İçeriğe Yönlendir

Bir Hukuk Garabeti Hakkında Bilgilendirmedir.

Cem Işık

Recommended Posts

Ayhan Asil
Servet Aydın yazdı:

Açıklıyorum Ayşe teyze benim !

Ama hangisi, gerçek olan mı, fake olan mı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bahsi geçen sigorta şirketi ben değilim.. 

• Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
Cem Işık yazdı:

bu arada sigorta firmasının davayı kazanması işimize de yaradı, icra işlerini devam ettirdiklerinde ayşe teyzenin haberi bile olmayan 20 dönüm yerin mirasla ayşe teyzeye kaldığını öğrendik:) sigorta onlara da haciz koymuş. 

Aaaa abi tamam o zaman şimdi anlaşıldı neden bunların olduğu. İnsanlar zulmeder kader ADALET eder dedikleri olay bu. Böyle saçma bir sebepten Ayşe teyze aslında hakkı olan bir mal varlığından haberdar edilecekmiş. Kurguyu dizayn edeni de yürekten alkışlıyorum :) Kıymetli avukatım bu olaydan size de maddi ve manevi bir hisse olduğunu düşünüyorum zira siz bu işe memur edilmişsiniz. Saygılar sunuyorum ... 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Cem Dilmen yazdı:

Hocam hoş geldiniz :) 

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Osmaniye'de bir evim var. 4 Yıldan bu yana evde kiracı oturuyor. 2023 yılının Ağustos ayında tayinimiz Osmaniye'ye çıktı ve kiracıdan nazikçe evi boşaltmasını istedik. Bu gün yarın, bu gün yarın derken halen de boşaltmadı. Dahası avukat da tutmuş. Uzlaşmaya gelmedi bile. Şu anda ben kendi evimin yarısı kadar bir evi 5000 TL. ye tuttum oturuyorum. Kiracım benim evimde 2000 TL. ye oturuyor. Oysa o sitede en düşük ev kirası 10 bin imiş. Aramızda sözleşme de yok. 2020 yılı Nisan ayında girmişti. Belirsiz süreli sözleşmelerde evin kiraya verildiği tarih milat kabul edilip Nisan ayı baz alınıyormuş. Bakalım ne kadar hukuk ülkesiyiz. Duyduğum kadarıyla ev sahibini değil kiracıdan yana oluyormuş mahkemeler. Bekleyelim görelim. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Servet Aydın yazdı:

Teyzemmmmm :mangal:

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Rize ye tayin oldum. Gürcistan Batum a geçiş yapıyorum bir gün. Gümrük te bir yerde takıldım polisler geldi. Ne oluyor dedim sizi biraz bekletecegiz dediler. İyi güzel. Sonra arabadan inmemi söylediler indim polis odasına geldim. 1 saat kadar bekledim. Siz arananlar listesinde temsili birşeyde görünüyorsunuz dediler dedim imkansız ben öğretmenim Ardeşen de çalışıyorum öğretmen kimliğimi falan gösterdim ve daha önce de 4 5 sefer geçiş yaptığımı hiçbirinde takilmadigimi ifade ettim. Bekleyiş tekrar başladı. Anne adı baba adı doğum yılı aynı olan bir Metin Akbal artık ne kaçağı ise aranıyormuş. Doğum yeri Adıyaman imiş oradan kurtardım yoksa gumburtuye gidecektim.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
  • Şaşkın 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Cem Dilmen yazdı:

Aaaa abi tamam o zaman şimdi anlaşıldı neden bunların olduğu. İnsanlar zulmeder kader ADALET eder dedikleri olay bu. Böyle saçma bir sebepten Ayşe teyze aslında hakkı olan bir mal varlığından haberdar edilecekmiş. Kurguyu dizayn edeni de yürekten alkışlıyorum :) Kıymetli avukatım bu olaydan size de maddi ve manevi bir hisse olduğunu düşünüyorum zira siz bu işe memur edilmişsiniz. Saygılar sunuyorum ... 

