İçeriğe Yönlendir

Teyp Aldım Gümrüğe Takıldı

Cafer Celik

Recommended Posts

Cafer Celik

Kargodaki birime şöyle sordum: 
Satıcı onaylarsa bu ücretleri kendisi ödeyeği anlamına mı gelir?”

o da evet yazmış. 
satıcıya onaylaması için mesaj attım. Bakalım ne diyecek? Ayrıca bunların dışında gümrükte bekleme ücreti oluşuyormuş. Bunu kim öder acaba?

Çağlar Bayur yazdı:

bu cihazın özeliği nedir andro 64 gb falan mı

Rcd 330 diye geçiyor. 1gb ramli orjinal parça diye geçiyor. Ondan biraz pahalı sanırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Cafer Celik yazdı:

Kargodaki birime şöyle sordum: 
Satıcı onaylarsa bu ücretleri kendisi ödeyeği anlamına mı gelir?”

o da evet yazmış. 
satıcıya onaylaması için mesaj attım. Bakalım ne diyecek? Ayrıca bunların dışında gümrükte bekleme ücreti oluşuyormuş. Bunu kim öder acaba?

Rcd 330 diye geçiyor. 1gb ramli orjinal parça diye geçiyor. Ondan biraz pahalı sanırım

rcd 330 navigasyonlu eski bir orjinal VW cihaz. İşletim sistemi linux olsa gerektir. Bence bunu almanız zaten doğru bir hareket olmamış. Android başka uyumlu ucuz birşey alabilirdiniz. 75 eurodan küçük olması gerek. 

Önce ebay dediniz şimdi aliexpress oldu nasıl oldu?

rcd 330 un üretimi yok. kullanıcıdan aldıysanız muhtemelen çalıntıdır.

yahut çıkmadır. 

içerde bunlarla pazarlık edip alınabilirdi

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-vw-tiguan-rcd-330-bluetooh-sd-usb-6.5-inc-1146508150/detay

Android Auto ya da Carplay olmayınca zaten telefon bağlantınız da yetersiz olacaktır. Ben tavsiye etmiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cafer Celik
(düzenlendi)

Ebaydan aldım da. Gümrük işleriyle uğraşan bir arkadaşla konuştum iade etsen bile satıcı tüm masrafları senden keser dedi. O da 4-5 bin tl tutar sanırım. Eğer öyleyse iade etmenin bir avantajı kalmıyor. Ürünü almak istersem de  dediğinize göre ürün çıkma yada çalıntı. O zaman da gümrükten geçirme şansımız olur mu? Satıcı ebayde yeni sıfır cihaz diye yazmış ama ne kadar doğru bilemiyorum tabi. Orjinal diye aldım ama böyle olacağını tahmin edemezdim. Şimdi ne yapacağımı tam olarak çözemedim doğrusu. 

tarihinde Cafer Celik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Cafer Celik yazdı:

Ebaydan aldım da. Gümrük işleriyle uğraşan bir arkadaşla konuştum iade etsen bile satıcı tüm masrafları senden keser dedi. Eğer öyleyse iade etmenin bir avantajı kalmıyor. Ürünü almak istersem de  dediğinize göre ürün çıkma yada çalıntı. O zaman da gümrükten geçirme şansımız olur mu? Satıcı ebayde yeni sıfır cihaz diye yazmış ama ne kadar doğru bilemiyorum tabi. Orjinal diye aldım ama böyle olacağını tahmin edemezdim. Şimdi ne yapacağımı tam olarak çözemedim doğrusu. 

Sıfır diye yazdıysa sıfırdır. kalanları da satıyor olabilirler. Bence bir gümrükçü ile görüşün internetten arayın sonra telefon edin. 

Yorum bağlantısı
Cafer Celik

Gümrükçüden fiyat aldım 500-600 usd gibi masrafı çıkar diyor. Tareks falana girdiği için orda kalma süresi ve ücret artıyormuş. Zaten yaklaşık bir haftadır bekliyor. Satıcıya durumu iletip iade alırsa masraflarını ödeyeceğimi söyledim ama o da iadenin gümrük dahil çok masrafı var deyip kabul etmiyor. 
Şimdi ürünü bu haliyle ne alabiliyorum ne de iade edebiliyorum. 
Bu durumda ne yapabilirim en az zararla nasıl içinden çıkabilirim. 
Ürün istanbulda ben ankaradayım. Eğer ürünü teslim almazsak gümrük satılığa çıkarırsa ilk satın alma hakkım varmış. Bu şekilde almak istersem 8 bin liralık ürünü kaça verirler bana acaba? Aklıma son gelen bu o da nasıl olur bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tecrübe edindiniz. Bence artık bu aletten vazgeçin derim. Güzel, Apple CarPlay ya da Android Auto'lu bir cihaz bakının derim. 4GB'tan aşağı ram olmasın sakın.

Yorum bağlantısı
Cafer Celik

Evet kötü bir tecrübe oldu. Ama 8 bin tl bugün kolay kazanılmıyor. Ben en az zararla kurtarmaya çalışıyorum sadece

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Ebay da alım şartlarınıza bakın, eğer gümrük vs ücretler tamamen sizin tarafınızdan ödenecek şekilde ise yapılacak fazla birşey yok. Ebay den yardım için ticket açın. Durumu anlatın onlar sizi yönlendirirler.  Gümrüğe takıldı mağdur oldum, gümrüğe takılacak ürünü neden gönderdiniz filan yazın.

