış metal parçacıkları bunların çalışmasını engelliyor. ABS sensöründe başıma gelmişti. sensör sağlamdı porya yağ kaçırıyordu defransiyelden, tekerleğin içi ve sensör yağ kaplıydı ve ABS arızası veriyordu.

Bugun yağ bakımı yaptırdım belki bir alakası olur diye. Olabilir mi sizce? Aynı yağdan mı bahsediyoruz çok iyi anlamıyorum. Beyin işine girmekten korkuyorum. Sensörde orjinal dahil 5-_ tane farklı denedik yani. Nereye gitmeliyim?

Yorum bağlantısı
Kaan Ünal
Doğan Arşiray yazdı:

bakmadan birsey denemez ama. elektriksel problemler cok gicik seyler. 

Bugun usta bu araçlarda , bazen hem eksantirik hem krank sensörü aynanda değiştirilmesi gerekebiliyor dedi. Onu denicem artık

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Kaan Ünal yazdı:

Bugun usta bu araçlarda , bazen hem eksantirik hem krank sensörü aynanda değiştirilmesi gerekebiliyor dedi. Onu denicem artık

bu motorlarda yanal gezinti arızası oluyorsa doğrudur egzantrik mm nin yarısı veya daha azı geziyorsa devir sinyalini okuayamaz sensör

Yorum bağlantısı
Kaan Ünal
Çağlar Bayur yazdı:

bu motorlarda yanal gezinti arızası oluyorsa doğrudur egzantrik mm nin yarısı veya daha azı geziyorsa devir sinyalini okuayamaz sensör

Çağlar bey merhaba,

Serviste 4 buji ve sensör değiştirdik ancak araba sabah soğukta tekrar zor çalışıp istop edince yine götürdüm. Zincirde aşırı derecede uzama var değiştirmeliyiz dediler. Zincirde uzama olsa bu sorunu sürekli yapmaz mı? Arabam ısındıktan sonra marşı tekte alabiliyor. Yokuslarda bi zorlama oluyo ama

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

zincirde uzaman varsa, kompresyon düşer daha doğrusu olmaması gerken anda yok olur, kompresyon testi ile de teşhis tam konmayabilir değişik ilginç bir arızadır, o motorda ehil olan bir ustanın tecrübesi gerekir bu teşhis için. yani doğru olabilir o motorun ehli söylemiş ise, yokuştaki zorlanamayı da bu kayıp yapar.

yurt dışı forumları araştırmalı bu motora özel bir arıza durumu olabilir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...