Sorma abi, kötü bir şey iyi bir şeye sebep olacak. Önce kötü olayı kapatabilirsek, sonra miras konusunu deşeleyeceğiz inşallah :) Saygı sevgi benden abim..

Metin Akbal yazdı:

Rize ye tayin oldum. Gürcistan Batum a geçiş yapıyorum bir gün. Gümrük te bir yerde takıldım polisler geldi. Ne oluyor dedim sizi biraz bekletecegiz dediler. İyi güzel. Sonra arabadan inmemi söylediler indim polis odasına geldim. 1 saat kadar bekledim. Siz arananlar listesinde temsili birşeyde görünüyorsunuz dediler dedim imkansız ben öğretmenim Ardeşen de çalışıyorum öğretmen kimliğimi falan gösterdim ve daha önce de 4 5 sefer geçiş yaptığımı hiçbirinde takilmadigimi ifade ettim. Bekleyiş tekrar başladı. Anne adı baba adı doğum yılı aynı olan bir Metin Akbal artık ne kaçağı ise aranıyormuş. Doğum yeri Adıyaman imiş oradan kurtardım yoksa gumburtuye gidecektim.

İsim de çok kolay değil hocam ama oluyor işte kader kısmet.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Cem Işık yazdı:

aman diyim herkes e devletten bilgilerini güncel tutsun, her kanaldan uyarılar açık olsun ve düzenli olarak girip bakın varmı birşey, E devlet üzerinden Uyap vatandaş portaldanda icra dava vs. sorgulayın, sonra fena olur, düzeltmesi yıllar alır aman diyim... arada Muhtarında hatrını sorun, icrada 7 gün kuralınıda unutmayın...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Servet Aydın yazdı:

Al senin olsun tamam ya :crazy:

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
Sani Gerşon yazdı:

Hoş bulduk Sani Bey. Teşekkür ederim 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Ayhan Asil yazdı:

Osmaniye'de bir evim var. 4 Yıldan bu yana evde kiracı oturuyor. 2023 yılının Ağustos ayında tayinimiz Osmaniye'ye çıktı ve kiracıdan nazikçe evi boşaltmasını istedik. Bu gün yarın, bu gün yarın derken halen de boşaltmadı. Dahası avukat da tutmuş. Uzlaşmaya gelmedi bile. Şu anda ben kendi evimin yarısı kadar bir evi 5000 TL. ye tuttum oturuyorum. Kiracım benim evimde 2000 TL. ye oturuyor. Oysa o sitede en düşük ev kirası 10 bin imiş. Aramızda sözleşme de yok. 2020 yılı Nisan ayında girmişti. Belirsiz süreli sözleşmelerde evin kiraya verildiği tarih milat kabul edilip Nisan ayı baz alınıyormuş. Bakalım ne kadar hukuk ülkesiyiz. Duyduğum kadarıyla ev sahibini değil kiracıdan yana oluyormuş mahkemeler. Bekleyelim görelim. 

Bu zamanda sözleşme olmadan ev verilirmi? Niye yapmadınız sözleşme zor birşeyde değil :yildizlar:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ayhan Asil yazdı:

Bakalım ne kadar hukuk ülkesiyiz.

%25 üstü kira zammı istemenin suç kabul edilmesi lazım bu konuda gayet net bir yasa çıkarıldı. mahleme düzgün işlerse tazminat ödeme durumun olabilir. zor zamanlardayız herkes taşın altına elini koymalı fedakarlık lazım biraz

Metin Akbal yazdı:

Bekleyiş tekrar başladı. Anne adı baba adı doğum yılı aynı olan bir Metin Akbal

tesadüf olamayacak kadar fazla olmuş ama bu, kopya kütük yapmış olmasın

Ayhan Asil yazdı:

2020 yılı Nisan ayında girmişti.

