İçeriğe Yönlendir

Polis Tutanaklı Kaza Sonrası Alkol Raporu

Murat Ekinci

Recommended Posts

Murat Ekinci

Herkese merhaba, kardeşim yılın son günü araç ile kaza yaptı yaralanmalı olduğu için trafik polis tutanağı var olaydan 7 gün geçmesine rağmen Karşı tarafın alkol raporu yok bulunamıyor bizim alkol rapor ve tutanak mevcut lakin alkol raporu olmadan dosya açılamayacağı söyleniyor bu durumda nasıl bir yol izlemem lazım teşekkür ederim.

Birde ayrı bir konu açmadan buradan devam etmek istiyorum Araç 2004 model Opel Corsa Cosmo 4 kapı kaza sonrası bir çok parça lazım olacak opel çıkma orijinal parçacı forumumuz da mevcut mu nereden güvenilir bir şekilde parça toplaya bilirim. Kendim Kayseri'de ikamet ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Olay yerinde polisin yaptığı alkol testi raporu mu yok? 

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Geçmiş olsun Murat Bey.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun. 
Kasko varsa kaskonuzdan dosta açtırın. Sorun olmaz. 
Kasko yoksa bu durumda hasar dosyası red edilebilir. 
Yaralı olan kim? 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Alkol raporu olmaması sizin sorumluluğunuzda mı? Polisin işi o. Makine de onda. Geçmiş kayıtları vardır. 

hiç alkol ölçümü yapılmadıysa belki kanda bulunabilir geçmişe ait alkol tanısı

Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık

Kaza yerinde her iki tarafında alkol ölçümü yapıldıysa ve raporda karşı tarafın alkol sonucu eksikse tutanak düzenleyen sisteme eklemeyi unutmuş olabilir. Kazaya bakan birime ulaşabilirseniz kontrol ederler.

Kaza yerinden ambulans ile ayrılan yaralı varsa ( olay yerinde alkolmetre üfleyemeyecek durumdaysa) hastanede kan ölçümü yapılır Etanol sonucu öğrenilir. Karşı tarafla iletişiminiz varsa hastane sonuçlarından alıp size verebilir. Yoksa eğer Hastane polisinden yada mıntıka polis merkezinden sonuç için yardım isteyin. ( İlk tutanakta alkol sonucu sisteme ‘belirtilmemiş’ yada ‘ Dr. Belirsiz’ olarak girilir hastaneden gelen Etanol sonucuna göre rapor düzenlenir )

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçmiş olsun. 
Kasko varsa kaskonuzdan dosta açtırın. Sorun olmaz. 
Kasko yoksa bu durumda hasar dosyası red edilebilir. 
Yaralı olan kim? 

Teşekkür ederim Mehmet bey sağ olun, Kasko maalesef yok kazayı yapan ve yaralı olan kardeşim. polis tutanakta  kusur oranının %75 ini biz diğer %25 ini karşı tarafa vermiş kontrolsüz kavşakta dur levhası bizden tarafta olduğuna istinaden. lakin kasisten geçerken çok yavaş olduğunu sabah saatleri olmasından dolayı park eden araçların görüş mesafesini azalttığı yola çıkar çıkmaz aşırı hızlı gelen araçla çarpışmasıyla oluşan bir kaza.

İbrahim Aslıoğlu yazdı:

Geçmiş olsun Murat Bey.

Çok teşekkür ederim İbrahim bey sağ olun.

Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Hüseyin Arık yazdı:

Kaza yerinde her iki tarafında alkol ölçümü yapıldıysa ve raporda karşı tarafın alkol sonucu eksikse tutanak düzenleyen sisteme eklemeyi unutmuş olabilir. Kazaya bakan birime ulaşabilirseniz kontrol ederler.

Kaza yerinden ambulans ile ayrılan yaralı varsa ( olay yerinde alkolmetre üfleyemeyecek durumdaysa) hastanede kan ölçümü yapılır Etanol sonucu öğrenilir. Karşı tarafla iletişiminiz varsa hastane sonuçlarından alıp size verebilir. Yoksa eğer Hastane polisinden yada mıntıka polis merkezinden sonuç için yardım isteyin. ( İlk tutanakta alkol sonucu sisteme ‘belirtilmemiş’ yada ‘ Dr. Belirsiz’ olarak girilir hastaneden gelen Etanol sonucuna göre rapor düzenlenir )

Kazan yapan her iki şoför ambulans ile farklı hastanelere götürülüyor kardeşimin götürüldüğü hastaneden alkol test raporu çıkıyor karşı tarafın alkol raporu hastaneden kaynaklı henüz çıkmamış deniyor  8 gün geçti ve ben mıntıka polisine  en az 5 kez gittim artık sen gelme biz seni ararız çıkınca dediler . bu kadar uzun sürmesi normal mi bilmiyorum.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Alkol raporu olmaması sizin sorumluluğunuzda mı? Polisin işi o. Makine de onda. Geçmiş kayıtları vardır. 

hiç alkol ölçümü yapılmadıysa belki kanda bulunabilir geçmişe ait alkol tanısı

Yani polisin bana dediği hastaneye gittiğinde şahıs ben şoför değilim yaralı yolcu olarak getirildim derse alkol testi yapılmamış olabilir dedi böyle bir şey olma ihtimali var mı ?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Ekinci yazdı:

Kazan yapan her iki şoför ambulans ile farklı hastanelere götürülüyor kardeşimin götürüldüğü hastaneden alkol test raporu çıkıyor karşı tarafın alkol raporu hastaneden kaynaklı henüz çıkmamış deniyor  8 gün geçti ve ben mıntıka polisine  en az 5 kez gittim artık sen gelme biz seni ararız çıkınca dediler . bu kadar uzun sürmesi normal mi bilmiyorum.

Yani polisin bana dediği hastaneye gittiğinde şahıs ben şoför değilim yaralı yolcu olarak getirildim derse alkol testi yapılmamış olabilir dedi böyle bir şey olma ihtimali var mı ?

varsa da ihmal sonucu oluşmuştur. Karşı araba şöförsüz olamaz. Polis bulup getirmeliydi. Yaralanma var ortada. 

Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

varsa da ihmal sonucu oluşmuştur. Karşı araba şöförsüz olamaz. Polis bulup getirmeliydi. Yaralanma var ortada. 

Bugün yine aradım götürüldüğü hastane kan tahlili almış bu yüzden geçikme olmuş sonuç çıkınca biz size haber vereceğiz denildi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Murat Ekinci yazdı:

Bugün yine aradım götürüldüğü hastane kan tahlili almış bu yüzden geçikme olmuş sonuç çıkınca biz size haber vereceğiz denildi 

kan tahlili 2 saatte çıkar ya . orada farklı bir iş var gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...