İçeriğe Yönlendir

Fiesta 2013 Klima Derecesi Yanlış Üflüyor

Uğur Ateş

Recommended Posts

Uğur Ateş

Merhabalar. Fiesta 2013 dizel sahibiyim. Sorunum aslında bir iki yıldır devam ediyor. Sorunum şu: Klima çalışşsın ya da çalışmasın farketmiyor. Normal kalorifer çalışırken bile derece yanlış üflüyor. Yani LOW modundan soğuk üflüyor sorun yok. Dereceyi 20 21 e getirince en sıcak üflüyor. Yani bir arası yok. Ya soğuk üflüyor ya da sıcak. Ara dereceleri hiç çalıştırmıyor. Buna bir çözüm bulamadım. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ısı sensörünü söküp temizlemekte fayda var mini fanı toz toplayabilir hatalı iç sıcaklık ölçüyordur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Sağ diz hizasında 3 tane delik olan bir kısım var içinde mini bir fan olur onu söküp temizleyip tekrar deneyin sensörü toz toplamış olabilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Uğur Ateş
Çağlar Bayur yazdı:

ısı sensörünü söküp temizlemekte fayda var mini fanı toz toplayabilir hatalı iç sıcaklık ölçüyordur

tam olarak nerede ? kendim yapabilir miyim ? 

Çağatay Kılınç yazdı:

Sağ diz hizasında 3 tane delik olan bir kısım var içinde mini bir fan olur onu söküp temizleyip tekrar deneyin sensörü toz toplamış olabilir. 

bunun bir videosu var mı ? sökecek yeri bulamadım. 

Mustafa Yanar yazdı:

Forumda konusu var.

bulamadım. lütfen yardımcı olur musunuz ? 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)
Uğur Ateş yazdı:

tam olarak nerede ? kendim yapabilir miyim ? 

bunun bir videosu var mı ? sökecek yeri bulamadım. 

bulamadım. lütfen yardımcı olur musunuz ? 

Bu mesajın sonunda yöntem ve video var, aküyü söküp öncr basınçlı hava ardından yağsız kontak spreyi ardından tekrar basınçlı hava sıkardım deliklerden, düzelir ve sonra tekrarlarsa mecburen sensör değişecek.

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...