İçeriğe Yönlendir

Ford Mustang Ecoboost 2.3 Motor Uyarısı Hakkında

Sadık YILMAZ

Recommended Posts

Sadık YILMAZ

Merhaba herkese,

Aracı yakın zamanda yurtdışındaki işim sebebi ile almıştım ve hiç bir sorun yoktu. Savaş sebebiyle türkiyeye dönerken motor uyarısı aldım ve Türkiye'ye döndüğümde bakım için bir servise gittiğimde belirttim.

Bir sorun gözükmedi yakıt alırken kalitesiz yakıttan olabileceğini belirtmişlerdi. Gerçekten bir süre motor uyarısı çıkmadı ve tekirdağ tarafında biyerde yakıt almıştım ve 2 gün sonra tekrar o uyarı çıktı. Belki de basit birşeydir fakat takdir edersinizki insan motor uyarısı olunca tedirgin oluyor, basit birşey mi yoksa ciddi birşey mi kestiremiyorum. 

Ayrıca ecoboost motordanmıdır bilemiyorum hırıltılı da bir çalışma sesi var dizel gibi bu beni iyice tedirgin ediyor. Emsal bir arabanın sesini dinleyemediğim için kıyaslayamıyorum. Bu konuda beni yönlendirebileceğiniz birileri var mıdır? Endişemi gidermek istiyorum.

Sadık YILMAZ

Saygılarımla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

öncelikle arıza kodu okunmalı, spesifik olarak bu motorlara bizde hiçbir yer aşina değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sadık YILMAZ

Teşekkür ederim Çağlar Bey, Geçmişte bunu yaptıklarında birşey yok yakıttandır filtredendir vb. diyip tekrar olursa gelin diye bir cevap aldım. Forumda yeniyim beni yönlendirebileceğiniz biri var mıdır? Arıza kaydını okuyarak bize yol gösterecek birileri ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yakınınızdaki oto sanayilerde arıza kodu okuyabilien her dükkan olabilir , cihazı güncel olsun kafi, obd okuyucu alıp cep telelfonundan siz bile bakabilirisniz, %100 güvenilmez ancak ekrandan da dtc okunabilir, bu kısımda hepsi okunmayabilir ancak fikir verebilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bir arkadaşım 4-5 sene evvel bir galeriden greymarket şeklinde bu araçtan aldı ve galeri çıkışı benzin alması akabinde motor ikaz lambası yakarak yolda kaldı. Araştırma neticesinde motorun  fabrikasyon 100 oktan için ayarlanmış olduğu,bizdeki benzinin 90 oktan olduğu  vs gibi bir şeyler söylemişlerdi.  Akabinde serviste motor yazılım güncellenmesi ile sorun aşıldı. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

Bir arkadaşım

bir arkadaşım da reno12 için çorum kaliorfieri arıyor... bizim bura da beyle

• Mutlu 7
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Sadık YILMAZ
Cem Işık yazdı:

Bir arkadaşım 4-5 sene evvel bir galeriden greymarket şeklinde bu araçtan aldı ve galeri çıkışı benzin alması akabinde motor ikaz lambası yakarak yolda kaldı. Araştırma neticesinde motorun  fabrikasyon 100 oktan için ayarlanmış olduğu,bizdeki benzinin 90 oktan olduğu  vs gibi bir şeyler söylemişlerdi.  Akabinde serviste motor yazılım güncellenmesi ile sorun aşıldı. 

Araç amerikadan gelmiş bir araçtı ukraynaya, bu sebeple bahsettiğiniz gibi olabilir. Biraz olsun endişeyi alan bilgi teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Forumda 2000cc üstünde benzinli turbo motor konusu açılınca bi garip oluyor. Alışık değiliz :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Cem Işık yazdı:

Amerikada benzin 87 oktan

Yüksek oktan bulunmuyor çoğu yerde

Işık yanıyorsa hata kodu illa ki vardır. Kendiniz bir obd cihaz alın foseal marka olabilir.

Çağlar Bayur yazdı:

bir arkadaşım da reno12 için çorum kaliorfieri arıyor... bizim bura da beyle

Var. 2000tl

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Forumda 2000cc üstünde benzinli turbo motor konusu açılınca bi garip oluyor. Alışık değiliz :) 

amerikada doblo lar mustangten pahalı, dünya ne acaip

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sadık YILMAZ
Çağlar Bayur yazdı:

amerikada doblo lar mustangten pahalı, dünya ne acaip

Bu durum gerçekten içler acısı. İnşaat mühendisiyim ve işim sebebi ile savaş öncesi ukraynadaydım. Türkiyede artık araba alınamaz varsın hayalimizi yaşayalım  buradayken diyip 19bin dolara aldıgım mustang şu an Tr'de 5 milyon :( Savaş sebebiyle ülkeden çıkarkan de geleneklerimizden sebep atı bırakamadım :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...