İçeriğe Yönlendir

Volkswagen Hız Sabitleme Kontrolü

Hüseyin Şancı

Recommended Posts

Hüseyin Şancı

Merhaba, 2005-2014 arası volkswagen ve aynı direksiyon kontrol beyni/sargı kullanan araçlar(skoda,seat gibi) için hız sabitleyici desteği kontrol edebilmenizi sağlayan program geliştirdim.
Android playde ücretli veya reklam izleyerek kullanabileceğiniz ücretsiz versiyonu mevcut.

Program ile elinizde hazır kod varsa ilgili kutucuğa yada parça üstündeki barkodu okutarak hız sabitleme desteğine bakabilirisniz. Eğer desteklemiyorsa size aracınıza uyumlu alternatifleri listeleyecektir.
Bunlardan birini alıp kodlarsanız hız sabitleme çalışacaktır.

Ayrıca obleleven ve vcds ile nasıl hız sabitleme ve aux kodlayabilirsiniz help kısmından videoları izleyebilirsiniz.

Şuan:
golf
passat
jetta
caddy
tiguan
vb araçlarla uyumludur.

programın adı cruise control check
link=burada

kullanım videosu

tr_4.jpg

tr_1.jpg

tr_2.jpg

tr_3.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tam anlamadım lakin, vcds'le aktif edebileceğimiz bir şeyi, vcds üzeirnden kontrol edip söylüyor mu yoksa vcds gibi aktif mi ediyor?

Yani bende vcds mevcutsa, zaten aktif olup olmayacağını kontrol edebiliyorum?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

VCDS olmadan açtım ben hız sınırlama ve sabitleme kontrolünü. Car scanner ile. Tuş takımını değiştim bi kablo bağladım o kadar. Farkı anlayamadım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Tam anlamadım lakin, vcds'le aktif edebileceğimiz bir şeyi, vcds üzeirnden kontrol edip söylüyor mu yoksa vcds gibi aktif mi ediyor?

Yani bende vcds mevcutsa, zaten aktif olup olmayacağını kontrol edebiliyorum?

Muhtemelen airbag sargısının hız sabitleyici sistemini destekleyip desteklemediğini kontrol edip bilgi veriyor. Eğer bu şekilde çalışıyor ise işe yarar bir program.

Servet Aydın yazdı:

VCDS olmadan açtım ben hız sınırlama ve sabitleme kontrolünü. Car scanner ile. Tuş takımını değiştim bi kablo bağladım o kadar. Farkı anlayamadım.

Abi bazı modellerde sadece tuş ekleyerek sistemi aktif edemeyebiliyoruz bu tip bir durumda bu program yardımcı olabilir çünkü bazı araçlarda airbag sargısını da değiştirmek iktiza ediyor.

tarihinde Furkan Bakırel tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Vw de çoğu şey çok kolay.. 

Benim golfe hız sabitleyici kolu takmıştık ve Erdem yazılımla açmıştı.. 

Hatta orijinal kol hala duruyor bende. 

Yorum bağlantısı
Mutlu Kanter

Benimde polo için  cruise'a ihtiyacım var ama nasıl yapacağımı bilmiyorum  vede maliyeti ne olur acaba diye düşünüyorum. Bu konuda destek  olan olursa ne kadar güzel olurdu.@erdemdertsiz bu konu  için uzman kişidir diye düşünüyorum ..... 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Doğru anladıysam, bu program ile aracıma hız sabitleyici montajı yapıp yapamayacağımı öğreniyorum değil mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Benim golfe hız sabitleyici kolu takmıştık

kaç sene kullandınız bu golf ü acaba

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

kaç sene kullandınız bu golf ü acaba

15 gün. 😅

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

15 gün. 😅

plaket verilmeli idi vw ag uyuyor mu

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hüseyin Şancı
(düzenlendi)

Çok geç cevap verdiğim için özür dilerim. 2005-2010 arasında araçlarınızda direksiyon beyni diye geçen 1k0953549 var. 2010 dan sonrada bu kart yerine sargı içine bu beynin yaptığı şey eklenmiş. Eğer aracınızda bu kart yada sargı desteklemiyorsa hız sabitleme çalışmaz değişitirmeniz lazım. Bu program sayesinde destekliyor mu desteklemeiyorsa aracınıza uyumlu parçayı size listeliyor. Kafanıza göre alamazsınız. İlaki uyumlusunu almalısınız.

Ayrıca help bölümünde elinizde obdeleven yada vcds varsa nasıl hız sabitleme kodlarsınız onun videoları mevcuttur.

tarihinde Hüseyin Şancı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...