İçeriğe Yönlendir

Trafiği En Yavaş Akan Şehirler

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Eyüp Çetin

Dünyada trafiği en yavaş akan şehirler açıklandı! Türkiye'den 2 şehir var

Trafik büyük şehirlerin ciddi bir derdi olarak öne çıkıyor.İstanbul da trafik anlamında dünyada önde gelen şehirlerden biri olarak biliniyor. Fakat yapılan son araştırmalardan biri ezber buldu! İstanbul ilk 10 hatta ilk 30'da bile yer bulamadı! İşte dünyada trafiği en yavaş akan şehirler sıralaması.

Gaziantepskyline.jpg.998ce1f8a3f78e272b5d79c577ce3ad6.jpg

Dünyada trafiği en yavaş akan şehirler belli oldu. 2022'de Tomtom Trafik Endeksi'nin yaptığı araştırmaya göre şehirlerde 10 km'nin ortalama kaç dakikaya gidildiği hesaplandı. Türkiye'den listeye 2 şehir girdi. İşte o liste...

DÜNYADA TRAFİĞİ EN YAVAŞ AKAN ŞEHİRLER

8. Lima (Peru)

27 dakika 10 saniye

7. Bükreş (Romanya)

27 dakika 20 saniye

6. Pune (Hindistan)

27 dakika 20 saniye

5. Milano (İtalya)

27 dakika 30 saniye

4. Sapporo (Japonya)

27 dakika 40 saniye

3. Dublin (Dublin)

28 dakika 30 saniye

2. Bangolar (Hindistan)

29 dakika 10 saniye

1. Londra (İngiltere)

36 dakika 26 saniye

...

49. Gaziantep 

21 dakika 10 saniye

55. İstanbul

20 dakika 40 saniye

Kaynak:

https://www.aydinlik.com.tr/haber/dunyada-trafigi-en-yavas-akan-sehirler-aciklandi-turkiyeden-2-sehir-var-439105

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Gaziantep'in listeye girmesinin en büyük nedenlerinden biri tramvay bence. Tramvayın geçtiği yoldan dönüşlerde ışığı 2 defa beklemek zorundasın. Buna bir de şehrin kalabalığı eklenince hakikaten akmıyor trafik. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Oğuzhan Güdek yazdı:

Bence son birkaç aydır Ankara'nın da aday olduğu listedir

Sürücüler telefonla oynuyorlar ya da bayanlar trafiğe ayak uyduramıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Güdek
(düzenlendi)
Koray Demir yazdı:

Sürücüler telefonla oynuyorlar ya da bayanlar trafiğe ayak uyduramıyor.

Kesinlikle katılıyorum, ayrıca depremden sonra inanılmaz göç aldık o da başka bir sebep.

tarihinde Oğuzhan Güdek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Oğuzhan Güdek yazdı:

Kesinlikle katılıyorum, ayrıca depremden sonra inanılmaz göç aldık o da başka bir sebep.

pek çok yabancı plaka var. trafik çok kötü oldu. birde sabah işe giderken insanların dengesiz şuursuz araba kullanması da işi bozuyor. ankarada trafikte ilerleyecekseniz en sağdan gitmelisiniz.

Ali Cihangiroğlu yazdı:

beter olsunlar, hibritlerde üşüsünler :D

amiiin... termofor alasıcalar.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Doğan Arşiray yazdı:

ankarada trafikte ilerleyecekseniz en sağdan gitmelisiniz.

