İçeriğe Yönlendir

Renault Clio 0.9 Tce Yakıt Tüketimi

Mustafa Barış

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Mert Üçkaleler yazdı:

Bence yakıt tüketiminiz fazla. 1.8 atmosferik 140 hp civic ile benim yakıt tüketimim 5.800 km ortalaması 6.9 LT. Ortalama hızım 37 km gösteriyor.
Sabah trafiğinde Bahçeşehir-Taksim gidiş aynı şekilde akşam dönüşüde var bunun içerisinde , yeri geldiğinde 7.000 devirde vites değiştirme limitleri zorlamada var , yazın Bahçeşehir - Silivri arası nispeten uzun yol diyebileceğimiz kullanımda mevcut.

benim istanbulda ortalama hızım 20. 

37 otoyoldan  hassal’dan taksim’e iniyorsanız sürekli çevre yolu verisi. Trafik akıcılığı sokak cadde trafiğine göre daha fazla. Trafik ışığı yok. Silivri tarafı da aynı. 

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

benim istanbulda ortalama hızım 20. 

37 otoyoldan  hassal’dan taksim’e iniyorsanız sürekli çevre yolu verisi. Trafik akıcılığı sokak cadde trafiğine göre daha fazla. Trafik ışığı yok. Silivri tarafı da aynı. 

Genelde evet Hasdal'dan Taksim. Bazen Bayrampaşa tarafından Haliç üzerinden Dolapdere - Taksim. 

200 kişilik sadece bu aracı kullanan bir grubumuz var en kötü şartlarda 10-11 litre üzerine çıkan yok.  0.9 motor ve yeni teknoloji için bu veriler fazla geliyor.

geçende silivriye gittim 60 km yol  80-90 km sürat ile hypermil kastım 5.2 ile bitirdim.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Üçkaleler yazdı:

Genelde evet Hasdal'dan Taksim. Bazen Bayrampaşa tarafından Haliç üzerinden Dolapdere - Taksim. 

200 kişilik sadece bu aracı kullanan bir grubumuz var en kötü şartlarda 10-11 litre üzerine çıkan yok.  0.9 motor ve yeni teknoloji için bu veriler fazla geliyor.

geçende silivriye gittim 60 km yol  80-90 km sürat ile hypermil kastım 5.2 ile bitirdim.

0,9 motor, dur kalk, düşük devirde turbonun verimsizliği, motora binen yük, yakıtı hacmine göre artırıyor. 

Aynı arabayla 5 yakan da var 15 yakan da. O yüzden ben çok yadırgamıyorum. 

yakıt tükemi sadede aynı güzergahta aynı sürüş tarzıyla sürüş yapanlarla karşılaştırılır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
(düzenlendi)

Bence kesinlikle kullandiginiz guzergahla ilgili fazla tuketiminiz.

Ayni şartlarda az tuketiyor diye bilinen başka marka araç da fazla yakacaktir sizin guzergahinizda.

tarihinde Tevfik Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Yakıt cimrisi denilen dizel b sınıf araçlarda dahi tüketim yüksek olabiliyor. Benim aracı kısa süreli buz gibi havada, iyi tutan kışlık lastik ve sürekli dur kalk ile doğru düzgün ısınmadan sürdüm 7.1 tüketti. 10 lt ist trafiğinde az km de benzinli araç için normal sanki. 

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

8/10 litre yakacaksa 0.9 motor almanın ne anlamı var ki ben anlamadım uzun yolda 5.5 litre diyosunuz  iki gün önce sattığım Vectra ile kayaslıyorum 2.0 atmosferik uzun yolda ortalama 7 litre şehir içinde sakin kullanımda 10 litre maksimum

şimdi buna bakınca bu tüketimler çok saçma geldi bana

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ersen şahin yazdı:

0.9 motor almanın ne anlamı var

sıfır olarak 0,9 lt ile 2,0 lt motörlü araca binen vergi yükü farkı var artık. vectranın üretildiği yılda bu fark bu kadar çok değildi. biberon cc lere mahkumuz artık

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mertol Kip

Ben bunun 1.0 TCe LPG li modelini kiralayıp 2bin km kullandım. 4.4 lt/100 km ortalama benzin tüketimi vardı. Ki araba teslim edildiğinde 10 kmdeydi henüz. Sıfır yani. rodajı bende bitti diyebilirim. 6 ileri düz vitesti.

PS: Neredeyse tüm rota otoban diyebilirim. %90 otoban %10 Paris Bruksel Amsterdam falandır. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Barış

Arabayı değiştirdim sorun düzeldi :biggrin:

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...