İçeriğe Yönlendir

TV Tavsiye

Macit Aliyev

Recommended Posts

Cihat Küçükay

Sadece youtube için tv almayın. Buradan inceleyip kendinize uygun olanı alın. Özellikle google, youtube, netflix lisanslı olanlardan seçin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpaslan Göktaş

ikinci nesil mibox (eğer lisans isteyen yayın kullanacaksanız) alın 2k liraya olmadı yıllık 1k lirayada aypitivi yayını alın herşeyi izleyin. internetinizde iyiyse kafanız rahat etsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halit Demir
Macit Aliyev yazdı:

Evde 9-10 yıllık LG lcd tv var artık iyice yavaşladı internete girerken. Ve de dahili uydu alıcısı bozuldu galiba. Sinyal yok diyip duruyor. Bunu başka bir odaya alıp wifiye bağlı kullanacağım. O yüzden 50 inçlik bir tv tavsiyelerinize açığım. Bütçe 12-13 bin.  Bu fiyata Toshiba buldum fakat toshiba tv de ne kadar iyi? Garanti ve servisine Vestel bakıyor. Fİyat performans olarak tavsiyeniz ne olur?

Smart veya android olması ne kadar elzem bir durum?

Bendede 10 yillik lg tv vardi ekrani tasirken carptigim icin titreyip duruyordu. Gecen pazar 55 inc grundig aldim android ozellikli vatan bilgisayardan . Goruntu toklugu ,ses kalitesi lg ile fark goremedim, artisi 3 yil garantili, 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

50 inçin bizim için büyük olacağını düşündüğümüzden 43 inç bakmaya başladım. Bugun bir kaç yere gidip bakacağım, Aklımda TCL ve Philips smart olanlar var. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Vestel 50qa9700 bakabilirsiniz 13-14 civarına bulunabilecek iyi özelliklerde qled tv. Android 11 işletim sistemi 2gb ram, 12 cof, 5000:1 kontrast, va fsa paneli Memc Pixellence pro Hdr Dolby Vision gibi özellikleri var diye hatırlıyorum. Ücretsiz kurulum duvar askı aparatı servis veriyor. 3 yıl garanti var.

Çok sık ışık sızması ile bulutlanma sorunu oluyor.

Macit Aliyev yazdı:

50 inçin bizim için büyük olacağını düşündüğümüzden 43 inç bakmaya başladım. Bugun bir kaç yere gidip bakacağım, Aklımda TCL ve Philips smart olanlar var. 

Bütçenize uyarsa samsung 43cu8000 alın.

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Mert Yeldan yazdı:

Hafta sonu bakacağım inşallah bir sorun yoktur.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Hafta sonu bakacağım inşallah bir sorun yoktur.

Ben iki defa iade ettim bu modeli. Özellikle ışık sızması çok feci idi.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Macit Aliyev yazdı:

tcl, youtube netflix blutv vs hepsinde duzgun çalışıyor 

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)

Yardımcı olan herkese teşekkürler. Dün bir kaç mağaza gezdim Mediamarkt, teknosa ve vatan.

TCL 43P735GTV 43 inch 4K Google smart tv yi aldım.

Aynı televizyon yukarıdakı 3 mağazada liste fiyatları 12500 civarında. Diğerleri indirim yapmadı sadece Mediamarkttakı adam 10000e bıraktı. Ben de aldım. Üzerine 5 yıllık kaskoyu da 1600 tlye almış oldum.

tarihinde Macit Aliyev tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Macit Aliyev yazdı:

Diğerleri indirim yapmadı sadece Mediamarkttakı adam 10000e bıraktı.

mediamarktta rafta yazan fiyatı ne idi?

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

mediamarktta rafta yazan fiyatı ne idi?

Mediamarkt rafında ürün yoktu sadece websitesinde vardı. Merkez depodan mağazaya istedi. Dünkü fiyatı ya 12500 yada 12999 idi. Diğer mağazalarda ise rafta ürün vardı. Vatanda 12999 dan 12500e iniyordu, Teknosa 12500 idi fiyatta herhangi birşey yapmıyordu.

Bu arada şuan mediamarkt websitesinde 11999.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Macit Aliyev yazdı:

Görüntü şimdilik fena değil ama sanki bozulmaya doğru gidiyor. Benim varolan tvdeki uydu alıcısı dışındakı sıkıntım youtubeyi açarken donuyor ve yavaş çalıştırıyor.

Android box alınca youtube hızlı olur mu yoksa aynı şey mi olur?

Box alınca dünya değişir. TV sadece monitör olur. Görüntü derken görüntü kalitesinden bahsettim. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Macit Aliyev yazdı:

Mediamarkt rafında ürün yoktu sadece websitesinde vardı. Merkez depodan mağazaya istedi. Dünkü fiyatı ya 12500 yada 12999 idi. Diğer mağazalarda ise rafta ürün vardı. Vatanda 12999 dan 12500e iniyordu, Teknosa 12500 idi fiyatta herhangi birşey yapmıyordu.