Yorum bağlantısı
Cafer Celik
Erhan Doruk yazdı:

Ebay da alım şartlarınıza bakın, eğer gümrük vs ücretler tamamen sizin tarafınızdan ödenecek şekilde ise yapılacak fazla birşey yok. Ebay den yardım için ticket açın. Durumu anlatın onlar sizi yönlendirirler.  Gümrüğe takıldı mağdur oldum, gümrüğe takılacak ürünü neden gönderdiniz filan yazın.

Teşekkürler bunu deneyeceğim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cafer Celik yazdı:

gümrük satılığa çıkarırsa ilk satın alma hakkım varmış

ihaleye çıkar, genelde piyasa fiyatının 2 misline çıkabiliyor rakam garip şekilde

Yorum bağlantısı
Cafer Celik
Çağlar Bayur yazdı:

ihaleye çıkar, genelde piyasa fiyatının 2 misline çıkabiliyor rakam garip şekilde

Ne güzel:) bir de ne zaman nerede çıkar onu da bilmek gerek. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ilk hak derken ihale sonrası rakamı kabul eder mi diye terk edeni  her üründe nasıl bulurlar ben duymadım hiç?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

ilk hak derken ihale sonrası rakamı kabul eder mi diye terk edeni  her üründe nasıl bulurlar ben duymadım hiç?

image.png.3360186e84c8ea9e7629290f28c6012a.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

image.png.3360186e84c8ea9e7629290f28c6012a.png

ne modaydı bu bir zamanlar, sosyologlar başarılı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Yurtdisindan bilgisiz alisveris yapmayin sonra boyle sorunlar cikabiliyor , en iyisi amazon.de yada bavulda bir tanidik ile getirtmek. 

Yorum bağlantısı
Cafer Celik
(düzenlendi)

Arkadaşlar ürün muhtemelen sıfır değildir. Fakat satıcı ebay’de sıfır diye yazmış. Bu nedenden ötürü iade veya parayı geri alma şansım var mı?

ebay üzernden iade seçeneği işaretledim fakat şöyle bir ekran açıldı. Ülkemizdeki gibi kargoya mı teslim edilecek? Bu şekilde iadeyi yapmak biraz zor gibi? Çünkü ürün gümrükte duruyor bende değil. 

IMG_4385.png

tarihinde Cafer Celik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cafer Celik

Arkadaşlar satıcı 100 dolar geri ödeme teklifinde bulundu. Ya da iade talebini kabul ederim diyor. Sizce hangisi mantıklı?

bu arada ben 280 usd civarı bir şey ödedim. İade olursa benden herhangi bir masraf alınır mı?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mert Omur

Merhaba öncelikle geçmiş olsun , Aracınız için Oem parçaları ruhsat ile birlikte tek ve maktu vergi ödeyerek çekebiliyorsunuz ancak Oem olmayan ürünlerde 150 Euroyu geçmemesi gerekir. Geçtiği taktirde Etgb kapsamında çekemezsiniz. Eşya için bir gümrük müşavirliğine vekalet verip ithalat beyannamesi açılması gerekiyor . Gümrükçü ücretleri minimum 3 bin gibi tutmakta ve eşya üzerinde bandrol vb ek vergi getirecek şartlar varsa maliyet daha da yüksek çıkacaktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mert Omur yazdı:

Merhaba öncelikle geçmiş olsun , Aracınız için Oem parçaları ruhsat ile birlikte tek ve maktu vergi ödeyerek çekebiliyorsunuz ancak Oem olmayan ürünlerde 150 Euroyu geçmemesi gerekir. Geçtiği taktirde Etgb kapsamında çekemezsiniz. Eşya için bir gümrük müşavirliğine vekalet verip ithalat beyannamesi açılması gerekiyor . Gümrükçü ücretleri minimum 3 bin gibi tutmakta ve eşya üzerinde bandrol vb ek vergi getirecek şartlar varsa maliyet daha da yüksek çıkacaktır. 

Oem bir ürün, misal 3.000 euroya şanzıman getirebiliyor muyuz maktu vergiyle? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Cem Işık yazdı:

1500 euroya kadar (vergi ve kargo hariç fiyatı) geçen seneye kadar getiriyorduk. Ben land rover için radyatör karbüratör bir sürü şey getirdim. kapıya kadar geliyordu. Bunu 75 euroya çektiler (sanki 150 idi 75 e düştü). Ekonomi düzelirse yine 1500 e çekebilirler. 

Cem Işık yazdı:

Gümrükçüsü olan parçacı arkadaş getirir elbette. yeni olacak ama. yahut ambalajlı vs. (refurbished de olur muhtemelen)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

gidip yerinde inceleyip alalım? ispanya ? ibiza nerde?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

pek güzeldir..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

bi otur

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Çağlar Bayur yazdı:

Çek cumhuriyeti abi, prag hedefimiz. Bi gidip gelelim. Yokluk yeri , keyifsiz memleket diyorlar ama böyle ulvi bi amaç için katlanırız. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...