İçeriğe Yönlendir

Yeni Akü mü Takviye Cihazı mı?

MustafaYilmaz_

Recommended Posts

MustafaYilmaz_

Merhaba, 

Aracımın aküsü 2 yıl önce almıştım. (Fiesta 2008) 2 haftadır çalışmayınca bugün marş basmadı. Uzun vadeli bir çözüm arıyorum. 

Şarj cihazım var, aküyü söküp evde şarj etsem olur mu? (Kapılar kilitli durur mu?)

10Ah gibi Küçük bir akü alıp takviye mi etsem?

Takviye cihazı mı alsam? Noco takviye cihazı kullanan var mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

akü süzde kapılar kitlenir ön kapılar içerden en son arka kapı. akü yok diye kilit açılmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Müşteba Güneş
Çağlar Bayur yazdı:

akü süzde kapılar kitlenir ön kapılar içerden en son arka kapı. akü yok diye kilit açılmaz.

Aynen :bravo:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2 hafta çalışmayıp marş basmıyorsa, bence önce bi kaçak kontrolü yapılmalı.

10ah akü marş basamaz, kapasitesi önemli değil de, marş gücü yetmez.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Söktürüp şarja verin. 1-2 gün sonra üzerinde voltaj ölçtürün. Sağlam akü 2 haftada bitmez.

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Aşırı güç çeken yada kaçak yapan birşey yoksa 2 senede akü ölmesi anormal bir durum. Aracı kontrol ettirin bence. Benim araçta 100A varta var. Bir öncekide aynı marka aynı amperdi 7 sene gitmişti buda 6. senede hala çalışıyor kış olmasına rağmen.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Sani Gerşon yazdı:

2 hafta çalışmayıp marş basmıyorsa, bence önce bi kaçak kontrolü yapılmalı.

10ah akü marş basamaz, kapasitesi önemli değil de, marş gücü yetmez.

Hamit inan yazdı:

Aşırı güç çeken yada kaçak yapan birşey yoksa 2 senede akü ölmesi anormal bir durum. Aracı kontrol ettirin bence. Benim araçta 100A varta var. Bir öncekide aynı marka aynı amperdi 7 sene gitmişti buda 6. senede hala çalışıyor kış olmasına rağmen.

Üstadlar söylemiş. 2 hafta yatmakla aküye bir şey olmaz. Kaçak vardır. Kaçak yoksa akü bozuktur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
MustafaYilmaz_ yazdı:

Merhaba, 

Aracımın aküsü 2 yıl önce almıştım. (Fiesta 2008) 2 haftadır çalışmayınca bugün marş basmadı. Uzun vadeli bir çözüm arıyorum. 

Şarj cihazım var, aküyü söküp evde şarj etsem olur mu? (Kapılar kilitli durur mu?)

10Ah gibi Küçük bir akü alıp takviye mi etsem?

Takviye cihazı mı alsam? Noco takviye cihazı kullanan var mı?

Aracı ne sıklıkta ve ne kadar süre kullanıyorsunuz genelde ? Yeteri kadar şarj edilemiyor olabilir. Düzenli ölçmek gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Akünün ömrü vardır, her biten akü şarj ile kurtulmaz. 

Akünüz bitti ise ( şarj tutamıyor ise) şarj etmenin faydası olmayacaktır size. 

En doğrusunu oto elektrikçiye aküyü gösterin, şarj etsin gerekirse, şarj tutmuyor kanaatine varılır ise yeni akü almanız gerekecektir. 

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
MustafaYilmaz_ yazdı:

Şarj cihazım var,

multimetreniz var mı? cihazın marka/modeli nedir? manuel şarj yapmanıza imkan veriyorsa, 16 volt - 1 amper ile şarja takılmalı 

araçtaki akü kaç amper 

Yorum bağlantısı
MustafaYilmaz_
(düzenlendi)
Bahadır Taşpolat yazdı:

multimetreniz var mı? cihazın marka/modeli nedir? manuel şarj yapmanıza imkan veriyorsa, 16 volt - 1 amper ile şarja takılmalı 

araçtaki akü kaç amper 

Evet multimetrem var, elektronikçiyim ben. Noco Genius 2 şarj cihazı ile şarj ettim 1 gün boyunca. Aküyü taktım, bekleme modunda 140mA akım çekiyor araç. Normal mi?

Akü 60Ah akü alırsam büyük akü alacağım biraz daha boşluk var. 72Ah sığar sanırım oraya.

tarihinde MustafaYilmaz_ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...