İçeriğe Yönlendir

Kadjar 1.6 Dci 4x4 Nasıldır?

Emrah Korkmazz

Recommended Posts

Emrah Korkmazz

Herkese merhaba.Renault Kadjar 1.6 dizel 130 beygir manuel vites ve 4x4 modeli hakkındaki bilgi ve düşüncelerinizi almak istiyorum.Sorunları olan bir araç mıdır? 4 çeker sistemi işe yarar mı?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bence işe yarar. benim bir arkadaşım 2 sene kullandı sorun yaşamadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Nissan ile motor yürüyen aynı diye biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

1.6 dci motorun sorunlu olduğunu okumuştum veya dinlemiştim bir yerlerde. İyi araştırmak lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kadjar iyidir, sıkıntısı yok ancak 1,6 dizel motoru kimse sevmedi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Kaç model?

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Eyüp Çetin yazdı:

1.6 dci motorun sorunlu olduğunu okumuştum veya dinlemiştim bir yerlerde. İyi araştırmak lazım. 

Bunu ilk kez duyuyorum

Mahmut Yıldız yazdı:

Kadjar iyidir, sıkıntısı yok ancak 1,6 dizel motoru kimse sevmedi. 

Güzel motor aslında değerler olarak.

H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Kaç model?

2016 model.

İlkay Başaran yazdı:

Nissan ile motor yürüyen aynı diye biliyorum.

Evet doğru,4 çeker sistemi de aynı.

Doğan Arşiray yazdı:

bence işe yarar. benim bir arkadaşım 2 sene kullandı sorun yaşamadı.

Ben de öyle düşünüyorum ama tek sorun mk4 Mondeo'dan geçiş yapmak.Kalite olarak çok aratır gibi geliyor bana ama hizmet amacı farklı tabi.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Emrah Korkmazz yazdı:

Bunu ilk kez duyuyorum

Güzel motor aslında değerler olarak.

2016 model.

Evet doğru,4 çeker sistemi de aynı.

Bu video fikir verebilir

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

arkadaşım kullanmıştı motor ona da sıkıntı çıkardı ben de olsam uzak dururdum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

4x4 ü benim eski qashqai ile aynı olmalı.. Başarılıdır. sorun çıkarmaz.. 

Motoru bilmiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

motorlar euro 5 6 7 olunca planlı bozdular sanki, günün her saati sağa sola füze atılan evropa değil sanki, tutturdular bir ömüsyonn ayak izi, sanırsın kocaayak avına çıktık , aynı dönemin 1.5 tdci lardı da saç baş yolduruyor

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Fatih Keskin yazdı:

arkadaşım kullanmıştı motor ona da sıkıntı çıkardı ben de olsam uzak dururdum

Evet abi, paylaşılan videoyu izledim de usta anlatmış sıkıntıyı ben de hiç sevmem böyle kafada soru işaretiyle kullanılan araçları.Yaklaşık 5 yıldır 1.6 tdci mk4 Mondeo kullanıyorum,en ufak bir sorun yaşamadım motorla ilgili.

Mehmet Ozyurek yazdı:

4x4 ü benim eski qashqai ile aynı olmalı.. Başarılıdır. sorun çıkarmaz.. 

Motoru bilmiyorum. 

Evet abi 4x4 sistemi Nissan'dan alınma.

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Çağlar Bayur yazdı:

motorlar euro 5 6 7 olunca planlı bozdular sanki, günün her saati sağa sola füze atılan evropa değil sanki, tutturdular bir ömüsyonn ayak izi, sanırsın kocaayak avına çıktık , aynı dönemin 1.5 tdci lardı da saç baş yolduruyor

Galiba öyle abi.Kuzende euro6 egea var daha 15binde,kısa mesafe kullanılıyor,arıza lambası yaktı,yağına suyuna baktık sıkıntı yok,biraz araştırınca dpf kaynaklı olabildiğini gördük,şöyle biraz ciğerini sökerek kullanınca uyarı gitti ama bu kadar hassas olmaması gerekiyor,insanın moralini bozuyor 15binde bu sebepten arıza lambası yakınca araba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Emrah Korkmazz yazdı:

Galiba öyle abi.Kuzende euro6 egea var daha 15binde,kısa mesafe kullanılıyor,arıza lambası yaktı,yağına suyuna baktık sıkıntı yok,biraz araştırınca dpf kaynaklı olabildiğini gördük,şöyle biraz ciğerini sökerek kullanınca uyarı gitti ama bu kadar hassas olmaması gerekiyor,insanın moralini bozuyor 15binde bu sebepten arıza lambası yakınca araba.

Benzinli almalıydı o.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Benim ark ilk önce turbo sıkıntısı sonra hararet sıkıntısı oldu araç garantili olmasına rağmen çok uğraştı bazı motorlar doğuştan sıkıntılı 2.7 Land motorları mesela

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Şimdi aklıma geldi unutmuşum. Sanırım 2016ydı 1.6 dci xtrail sıfır alınmış 101 binde garanti de bitmişken motor hararetten pert olmuştu.

Şirket danışmanıydı. Motor revizyonla toplandı hala kullanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Evren Erakçora yazdı:

Benzinli almalıydı o.

Kısa mesafe kullanma sebebi şoförlüğe yeni alıştığı için yoksa aracın genel kullanım güzergahı kısa olmayacak, şimdilik öyle.

Fatih Keskin yazdı:

Benim ark ilk önce turbo sıkıntısı sonra hararet sıkıntısı oldu araç garantili olmasına rağmen çok uğraştı bazı motorlar doğuştan sıkıntılı 2.7 Land motorları mesela

Hararet sıkıntısından bahsediliyor ve rektefiye tutmuyormuş ecoboostlar gibi.

Recep Demirci yazdı:

Vay be ben de hep bu motorun değerleri çok iyi derdim meğerse olay bambaşkaymış.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Forumda @Ahmet Türedi de vardı 1,6 dizel talisman sorun yaşamamıştı. Bu motoru reno f1 den kazandığı tecrübelerle yapmıştı çok iyi deniyordu Mercedes bazı modellerinde de kullanmıştı. İyice karıştı şimdi.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Forumda @Ahmet Türedi de vardı 1,6 dizel talisman sorun yaşamamıştı. Bu motoru reno f1 den kazandığı tecrübelerle yapmıştı çok iyi deniyordu Mercedes bazı modellerinde de kullanmıştı. İyice karıştı şimdi.

Valla abi motorla ilgili okuduğum yazıda bunlardan bahsediliyordu kesinlikle ama tecrübeler biraz olumsuz galiba.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...