İçeriğe Yönlendir

İyimi Ettik Kötümü Ettik Bilemedim

Ersen şahin

Recommended Posts

Ersen şahin

Selamın aleyküm arkadaşlar çok severek bindiğim ve hiç satmak istemediğim Opel vectramızı eşimin ototmatik araç isteği sebebiyle satışa çıkarmıştık bugün araca müşteri geldi ustasına gösterdi beğendi derken anlaştık kaporayı aldık salı günü satışını vercez inşallah 

Sonrasında otomatik araç bakarken gözümüze ilişen 2008 model Opel Meriva otomatik araca bakmaya gittik araç 100.000 km'de benzinli hiç tüp takılmamış  kısa bir test sürüşü ufak bir göz incelemesi muhabbet sohbet  pazarlık derken bir anda anlaştık kaporayı verdik

Yani arabayı aldık 

Sorum şu bu arabanın artısı eksisi sürüşte dikkat edilmesi gerekenler kullanan bilen varsa detaylar şimdiden teşekkür ederim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Meriva'ların büyük bir çoğunluğu bir anda soğutma sistemi patlatıp motora hararet yaptırıp motor yiyor. Bir tanıdığımın başına geldi. Ondan sonra bunu bir galericiye anlatıp daha marka model söylemeden "abi opel meriva'mı" deyince, orada uyandık. Dikkatli olmakta fayda var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Sani Gerşon yazdı:

Meriva'ların büyük bir çoğunluğu bir anda soğutma sistemi patlatıp motora hararet yaptırıp motor yiyor. Bir tanıdığımın başına geldi. Ondan sonra bunu bir galericiye anlatıp daha marka model söylemeden "abi opel meriva'mı" deyince, orada uyandık. Dikkatli olmakta fayda var.

Motor itibarı ile astra ile aynı, hatta bir çok noktada astra ile aynı, astra için de var mı benzer şikayet yoksa bunlarda tasarımsal bir sorun mu var acaba?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Sahın yazdı:

Motor itibarı ile astra ile aynı, hatta bir çok noktada astra ile aynı, astra için de var mı benzer şikayet yoksa bunlarda tasarımsal bir sorun mu var acaba?

Detayını öğrenemedim. Lakin neredeyse tüm meriva'larda bu sorun varmış. Zaten yaptırmadan sattılar.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Sani Gerşon yazdı:

Detayını öğrenemedim. Lakin neredeyse tüm meriva'larda bu sorun varmış. Zaten yaptırmadan sattılar.

Belki de mpv'ye uyarlarken beceremediler. Astra H ile aynı halbuki. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Murat Sahın yazdı:

Belki de mpv'ye uyarlarken beceremediler. Astra H ile aynı halbuki. 

Gri kapak ecotec 100 hp olan motordan var abi, Astra G ile aynı, şanzımanı H sadece tam otomatik değil easytronic var 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Ebrar Tüfek yazdı:

Gri kapak ecotec 100 hp olan motordan var abi, Astra G ile aynı, şanzımanı H sadece tam otomatik değil easytronic var 

Bildirimlerde senin adını görünce konuyu senin sandım. Diyorum ki  tüm planlar değişmiş.  

@Ersen şahinBu arada emmi ile aynı şekilde düşünüyorum. Yapılması gereken şimdiye kadar yapılmıştır. Yada  Lpg kaynaklı sorun ise bu araçta Lpg olmadığı için sorun teşkil etmiyor. (Tabi siz taktirmayacaksaniz)

Yorum bağlantısı
Alparslan Coban

Genel olarak Opel motorların  yüksek ısıda çalıştığını biliyorum, lpg ile kullanınca düzenli soğutma sistemi  kontrolü  şart oluyor. Devirdaim, termostat ilk bakılacak yerler(değişimde orijinal parça tercih edilmeli), benzer bir sorun yaşamıştım oradan tecrübem var. Meriva özelinde  olumsuz bir şey duymadım hayırlı olsun. Corsa D de 4 ileri tam otomatik sanırım aisin şanzıman vardı birde 1.2 motor corsalarda astralarda easytronicler var yokuşta kaydırır sarsıntılı vites geçişi ama kronik bir sorunu yok diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ebrar Tüfek yazdı:

Gri kapak 2004'de bitmiyor muydu yav?

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Murat Sahın yazdı:

Gri kapak 2004'de bitmiyor muydu yav?

valla bilmiyorum ama merivada gri kapak var, benim eski zafiradaki motordan

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Hayırlı olsun kazasız belasız güle güle kullanın. Aracın servis bakımlı olup olmadığı önemli,  yanlış bir işlem yapılmadıysa problem olacağını zannetmiyorum.

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Yorumlarınız için teşekkür ederim kısa bi test sürüşü yaptığımı söylemiştim vites geçişleri biraz sarsıntılı yokuş kalkış desteği var dik rampada bile geri kaçırmadı özellikle ona baktım eşim kullanacağı için

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ebrar Tüfek yazdı:

valla bilmiyorum ama merivada gri kapak var, benim eski zafiradaki motordan

O motor sorunsuz aslında, bende de Astra g de vardı, garip bir sorun ile anılıyor olması :unsure2:

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Ersen şahin yazdı:

Selamın aleyküm arkadaşlar çok severek bindiğim ve hiç satmak istemediğim Opel vectramızı eşimin ototmatik araç isteği sebebiyle satışa çıkarmıştık bugün araca müşteri geldi ustasına gösterdi beğendi derken anlaştık kaporayı aldık salı günü satışını vercez inşallah 

Sonrasında otomatik araç bakarken gözümüze ilişen 2008 model Opel Meriva otomatik araca bakmaya gittik araç 100.000 km'de benzinli hiç tüp takılmamış  kısa bir test sürüşü ufak bir göz incelemesi muhabbet sohbet  pazarlık derken bir anda anlaştık kaporayı verdik

Yani arabayı aldık 

Sorum şu bu arabanın artısı eksisi sürüşte dikkat edilmesi gerekenler kullanan bilen varsa detaylar şimdiden teşekkür ederim 

Meriva A mı B mi bu araba?

Yorum bağlantısı
Ersen şahin
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Meriva A mı B mi bu araba?

2008 model ne olduğunu bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Ersen şahin yazdı:

2008 model ne olduğunu bilmiyorum

A ymış baktım B ler 2011 de başlamış.

Babamın araba 260.000 de. 11 yıldır bizde araba. 2 kere motor 3 kere şanzıman beyni yaptırıldı. Traktör niyetine dağ taş tarla kullanıyor. 

Bunların easytronic beyinleri çok dertli. Başka da pek bi sorunu yok. Tamiri kolay ama can sıkıyor. 

Dayım da da vardı Meriva A sonra sattı B aldı sonra B yi sattı gene A aldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Murat Sahın yazdı:

O motor sorunsuz aslında, bende de Astra g de vardı, garip bir sorun ile anılıyor olması :unsure2:

Belki easytronic ile uyumlu değildir veya kaput altı boyutlarından dolayı su tesisatını farklı şekilde geçirmişlerdir boruların dönüş açısı dardır su ısınınca basınçtan patlatıyordur falan tam nedenini bende bilmiyorum abi, her motor her arabaya yaramıyor w205 de çatır çatır kırılan reno motorları gibi

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

höyyt mersoya laf eden taş olur

1.6 dizelleri kibrit çöpü gibi kırılıyor :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...