Bu arada şuan mediamarkt websitesinde 11999.

mediamarkt liste afişe duyurulmuş (raf fiyatı derken ) fiyatı 12500 12999 civarında iken mağazada pazarlık mı ettiniz yani süreç nasıl işledi? yeni bir led tv alacağım da işime yarayabilir bu bilgi

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Süleyman Kaya yazdı:

2010 yılında aldığım Phillips led tv yi kullanıyorum.. 2. yıldır da Mi Stick ile internetten yayın izliyorum gayet iyi.. uydu gibi değil tabii çat diye açılmıyor ama güzel.. 4k olanlardan almadım çünkü tv zaten 4K değil. bence sorun olarak görülebilecek tek yönü evde büyüklerimiz olduğu zaman off aç şunu demeleri 

Bende de aynı durum. Tek farkı 2008'de almış olmam.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)
Hüseyin Sönmez yazdı:

Box alınca dünya değişir. TV sadece monitör olur. Görüntü derken görüntü kalitesinden bahsettim. 

TV eskidiydi artık yenisi ile geçici olarak değiştrdim artık. Bir de ekstradan mini uydu alıcısı veya mibox gibi şeyler duvara asılı olan tv de pek güzel görünmüyor. O yüzden değiştireyim dedim.

Mustafa Yanar yazdı:

Samsung 1.tercih, pahalı gelirse grundig derim. 

Samsung güzel ama bütçemi aşıyordu, grundigin de geri kalır yanı yoktu. Onun da fiyatı yüksekti.

Çağlar Bayur yazdı:

mediamarkt liste afişe duyurulmuş (raf fiyatı derken ) fiyatı 12500 12999 civarında iken mağazada pazarlık mı ettiniz yani süreç nasıl işledi? yeni bir led tv alacağım da işime yarayabilir bu bilgi

Hayır pazarlık etmedim. Adama direkt o modeli sordum 9999 dedi. Dedim web sitenizdeki 12999 olan mı bu fiyata? evet dedi özel indirim yapıyorum dedi. Mediamarktta 2 renk formalı çalışanlar var. Kırmızı ve siyah tişörtlüler. Siyah tişörtlüler firma elemanlarıymış. Ben siyah tişörtlü arkadaştan almış oldum. Mediamarkt merkez deposunda bu tvden 499 tane daha vardı. Siz ordakı mediamarkta sorun eğer orda fiyat farklıysa ankaradakı adamla iletişime geçeyim 170 tl karşılığında sizin eve gönderirler kargoyla.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)
Mert Yeldan yazdı:

Yeni kurulan vestel 50qa9700 modelinin dün panel testlerini yaptım. Işık sızması, bulutlanma hiç yok ben de şaşırdım 😄 özellikle siyah beyaz renklerde dikkatli baktım. Çok detaylı bakınca çok ince iğne ucu gibi 3 tane ölü pixel gördüm ama arayınca çok yakından bakınca sadece sarı renkte görünüyor yok gibi yani o yüzden sorun etmedim. VA panel karşıdan canlı ve net çok yanlardan yani 15 derece falan yanlardan bakınca da çok az renkte solma oluyor VA için makul zaten oda düzenimizde o kadar yandan bakacak oturma düzeni yok. Android TV takılmıyor kanal geçişlerinde yavaşlık hissetmedim. Kumanda sesli komutları hemen alıyor alıcısı çok hassas. Çerçeveleri ince en altta aliminyum gibi bir yapı var şık görünüyor. Android ilk açıldıktan sonra hızlı, ağa bağlanma program indirme kurma benim hoşuma gitti donma vs yok. Diğer LG televizyonumuzun ips ekranı daha canlı, sesi görüntüsü daha iyi ama bunun da işletim sistemi daha kolay sonuç olarak bu paraya 14300 lira için gayet iyi bir seçim olduğunu düşünüyorum.

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Gülmez
(düzenlendi)
Çiğdem Bilen yazdı:

Yeni kurulan vestel 50qa9700 modelinin dün panel testlerini yaptım. Işık sızması, bulutlanma hiç yok ben de şaşırdım 😄 özellikle siyah beyaz renklerde dikkatli baktım. Çok detaylı bakınca çok ince iğne ucu gibi 3 tane ölü pixel gördüm ama arayınca çok yakından bakınca sadece sarı renkte görünüyor yok gibi yani o yüzden sorun etmedim. VA panel karşıdan canlı ve net çok yanlardan yani 15 derece falan yanlardan bakınca da çok az renkte solma oluyor VA için makul zaten oda düzenimizde o kadar yandan bakacak oturma düzeni yok. Android TV takılmıyor kanal geçişlerinde yavaşlık hissetmedim. Kumanda sesli komutları hemen alıyor alıcısı çok hassas. Çerçeveleri ince en altta aliminyum gibi bir yapı var şık görünüyor. Android ilk açıldıktan sonra hızlı, ağa bağlanma program indirme kurma benim hoşuma gitti donma vs yok. Diğer LG televizyonumuzun ips ekranı daha canlı, sesi görüntüsü daha iyi ama bunun da işletim sistemi daha kolay sonuç olarak bu paraya 14300 lira için gayet iyi bir seçim olduğunu düşünüyorum.

