İçeriğe Yönlendir

Focus 2 Petek Bağlantı Noktası Çürümesi

Ahmt Demirtaş

Recommended Posts

Ahmt Demirtaş

Slm arkadaslar focus 2 aracımın kalorifer peteğini değiştirdim. Ancak değişim yaparken araç ön tarafından gelen borularında etli kısımlarını kestim ek yapacagim borunun çapına uygun olması ve içine girebilmesi için.

Bu noktada kafama takılan soru şu. Zamanla asagidada gorselde gorulecegi üzere peteğin su giriş ve çıkış borularinin çürüdüğü gibi araç ön tarafından gelen borularda çürür mü. Antifriz bu çürümenin önüne geçer mi. Aracımda antifiriz olmasına rağmen petek baglanti noktalarında aşağıdaki çürüme gerçekleşti.

Ancak dipnot: bir ara kötü antifriz kullandım. -40 yazmasına rağmen -10 de Araç suyu donmuştu , ölçturdugumde +5 çıkmıştı. Belki bu sebep olmuş olabilir çürümeye..

Kaliteli antifriz sıcak yada soğuk su hiç farketmez , su temas eden metalin sağlığını korur diyebilirsek içim rahatlayacak bir nebze.

Sıcak su bağlantı noktasi olması ve sıcak su nedeniyle bu çürümenin önüne geçilemez gibi bir sonuç çıkarsa da çok tedirginim

Screenshot_2023-12-13-09-09-42-45_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg

Screenshot_2023-12-13-09-09-36-76_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

zamanla her metal boru çürür, bakır daha hızlı, aluminyum daha yavaş ta olsa çürür, onlardan önce plastik borular patlar zaten

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...