2032 ye kadar yasal artışı yaparak oturma hakkın var hukuken

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ayhan Asil yazdı:

Ama hangisi, gerçek olan mı, fake olan mı.

Zengin olan

Sani Gerşon yazdı:

Ben bakıp geleyim bi hoş gelmiş mi doktor civanım

Ersen Tapan yazdı:

Teyzemmmmm :mangal:

Oooo hayırsız yeğen

İlkay Başaran yazdı:

Al senin olsun tamam ya :crazy:

En sevdiğim kınalı kuzum yeğenim

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Ben bakıp geleyim bi hoş gelmiş mi doktor civanım

valizim hazır

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Çağlar Bayur yazdı:

Bilmiyorum ki. Doğum yeri farkından ve daha önceki geçişlerimin tespiti ile olay açığa kavuştu.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Akbal yazdı:

Bilmiyorum ki. Doğum yeri farkından ve daha önceki geçişlerimin tespiti ile olay açığa kavuştu.

her 3 kağıtta son bir nokta farklı yapılır zaten bunca tesadüf çok düşündürücü hakkat, ileride bir şey çıkmasın

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Çağlar Bayur yazdı:

her 3 kağıtta son bir nokta farklı yapılır zaten bunca tesadüf çok düşündürücü hakkat, ileride bir şey çıkmasın

Çıkmamasını ümit ediyorum 😅

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

valizim hazır

Yeni montaj şantaj vidyoları mı lazım ?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Berke Kaya
Cem Işık yazdı:

Oraya girersek forum kapanır. Ne sen sormuş ol, ne biz okumuş olalım:)

Ayşe teyze kırmızı çizgimiz yahu, kadını kurtarmaya çalışıyorum:)

bu arada sigorta firmasının davayı kazanması işimize de yaradı, icra işlerini devam ettirdiklerinde ayşe teyzenin haberi bile olmayan 20 dönüm yerin mirasla ayşe teyzeye kaldığını öğrendik:) sigorta onlara da haciz koymuş. 

20 dönümün sahibi olan ayşe teyze, müvekkiliniz olan ayşe teyze mi? eminmiyiz :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Berke Kaya yazdı:

20 dönümün sahibi olan ayşe teyze, müvekkiliniz olan ayşe teyze mi? eminmiyiz :)

Aynen doğrudur :)

Yorum bağlantısı
Ali Çanakçı

Bahsedilen yerde resmi bir araca ceza gelmişti. Ceza tutanağında "kırmızı doç kamyonet" yazılmış fakat plaka devlete ait gri toyota araç plakası ile aynı. Cezayı yazan kuruma sorunca, yapacak bir şey yok. Cezayı ödeyin geçin gibi bir cevap verilmişti. Ortalık gerilip, şikayet edeceğiz çıkışına karşılık ceza kaybolmuştu. Kamu görevlisi ben cezayı yazdım, sen derdini hakime anlat tutumunda ise, hakim ise çıkar yol aramayıp, kestirme karar verirse yandı gülüm keten helva.

Anadolu'da böyle mağdur olup sineye çeken yüzbinler vardır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

isim kolay olmayacak aga.

katılıyorum :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

%25 üstü kira zammı istemenin suç kabul edilmesi lazım bu konuda gayet net bir yasa çıkarıldı. mahleme düzgün işlerse tazminat ödeme durumun olabilir. zor zamanlardayız herkes taşın altına elini koymalı fedakarlık lazım biraz

2032 ye kadar yasal artışı yaparak oturma hakkın var hukuken

Diyorsunuzki, kimse evini kiraya vermesin. 

Murat Sahın yazdı:

Bak kovdurcan beni forumdan...

kazada motosiklet sürücü çok kusurlu. Araba yavaş gidiyor. Hepimizin başına geldbilirdi. Kusurum yoksa niye hapis yatayım?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Böyle bir durumda hakime yıkılması lazım paranın. Nasıl bir rahatlık öyle cebinden ödettirsin devlet bir daha on kere okur TC nosunu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...