Çiğdem Hanım bu hafta grunding geliyor 65 inç kurulum esnasında ölü piksel ve bulutlanma için test yapacağım. Özel bir yazılım var androidlerde onu tv ye kuracağım

8 pixsele kadar ölü olması yasalara göre normalmiş

Bulutlanma içinde hafif gri ekranda karanlık ortam gerekiyormuş 

Tüketici derneği başkanı Adem Helvacı bu konuda youtube da çok sayıda video paylaşmış  hatta yazılım bile çıkartılmasına öncülük etmiş

Kendisi ayrıca tüketici elektroniği bilirkişi uzmanı 

Videolarını izledikçe aydınladım

Sony ya da philips gibi markalar alınırsa garanti hizmetleri çok kötü diyor

o nedenle kalitesi düşük ama servis ağı iyi olan grundig tercih ettim

tarihinde Ali Gülmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Ali Gülmez yazdı:

Çiğdem Hanım bu hafta grunding geliyor 65 inç kurulum esnasında ölü piksel ve bulutlanma için test yapacağım. Özel bir yazılım var androidlerde onu tv ye kuracağım

8 pixsele kadar ölü olması yasalara göre normalmiş

Bulutlanma içinde hafif gri ekranda karanlık ortam gerekiyormuş 

Tüketici derneği başkanı Adem Helvacı bu konuda youtube da çok sayıda video paylaşmış  hatta yazılım bile çıkartılmasına öncülük etmiş

Kendisi ayrıca tüketici elektroniği bilirkişi uzmanı 

Videolarını izledikçe aydınladım

Sony ya da philips gibi markalar alınırsa garanti hizmetleri çok kötü diyor

o nedenle kalitesi düşük ama servis ağı iyi olan grundig tercih ettim

Ben de Adem Bey'in söylediği paylaştığı bir test uygulamasını kurdum kullandım bence çok işlevsel işe yarar diye düşünüyorum. Çok şükür bizim tvde bir problem de çıkmadı. Vestelin servis olayını düzeltmesi, taşımada sorun var mı diye darbe etiketi kullanması, eski panda panelleri aradığım modelde kullanmaması ve kullandığı anakart panel bilgilerini açık açık paylaşması f/p ürünü olduğunu düşündüğüm bu ürünü almama sebep oldu

Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
(düzenlendi)
Çiğdem Bilen yazdı:

Ben de Adem Bey'in söylediği paylaştığı bir test uygulamasını kurdum kullandım bence çok işlevsel işe yarar diye düşünüyorum. Çok şükür bizim tvde bir problem de çıkmadı. Vestelin servis olayını düzeltmesi, taşımada sorun var mı diye darbe etiketi kullanması, eski panda panelleri aradığım modelde kullanmaması ve kullandığı anakart panel bilgilerini açık açık paylaşması f/p ürünü olduğunu düşündüğüm bu ürünü almama sebep oldu

bende vestele ön yargı var hatta 2 yıl önce evde tv açıkken kendi kendine alev alan toshibayı duyduğumdan beri uzak duruyorum ama vestelin sahip olduğu deneyim de hiç kimse de yok

tanınmış birçok markanın bile tv leri manisa da üretiliyor

tarihinde Ali Gülmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Ali Gülmez yazdı:

bende vestele ön yargı var hatta 2 yıl önce evde tv açıkken kendi kendine alev alan toshibayı duyduğumdan beri uzak duruyorum ama vestelin sahip olduğu deneyim de hiç kimse de yok

tanınmış birçok markanın bile tv leri manisa da üretiliyor

Elektronik işi biraz şans işi ama televizyonun yanmasının tam olarak neden olduğunu  araştırmak gerekir. Televizyondan da kaynaklanabilir tabii ama yeni model tvlerin yanma olasılığı evinizdeki tabletin laptopun bilgisayarın yanması gibi bir olasılık kadar olur. Allah korusun diyelim evlerden ırak.

Yorum bağlantısı
Ali Gülmez

Bu arada Grunding tv nin geleceği Ankara gölbaşından merkez bayi cuma akşamı verdiğim siparişten sonra Cumartesi ve Pazartesi aradı bilgi verdi. 

Sürekli olarak bilgi vermeleri hoşuma gitti umarım pixel ve bulutlanma testlerinde geçerde keyifle kullanırım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...