Çok garip bir şekilde doğru. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ev ile iş arası 8,5 km. Sabah işe gelmem 9 dakika akşam eve gidişim 11 dakika sürüyor. Keşke yüzyıl önce böyle yapsaymışım, hayatımın 3 yılı falan Anadolu bulvarında araç içinde geçmiş.. :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

En son akıllı kavşak projesi ile Samsun'da da trafik akmaz oldu... 4 km yolu yaklaşık 25 dk da alıyoruz.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ramazan Turan yazdı:

En son akıllı kavşak projesi ile Samsun'da da trafik akmaz oldu... 4 km yolu yaklaşık 25 dk da alıyoruz.

yazılıma da bir max. bekleme süresi konsun

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ramazan Turan yazdı:

Allah herkese Kavşağın akıllısını nasip etsin :) 

bu akıllı kavşak denilen şey olağan üstü büyük adadan mı oluşuyor? Valla tascilli bir kavşaktır. Ama trafiğin de normal olması lazım. Trabzondaki iyi çalışıyor. Hani meşhur bordo mavi horon simgeli kavşak. Ayasofyanın altındaki 

images?q=tbn:ANd9GcQ_6MgE5ukfNi82jkU9jaQ

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Samsun/Atakum'da kimse TomTom kullanmadığı için hesaplayamamışlar sanırım. Bi akıllı trafik sistemi kurdular ama aklı eksik oldu. Eskiden 5dk de gidilen yere 30dk de gidersen artık öp de başına koy.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ramazan Turan yazdı:

ankara da var aynisi. hafif trafikte ve agir trafikte super calisiyor ama orta yogunlukta gercek bir bas belası. 

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
Emrah Altun yazdı:

Samsun/Atakum'da kimse TomTom kullanmadığı için hesaplayamamışlar sanırım. Bi akıllı trafik sistemi kurdular ama aklı eksik oldu. Eskiden 5dk de gidilen yere 30dk de gidersen artık öp de başına koy.

Hocam, Türk-İş - Atakent arası her saat iptal, zaten Türk-İş civarı bitmeyen su tahliye hattı var. Sabah karayolları desen aynı, üniversite yönü Bafra'ya gidenler de olduğu için iptal, kısacası Samsun içi her türlü sorun...

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Ramazan Turan yazdı:

Hocam, Türk-İş - Atakent arası her saat iptal, zaten Türk-İş civarı bitmeyen su tahliye hattı var. Sabah karayolları desen aynı, üniversite yönü Bafra'ya gidenler de olduğu için iptal, kısacası Samsun içi her türlü sorun...

Valla sorun ki hem de ne sorun Hocam. Trafiğe çıkacağım zaman artık 2 kat stres oluyorum. Ara sokaklardan gideyim diyorum oralar bile dolu. Göz göre göre mahvettiler. Yazık oldu! Çok sürmez ben göçü heralde Taflan tarafına doğru atarım sanırım. Hanım zaten Bafra'da çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ne yapıyor bu akıllı kavşak.. 

Trafik yoğunluğuna göre yönlendirme yapmaya çalışıyor ama çok yetişemiyor gibi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Onu bilmiyorum da Eskişehir de bazen aynı bisikletliye 4-5 kez geçilmişliğim olmuştur, adam 1 beygir(söz bisikletliden dışarı) ,  bizdeki 272 :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Koray Demir yazdı:

En sağ demeyelim yanlış anlıyorlar 😃

https://x.com/ankara_cevirme/status/1736384492330185189?s=46

bence çok uygun oradaki süper ötesi trafiğe, çok beğendim valla :P.  10 puan.  imkanım olsa tescillemek adına cezasını gönderirdim tebrik mesajı ile ( ben de bir kere benzerini kaza olduğu için yapmak zorunda kalmıştım o ayrı)

geçen gün batıkente gitme gafletinde bulundum cumartesi günü ve yağışta. kızımın kıyafeti tadil edilecekti orada biryerde. park edecek yer bulamadım ana caddede. 500 metre geriye koyup yağmurda yürüdük. ankaranın trafiği çok acaip yerlerede gidiyor. işler kötü. zaten şehire uzaktan bakınca korkunç bir kirlilik de var. geçen gece 12 de arabaya gitmem gerekti, evden çıktım o kadar büyük bir arka plan gürültüsü varki. eskiden böyle olmuyordu. yazık... zaten ot gibi şehirdi, avuntusu sessiz sakin, havasının temiz ve sokaklarının nispeten güvenli oluşuydu. bunlar da elden gider.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...