İçeriğe Yönlendir

Micra 1.0 IG-T X-Tronic (K14) Motor Sorunu Var mı? Duydunuz mu?

Çağatay Özsoy

Recommended Posts

Çağatay Özsoy

Merhaba Arkadaşlar, 

Yeni ikinci araba alma arifesindeyim Micra 1.0 ig-t x-tronic tip ve donanım olarak hoşuma gidiyor. Hiç bir yerde kronik arıza olarak rastlamadım ama ilanlarda bi kaç yerde sandık motor takıldığını gördüm, ayrıca dün alacağım 49 bin km deki bir aracın eksperinde turbo ve enjektör sesli çalışma arızasına rastlandığını görünce bu motorlarda sorun olabileceğini düşünmeye başlayıp vazgeçtim bu model bakmaktan. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

İkincisi de gördüğüm kadarıyla Aralık yıl sonu kampanyaları, araç ihtiyacı olanların buralar artık dip fiyat diyip araç alması ve şimdide yılbaşındaki ÖTV siz satışlar nedeniyle yine sıfır araç piyasası ve ikinci el piyasası yükseldi, (sıfırlar ortalamada %5, ikinci el %10civarı) sizce beklemek mantıklı mı? Geçen yılkı bütçe açığını gördükten sonra yeni bir ÖTV artışı olabilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Renault motor ve şanzıman değil mi bu araç?

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
Sani Gerşon yazdı:

Renault motor ve şanzıman değil mi bu araç?

Hiç bilmiyorum ama renault 1.0 tce ise sıkıntılı,,  hem sesli çalışmasından hemde  sorunlarını daha önce bahsediliyordu hep. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağatay Özsoy yazdı:

Hiç bilmiyorum ama renault 1.0 tce ise sıkıntılı,,  hem sesli çalışmasından hemde  sorunlarını daha önce bahsediliyordu hep. 

Bizim ofisteki dacia'larda 1.0tce'ler mevcut. Sesinde sorun yok lakin bir çok yerde okuduğum, bizim de başımıza gelen yağ soğutucusu patlatma sorunu var. Bizim motor daha 10bin km'de üst kapak komple değişti. Bakalım ikinci aracımızda ne zaman olacak...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Aynı motor muhtemelen Clio 1.0 TCE X-Tronic kullanıyorum yeni aldım 15 bin km de. Valla benim Opel Astra dan sessiz. Şanzımanı çok beğendim. Ses olarak sorun yok. Garantiden motor kulağı değişti o ses yapıyormuş ve aracı sarsıyormuş sadece o da kronikmiş. Güncel parça takıldı seste yok. Ama hafif titreme mevcut 3 silindirin karakteristiği diyorum.

Aynı fiyatlarda ise Clio nun ikinci eli daha güçlü ona bakardım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
Metin Akbal yazdı:

Aynı motor muhtemelen Clio 1.0 TCE X-Tronic kullanıyorum yeni aldım 15 bin km de. Valla benim Opel Astra dan sessiz. Şanzımanı çok beğendim. Ses olarak sorun yok. Garantiden motor kulağı değişti o ses yapıyormuş ve aracı sarsıyormuş sadece o da kronikmiş. Güncel parça takıldı seste yok. Ama hafif titreme mevcut 3 silindirin karakteristiği diyorum.

Aynı fiyatlarda ise Clio nun ikinci eli daha güçlü ona bakardım.

Sevindim sizin adınıza güle güle kullanın, kaç model ne paket aracınız?? Clio pek bakmıyorum, etrafımda bir kaç kişinin şanzımanda sorun çıktı, yaptırıp sattılar. Çift kavramalı şanzıman bende hep soru işareti, gördüğüm kadarıyla DGS, EDC vs  40-50 bin de bir sıkıntı çıkarıyorlar.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Çağatay Özsoy yazdı:

Sevindim sizin adınıza güle güle kullanın, kaç model ne paket aracınız?? Clio pek bakmıyorum, etrafımda bir kaç kişinin şanzımanda sorun çıktı, yaptırıp sattılar. Çift kavramalı şanzıman bende hep soru işareti, gördüğüm kadarıyla DGS, EDC vs  40-50 bin de bir sıkıntı çıkarıyorlar.

Teşekkür ederim. 2021 Touch paket hatasız boyasız tramersiz 3+1 yıl garantili 14900 km de idi 782 bine aldık. X tronic CVT zaten çift kavrama değil. 1.3 TCE de var EDC. Öğrendiğim kadarı ile X-Tronic  şanzıman Nissan ın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
Metin Akbal yazdı:

Teşekkür ederim. 2021 Touch paket hatasız boyasız tramersiz 3+1 yıl garantili 14900 km de idi 782 bine aldık. X tronic CVT zaten çift kavrama değil. 1.3 TCE de var EDC. Öğrendiğim kadarı ile X-Tronic  şanzıman Nissan ın.

Ben Clio yu EDC diye biliyordum,  X-Tronic  varmış, hayırlı olsun güle güle kullanın, bende bakayım clio

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...