İçeriğe Yönlendir

Tinnitus - Kulak Çınlaması

Erdem Doğan

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Hamit inan yazdı:

Birde dişler çekilince kök kırıkları kalıyor oda fark ettirmeden sürekli iltehap v.s. yapıyor

Bunu dişçilere asla kabul ettiremiyorum.. Bende de çekim sonrası aralıkla parça attı.  

Ancak parçalar diş parçasından çok kistleşmiş iltihaba benziyordu. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bunu dişçilere asla kabul ettiremiyorum.. Bende de çekim sonrası aralıkla parça attı.  

Ancak parçalar diş parçasından çok kistleşmiş iltihaba benziyordu. 

Annemden10 taneye yakın prinç kırığı gibi parça çıkardı doktor. 2 saati geçince yarım bıraktı. Kalanlar rahatsız eder ise yeniden yapacağız dedi. Annemin hastalıkların yarısı düzeldi bu operasyondan sonra. Hekim çok iyi olmalı yoksa yapamıyorlar

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hamit inan yazdı:

Annemden10 taneye yakın prinç kırığı gibi parça çıkardı doktor. 2 saati geçince yarım bıraktı. Kalanlar rahatsız eder ise yeniden yapacağız dedi. Annemin hastalıkların yarısı düzeldi bu operasyondan sonra. Hekim çok iyi olmalı yoksa yapamıyorlar

Diş sebebiyle oluşan çok fazla hastalık duyuyoruz.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Bir kere çok ateşim yükselmişti. Bundan 6-7 sene önce. Penisilin vurdurdu doktor. Sonra bende de özellikle sessiz ortamlarda çınlama kaldı.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Çınlama iyidir birileri düşünüyordur o anda :P

İşitme kayıpları asimetrik olabiliyor. google de okursanız görebilirsiniz. Mesela ben sol kulakta belli bir frekans alanında diğeride ise başka bir yerde daha az duyduğumu keşfettim hifi kulaklık alınca. eskiden ne mutluymuşum.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Doğan Arşiray yazdı:

Çınlama iyidir birileri düşünüyordur o anda :P

İşitme kayıpları asimetrik olabiliyor. google de okursanız görebilirsiniz. Mesela ben sol kulakta belli bir frekans alanında diğeride ise başka bir yerde daha az duyduğumu keşfettim hifi kulaklık alınca. eskiden ne mutluymuşum.

2007 veya 8. Çevrem diyor evdekiler filan bizi duymuyon. Nalakası var dedim ama gittim doktora. Sağ%70’mi ne sol %50 civarı kayıp bar duymada. Neden? Sinüzit nedeniyle. Operasyon ile iki kulağa tüp takılacak. Mavi önlük tamam, hemşire geldi baktı gitti. Doktor geldi operasyon yapacak olan. Servet bey bu ne rahatlık filan. Hemşireye dedi lokal anesteziye dönelim. Sağ kulağa tüpü takıyor bişeyler yapıyor. Benim de gözüm cihazlarda. Lan dedim nefesimi tutsam kalp grafiği vs zibilyon cihaz ne yapar. Nabız normalde 60-70 filan. Nefesimi tuttum baktım nabız çıkıyor 120-130-140. Doktor örtüyü açıp servet bey bişey mi oldu nabız dengeniz bozuldu. Yoo nefesimi tutunca ne oluyor merak ettim… Doktor yeminini bozup Allah belanı vermesin manyak dedi.. Hemşireler yerlerde tabi.

Odadan çıkmadan tv’yi açık bıraktım bakalım ne kadar fark olacak. İşlem sonrası odaya geçtim ki tv yıkıyor ortalığı. 

