İçeriğe Yönlendir

Blender Bir Süre Çalışınca Neden Durur?

Çağatay Kılınç

Recommended Posts

Çağatay Kılınç

Selamlar arkadaşlar bir süredir tefal masterblend 1000w Blender’da 3 5 sn çalıştıktan sonra durma sorunu var. Şöyle bir ara yaz sıcağında canım muzlu süt çekti yapayım derken derken bir süre sonra çalışırken durdu. Ondan beridir durum bu ama son zamanlarda 5 sn kadar çalışınca duruyor tekrar devam etmesi epey beklemek gerekiyor. Blender ı tuşa basılı dakikalarca çalıştırmıyorum ara ara çalıştırıp durduruyorum sürekli çalıştırmam. Ama nedense bu şekilde sorun çıkardı. İçine baktım motor sağlam gibi kartta da bir karartı yanma vs görünmüyor. Sebep nedir fikri olan var mı ?

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Erhan Doruk yazdı:

Kömürlerine baktınız mı

Açıkcası ayrıntı olarak anladığım bir alan değil sadece içini açıp kartı vs kontrol ettim. Servise vereceğim ama vermeden önce fikir sormak istedim. Yoksa yenisini alacağım maliyetli olursa

Nihat Palolu yazdı:

Elektronik kartta lehim temassızlığı vardır.

Lehimlerde gözle görülür bir temassızlık yok gibi. Motor açıktayken uzun süre çalıştırdım durmadı ama Blender ucunu takıp çalıştırınca bir süre sonra duruyor. 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Çağatay Kılınç yazdı:

Lehimlerde gözle görülür bir temassızlık yok gibi. Motor açıktayken uzun süre çalıştırdım durmadı ama Blender ucunu takıp çalıştırınca bir süre sonra duruyor. 

Genelde boşta sorunsuz çalışır. Yüke binince ısınıp temassızlık yapar.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...