İçeriğe Yönlendir

Chevrolet Cruze Kaput Altında Duman ve Pis Koku

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Türkçe kaynak azlığından dolayı bunu buraya yazmaya karar verdim. Belirtiler

*Kaloriferden yağ buharı kokusu yayılıyordu.

*Ön ızgaradan ve Kaput altından ciddi yağ buharı geliyordu.

*Motor çalışırken altına yağ damlatıyor 

Görsel durum. 

giphy.gif

ABLVV86PXq9-JaFib5Q2YiK3bA7FLRwaeiDQvSXy

Çözüm Külbitör contası değişimi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Motorlarin yuz karasi bu motor. 

Performans yok

Tasarruf yok

Uzun ömür yok

Kroniği çok

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Aynı motor astra h vardı kız gibi sırf şu motordan dolayı almadım gittim aynı paraya corsa c aldım, çok sıkıntılı berbat bi motor

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bı daha buradan sorayım şimdi bu motor üflüyor mu?

:)

O ne demek, 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bı daha buradan sorayım şimdi bu motor üflüyor mu?

:)

bakış açısına bağlı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

bakış açısına bağlı

Hangi açıdan bakmak gerek

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

Aynı motor astra h vardı kız gibi sırf şu motordan dolayı almadım gittim aynı paraya corsa c aldım, çok sıkıntılı berbat bi motor

Bence çağının ötesinde overengineering bir motor. Turbo motoru benzinli arabaylarla yolculuk yapınca aradaki performans farkını çok net görebiliyorsun. Hem ekonomik adının hakkını veriyor. Hemde 1,6 litre atmosferik motor torkun farkını anlıyorsun. Valla 2020 model Opel Astra gözüme güzel görünmeye başladı. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz yazdı:

Bence çağının ötesinde overengineering bir motor. Turbo motoru benzinli arabaylarla yolculuk yapınca aradaki performans farkını çok net görebiliyorsun. Hem ekonomik adının hakkını veriyor. Hemde 1,6 litre atmosferik motor torkun farkını anlıyorsun. Valla 2020 model Opel Astra gözüme güzel görünmeye başladı. 

1.6 atmosferik motorun torku dimi bahsedilen

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

1000 devirde 110 newton torkla başlıyorsun, turbonun devreye girmesini felan beklemeden tepki veriyor. 0.9 turbo veya 1.3 multijette bu etki yok. Biraz devir çevirmen lazım. 1200 kiloluk Cruze , basınca gidiyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

turbonun devreye girmesini felan beklemeden

turbo devreden çıkan bir şey mi?

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Hangi açıdan bakmak gerek

teknik açı esastır

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Evren Erakçora yazdı:

Turbo  koyanlar enayi o zaman.  :) 

Chevrolet Cruze, Fiat Egeayı ve Renault Symbol hatta Clio IV sürüş konforu konusunda evire çevire döver. Kullanımı çok kolay sürmesi çok zevkli. İşte bu yüzden biz bu arabayı satamıyoruz. Egea Crossda kullandık ama sürüş konforu ve otoban sürüşü konularında malesef ama malesef Cruze önde gelir. 

Çağlar Bayur yazdı:

turbo devreden çıkan bir şey mi?

teknik açı esastır

Turbo yeterli basınç üretene kadar diyelim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Turbo yeterli basınç üretene kadar diyelim

westgate e bir tornavida darbesi kafi ayarlarız onu

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Mutijette biraz turbo boşluğu var ama diğer turbolarda pek hissedilmiyor. 70lik dci bile gayet canlı alt devirlerde. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

westgate e bir tornavida darbesi kafi ayarlarız onu

Otobanda kullandığım 0,9 turbo Symbolde 5 litre yakıyor, 1,6 cruze'da 5 litre yakıyor . Aralarında kuru ağırıkda 200 kiloda ağırlık farkı var. Kaldıki Cruze tam yükle giderken dahi 5,3 litre yakıyor akabinde rüzgardanda etkilenmiyor. Hem Egea hemde Symbol rüzgardanda etkileniyor. Her kullanma zorunda kaldığımda aradaki farkı çok net şekilde görebiliyorum. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Evren Erakçora yazdı:

Mutijette biraz turbo boşluğu var ama diğer turbolarda pek hissedilmiyor. 70lik dci bile gayet canlı alt devirlerde. 

Küzey marmara otobanında Egea, Egea Cross, Clio IV, Symbol son olarak Cruze ile birer tur yap. Beni çok güzel anlarsın. 

Yakıt konusunda ise 1,3 multijet hariç Cruze'dan az yaktı diyeceğim araba yok. 

Düzletme Clio IV 3,9 litre yakmış 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Chevrolet Cruze, Fiat Egeayı ve Renault Symbol hatta Clio IV sürüş konforu konusunda evire çevire döver. Kullanımı çok kolay sürmesi çok zevkli. İşte bu yüzden biz bu arabayı satamıyoruz. Egea Crossda kullandık ama sürüş konforu ve otoban sürüşü konularında malesef ama malesef Cruze önde gelir. 

Karşılsştırdığınız araçların hepsi b veya b+ sınıfında cruze ise c+ yakın bir araç sürüş konforunda önde olması normal ama motor gücü ve teknolojisinde en geride olan araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Otobanda kullandığım 0,9 turbo Symbolde 5 litre yakıyor,

tamir edilirse daha az yakabilir bir teknisyene danışmalı

Ali Darbaz yazdı:

Kaldıki Cruze tam yükle giderken dahi 5,3 litre yakıyor

chevrolet ye haber etmeli fabrika testlerinde hata var demektir

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Karşılsştırdığınız araçların hepsi b veya b+ sınıfında cruze ise c+ yakın bir araç sürüş konforunda önde olması normal ama motor gücü ve teknolojisinde en geride olan araç.

Pazarlama sınıflarına göre değilde Parama göre araba aldığım için sınıf gözetmiyorum abi. 500 bin tl alabileceğin arabalar bunlar. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu arabada A16xer motor ve 6 ileri M32 şanzımanlı. Sadece 545 bin tl. Km biraz düşük olsa almak isteyeceğim bir araba. Cruze ile aynı yaşta ve kmde. Üstelik bu motorla alabileceğin en yüksek donanım paketi. A16XER ailesinin tüm arızalarına vakıf olduğumdan çok korkmadan alıp binebiliriz. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-acil-ihtiyactan-satilik-1144537156/detay

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Gök yazdı:

Evet. Hani şu tamgazda 4500 devirde 145 nm verilen tork. Anlık tüketim de o an 25 litre/100 km.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Pardon hangi motordan bahsediyoruz?

Ali bey Cruze un motorunu bu şekilde yere göğe sigdirmadan anlatiyorsa fanatiklikten baska birsey degil bu. 

Piyasadaki en leş 1.6 atmosferik motor bu, yapmayin etmeyin....

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...