İçeriğe Yönlendir

2013 C-Max Trend mi, 2013 Focus Trend X mi?

Hamza Bayram

Recommended Posts

Hamza Bayram

Merhaba, başlıkta ki iki araç arasında kararsızım. Normalde focus düşünüyorum ama 2013 focus trend x araçlarda 1.6 tdci 95 hp motor var. 2013 trend C max da ise 115 hp 1.6 tdci motor var. Siz olsanız hangisini neden seçersiniz? Sırf motordan dolayı c max mı seçmeliyim, araç donanımları aynı mı? Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

farklı beklentilerin arabaları, kullanıcının kararına bağlı olur bu ikisi arası tercih. ben olsam cmax tercih ederdim. o 95 ve 115 i de 20 ps acaip fark eder gibi düşünmeyin, daha çok emisyon hikayesi

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

2012 Cmax trend 3 yıl kullanmışlığım var katlanır ayna kendi kendine park opsiyonu ve genişliğiyle en keyif aldığım araç oldu benim tercihim cmax olurdu

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Elma ve armut 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

6 Yıldır aktif cmax kullanıyorum. 4 kişilik bir aileyiz. Fazlasıyla mutlu ediyor.

Yorum bağlantısı
Halit Demir

1.6 lpg li cmax derim

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Hamza bey aileniz kalabalık degilse fazla bagaja ihtiyaciniz yoksa şehiriçi pratik kullanim için focus, çocuklar büyükse aile kalabaliksa uzun yol yapiyorsaniz fazla eşya için bagaj ve hacim istiyorsanız C max. 

C max focustan biraz daha ağir ve bu nedenle 0.5 lt fazla yakar diye biliyorum. Pazar günleri piste çıkmıyorsanız  motor gücüne fazla takılmayın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

Focusdaki 115 HP olan motorun yazılımını 95 hp olan focusun yazılımı ile orjinal değiştiriyorlar, mevzu buysa çok takılmayın ama genişlik falan ihtiyaçsa C max daha iyi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

focus 3-3,5 kasanın trend x paketinde perde hava yastığı yoktu sanırım, buna kalsa tercih etmezdim. 

Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya

farklı kulvarların araçları, beklentiye göre seçmek lazım, yıllarca Focus kullandım ama Cmax daha kullanışlı iç hacim bagaja yükleme vs gibi..

Yorum bağlantısı
Hamza Bayram

Bu bahsettiğim 2013 C max donanım listesi var mı? Net'te bulamadım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Focusun piyasası çok hızlıdır, c max piyasada yavaş satılır, ama c max kalite arabadır, ihtiyaca göre almak lazım, ikisi de pişman etmez, bakımlı olması şartıyla

Yorum bağlantısı
Hamza Bayram

Bir 2013 C max buldum kaput ve sol ön çamurluk boyalı harici hatasız yazmış. Alınır mı alırken neye dikkat etmeliyim?

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Bu linkte donanım tablosu mevcut.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Detayına bakmak lazım airbagler ne durumda, araç orijinal toplanmış mı, şase gibi önemli yerlede işlem var mı, detaylıca baktırmak lazım. Fiyatı da bu hasarlara göre hasarsızlara göre düşük olmalı, şu an piyasa durgun olduğu için en azından kaputta, ön tarafta işlem olmayan bir araç bakın, hasar olsa da iç kısımlara geçmemiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Hamza Bayram yazdı:

Bir 2013 C max buldum kaput ve sol ön çamurluk boyalı harici hatasız yazmış. Alınır mı alırken neye dikkat etmeliyim?

Donanım paketi ve yakıtı ile ilgili bilgi verirseniz daha rahat yardımcı oluruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamza Bayram
Mustafa Yanar yazdı:

Detayına bakmak lazım airbagler ne durumda, araç orijinal toplanmış mı, şase gibi önemli yerlede işlem var mı, detaylıca baktırmak lazım. Fiyatı da bu hasarlara göre hasarsızlara göre düşük olmalı, şu an piyasa durgun olduğu için en azından kaputta, ön tarafta işlem olmayan bir araç bakın, hasar olsa da iç kısımlara geçmemiş olsun.

İnan Çınar yazdı:

Donanım paketi ve yakıtı ile ilgili bilgi verirseniz daha rahat yardımcı oluruz.

103.000 km de trend 2013 model. 590 bin tl dedi. Exper raporu sordum yokmuş. Kaputun neden boyandığını bilmiyor. İçime pek sinmedi açıkçası. Biraz uğraşmak incelemek lazım. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Titanyum donanım almaya çalışın, c max alanlar genelde uzun yıllar biner ve fazla km de yapmazlar, sahiplik süresi uzun araçlara bakın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
(düzenlendi)
Hamza Bayram yazdı:

103.000 km de trend 2013 model. 590 bin tl dedi. Exper raporu sordum yokmuş. Kaputun neden boyandığını bilmiyor. İçime pek sinmedi açıkçası. Biraz uğraşmak incelemek lazım. 

590bine biraz yüksek kmlere 2008 veya 2009 modeller olur. 

tarihinde Mehmet Yeter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hamza Bayram

Bir yanımda diyor ki sıfır Egea al sıfır olsun senin olsun. 1.4 Egea easy plus almak mantıklı olur mu ilerisi için? 200.000 TL faizsiz kredi imkanı varmış. Ekstra başka indirimler yaparlar mı?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Hamza Bayram yazdı:

Bir yanımda diyor ki sıfır Egea al sıfır olsun senin olsun. 1.4 Egea easy plus almak mantıklı olur mu ilerisi için? 200.000 TL faizsiz kredi imkanı varmış. Ekstra başka indirimler yaparlar mı?

Gidin pazarlık yapın indirim yapabilirler, sıfır iyidir. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

1.3 multijet alın, 1.4 ler pek tavsiye edilmiyor.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Hamza Bayram yazdı:

95 HP -115 HP farkı bile sizin için önem arzediyorsa 1.4 benzinli atmosferik egea sizi üzer.  1.3 dizel egea olabilir.

Bu arada Fiestalara 700 civarı isteyenler var. 100 bin kmlerde 2013 c Max a 590 bin fiyat istenmesi bana az geldi. Araçta bir sıkıntı olabilir. Eğer gerçekte c max fiyatları böyleyse 2013 180 binde tit  x  C Max aracımı o fiyatlara verip daha düşük yaşta bir araç alacağıma binerim daha iyi. Bu dolulukta muadili başka araca yaşı genç diye bir C-Max parası daha mı verelim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
İnan Çınar yazdı:

95 HP -115 HP farkı bile sizin için önem arzediyorsa 1.4 benzinli atmosferik egea sizi üzer.  1.3 dizel egea olabilir.

Bu arada Fiestalara 700 civarı isteyenler var. 100 bin kmlerde 2013 c Max a 590 bin fiyat istenmesi bana az geldi. Araçta bir sıkıntı olabilir. Eğer gerçekte c max fiyatları böyleyse 2013 180 binde tit  x  C Max aracımı o fiyatlara verip daha düşük yaşta bir araç alacağıma binerim daha iyi. Bu dolulukta muadili başka araca yaşı genç diye bir C-Max parası daha mı verelim?

Fiesta 700etnez, 750e sıfır polo verdiler

Yorum bağlantısı
Hamza Bayram
(düzenlendi)

Abiler bir şey daha soracağım bu 2013 C max titanium ile titanium x arasında ne gibi farklar var? 

tarihinde Hamza Bayram tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...