İçeriğe Yönlendir

Suzuki Şikayeti

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Sosyal medyada bir mahkeme konusu dönüyor. 

Facebook suzuki grubunda benim de ara sıra gördüğüm bi konu vardı. Koltuk demirlerinin paslanması konusu. Servisle sıkıntılı bir süreç yaşanıyordu. Bi kullanıcı bunu irdelemiş. Suzuki yurt dışı birimlerine ulaşmış. Aldığı cevap “ülkeniz 3.dünya ülkesi olduğu için defolu mal kullanılmış olabir” cevabı almış. 

servis önce koltukları değiştiririz demiş. Sonradan yok değiştirmiyoruz. Bedava bir adet bakım verelim demiş

konu mahkemeye taşınmış. Şikayetçi tüketici mahkemesini kazanmış. 57 bin ödeme de kazanmış. 

sonrada servis anlaşma yoluna yanaşmaya başlamış. Koltukları değiştirelim. Üstüne 57 bin verelim falan demiş. Şikayetçiler tüm arabalara geri çağırma, özür, yapılan mahkeme masraflarının karşılığı olarak ödenecek parayı lösev gibi kurumlara bağış falan istemişler. 

durum karışık. Mahkeme sürecini internette paylaşmışlar. 

https://drive.google.com/drive/u/0/mobile/folders/1LSWTpKxIKZg79ST1GlRyYNdP_ITuRrXH?usp=drive_link

bu da ilgili yazı 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Faceboom suzuki grubunda benim de ara sıra gördüğüm bi konu vardı. Koltuk demirlerinin paslanması konusu. Servisle sıkıntılı bir süreç yaşanıyordu

en başından izledim, ilk hata ilk servisteki boşboğazın söylemi idi, ardından distribütördeki plaza stajyerleri konuyu anlamadı, ardından acip bir bilirkişi inceleme yazsısı yazdı, baştn sonra garabet dolu teknik tarafı sıfır bir hadise, suzuki yurt dışı birimi denen kimdir nedir bilmiyorum? cevap vermesi bile abes, bir ihtimal suzuki yetkilisi sanılan bir yere ulaşılmış ise dalga geçmişlerdir,

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

en başından izledim, ilk hata ilk servisteki boşboğazın söylemi idi, ardından distribütördeki plaza stajyerleri konuyu anlamadı, ardından acip bir bilirkişi inceleme yazsısı yazdı, baştn sonra garabet dolu teknik tarafı sıfır bir hadise, suzuki yurt dışı birimi denen kimdir nedir bilmiyorum? cevap vermesi bile abes, bir ihtimal suzuki yetkilisi sanılan bir yere ulaşılmış ise dalga geçmişlerdir,

Hiçbir firma 3.dünya ülkesine ayıplı mal veriyoruz demez. Buna pek ihtimal vermiyorum ama bakalım altında ne çıkacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o değil de Eks te ödeme yapıp mavi tık almadan bu destan gibi yazı nasıl yazılır?

Yorum bağlantısı
İsa Acar

2016 sonrası araçlarına, bugüne kadar yetkili servis yüzü görmemiş olsa bile, 10 yıl garanti kapsamına alıyorlardı 🙄

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

Ben de davayı açan arkadaşın 2-3 akşam önce eve dönüş yolunda Kafa Radyo'ya Zeki Kayahan COŞKUN'a katılmasıyla öğrendim olayı. 

Sonra twitterdan inceledim. 
Zeki de sordu, 3. dünya ülkesine bunları gönderiyoruz dediler mi, bunu kanıtlayacak belgeniz var di mi elinizde dedi. 
Arkadaş, bir sosyal medya uygulaması üzerinden sesli aradılar, İngilizce geçen bu konuşmada sözlü olarak söylediler, yani belge yok dedi.

Talepler güzel, mantıklı.

Ama bir ne yazık ki dava süreci uzun ve yorucu bir süreç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ahmet Aybeyaz yazdı:

Ben de davayı açan arkadaşın 2-3 akşam önce eve dönüş yolunda Kafa Radyo'ya Zeki Kayahan COŞKUN'a katılmasıyla öğrendim olayı. 

Sonra twitterdan inceledim. 
Zeki de sordu, 3. dünya ülkesine bunları gönderiyoruz dediler mi, bunu kanıtlayacak belgeniz var di mi elinizde dedi. 
Arkadaş, bir sosyal medya uygulaması üzerinden sesli aradılar, İngilizce geçen bu konuşmada sözlü olarak söylediler, yani belge yok dedi.

Talepler güzel, mantıklı.

Ama bir ne yazık ki dava süreci uzun ve yorucu bir süreç.

zkç yaşıyor mu yaa :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

zkç yaşıyor mu yaa :) 

16:00 - 18:00 arası yayında, 17:00'de işten çıkınca yakalıyorum. Matrax da devam ama artık üniversiteli değiliz gece dinleyemiyorum :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ahmet Aybeyaz yazdı:

16:00 - 18:00 arası yayında, 17:00'de işten çıkınca yakalıyorum. Matrax da devam ama artık üniversiteli değiliz gece dinleyemiyorum :D 

yarın açalım bakalım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Belki telefondaki kişi içinden geçeni dışarı vurmuştur. Çünkü 3.Dünya ülkesiyiz. Mesela bugün futbol müsabakasında hakem döven adamı serbest bıraktılar meşalelerle karşılandı. Şiddetin zirve yaptığı dönemdeyiz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Evren Erakçora yazdı:

Japonlar da üç kağıda başladı. 

Daihatsu'nun da çarpışma testlerinde üçkağıt yaptığı ortaya çıkmıştı :) 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Evren Erakçora yazdı:

Dünyanın en büyük üç kağıtcısı zaten.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Evren Erakçora yazdı:

Malum geriden geliyorlar. Uymayın şu avrupalılara diye diye dilimizde tüy bitti :) 

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

japonlar iyi bilirdim ta ki youtube da japonic in videosunu seyrettim bunlarında ne mal olduğunu anladım, içlerinde yaşayınca ne oldukları anlaşılıyor herhangibir ülkeden farkları yokmuş, adamın GTR a japon mafyası çöktü ve polis hirbişey yapmadı, adam sonunda ülke değiştirdi.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Neden bu kin :) 

Yıllarca şişirilmiş bir toplumun rezilliği çıkınca normal. Aynı edisona olan kin gibi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...