Bu arada araçlarda en sessiz olanı benim arabam daima. Tık ses yok-muş sanıyordum. Bindim arabaya ohoo her yerde ses. Şehir gürültüsü cabası

• Beğen 3
  • Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

2007 veya 8. Çevrem diyor evdekiler filan bizi duymuyon. Nalakası var dedim ama gittim doktora. Sağ%70’mi ne sol %50 civarı kayıp bar duymada. Neden? Sinüzit nedeniyle. Operasyon ile iki kulağa tüp takılacak. Mavi önlük tamam, hemşire geldi baktı gitti. Doktor geldi operasyon yapacak olan. Servet bey bu ne rahatlık filan. Hemşireye dedi lokal anesteziye dönelim. Sağ kulağa tüpü takıyor bişeyler yapıyor. Benim de gözüm cihazlarda. Lan dedim nefesimi tutsam kalp grafiği vs zibilyon cihaz ne yapar. Nabız normalde 60-70 filan. Nefesimi tuttum baktım nabız çıkıyor 120-130-140. Doktor örtüyü açıp servet bey bişey mi oldu nabız dengeniz bozuldu. Yoo nefesimi tutunca ne oluyor merak ettim… Doktor yeminini bozup Allah belanı vermesin manyak dedi.. Hemşireler yerlerde tabi.

Odadan çıkmadan tv’yi açık bıraktım bakalım ne kadar fark olacak. İşlem sonrası odaya geçtim ki tv yıkıyor ortalığı. 

Bu arada araçlarda en sessiz olanı benim arabam daima. Tık ses yok-muş sanıyordum. Bindim arabaya ohoo her yerde ses. Şehir gürültüsü cabası

östaki borusu tıkanınca da benzer birşey oluyor. yada denizde su kaçıp iltihap yapınca da. kulak çok başa bela birşey hastalandığında.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Erdem Doğan

Bir güncelleme vereyim, hem uğultunun şiddetinin hem de devreye girme sıklığının azaldığını düşünüyorum. Alıştığımdan mı bilmiyorum ama bence giderek azalıyor. Ya gingko işe yaramaya başladı ya da serum ve haplardaki Trenta.

Bu arada yüksek tansiyon da buna sebep olabilirmiş. Geçen yıl sık sık tansiyonum yükseldiği için Türkiye de denk gelince kardiyolojiye gitmiştim. EKG vs normaldi. Holter ile 24 saat gözlem yapıldı. Yüksek tansiyon ortalaması 13 gibi sınırda çıkınca, 6 ay 5mg nebivolol verdi doktor. 6 ay sonra tekrar bakalım dedi ama orada olmayınca buradaki bir doktora gittim. Hem ilacı beğenmedi, hem gereksiz buldu. Yediklerim doktora göre normal olunca diyet vermedi, sigara yok, alkol ve nargile arada sırada olunca onlara da pek laf edemedi. Klasik doktor hafif bi spor yap hayatına devam et dedi. Günlük rutinden mi bilmiyorum tansiyonun eskisi kadar çıktığını farketmiyorum. Acaba diyorum 6 ay kullandığım ilaç mı kulak çınlamasına sebep oldu yada bir dönem tansiyon yüksek olması mı? Yüksek tansiyon 16 lara kadar çıkıyor ve şiddetli baş ağrısı yapıyordu. Genetik olabilir, aile büyüklerinde var. Son zamanlarda rastgele ölçümlerde 13-14 civarı çıkıyor ama başağırısı yapmıyor.

Konuya da bir doktor gelmedi :) Gündem zeytinyağına zam gelmesi ile meşgul sanırım. Bu arada yağ durumunuz nedir? Herkes önümüzdeki 10 yıl yetecek kadar yağını ayırdı mı?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Göz gidik kulak havlu atmış. Bana yaşlı diyene bak

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim çınlamanın devreye girme sıklığı çok azaldı. 
Herhangi bir sebeple antibiyotik kullanırsam hem çınlama bitiyor, hem gözümdeki sorunun tekrarlaması gecikiyor. 
Ancak hiç bir doktor bir bağlantı kurmuyor. 
Bunu söylüyorum.  Hımm bile demiyorlar. 
Benim çınlama boyundan geliyor. Kesin. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...