İçeriğe Yönlendir

Orijinal Çıkma ile Sıfır Yan Sanayi Tercih

Murat Ekinci

Recommended Posts

Murat Ekinci

Kazalı bir aracımız var 2004 model Corsa çıkma orijinal parça mı yoksa Sıfır Yan sanayi parça mı takmak mantıklı olur ( Ön Kaput, Sağ ön çamurluk, Ön tampon ) bu yıldaki araç için  satarken çok fark eder mi avantaj yada dezavantajları nelerdir değerli yorumlarınızı bekliyorum saygılar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Her türlü değişen muamelesi görecek. Bazı yan sanayi parçalar gerçekten çok kalitesiz. Kaportacınıza danışarak ilerlemenizi öneririm. Kaportacı fikri size bırakırsa çıkma ilk tercihim olurdu.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Opelin orjinal yedek parçaları hem çok pahalı hemde bulunmuyor. Bende 2000 astra F clasic için aynı parçaları aramıştım. Sonuç olarak ispanyol Oran marka almıştım. Orjinale en yakın olan yan sanayi buymuş.  Hasarsız çıkmasını buluyorsanız yan sanayisinden %5 %10 fazla verilebilir daha iyi otursun diye.  Çok takılmayın bence neticede 20 yaşında bir araç. 

Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Sani Gerşon yazdı:

Her türlü değişen muamelesi görecek. Bazı yan sanayi parçalar gerçekten çok kalitesiz. Kaportacınıza danışarak ilerlemenizi öneririm. Kaportacı fikri size bırakırsa çıkma ilk tercihim olurdu.

Tercih her türlü bana bırakılmış durumda, bende kararsız kaldım yan sanayi parçalarda kendi arasında kalite farkı oluyor, çıkma parça ile sıfır yan sanayi arasında fiyat farkı çok, sonuçta bire bir aynı üretim parçalar illaki kalite farkı vardır ama benim orijinal takılı parçalar kazada kağıt gibi yırtılma ezilme her türlü değişecek duruma geldi 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bulabildiğinizi çıkma bakın belki aynı renk denk gelir. Hem de daha uyguna denk gelebilir.

Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Mustafa Erkan yazdı:

Opelin orjinal yedek parçaları hem çok pahalı hemde bulunmuyor. Bende 2000 astra F clasic için aynı parçaları aramıştım. Sonuç olarak ispanyol Oran marka almıştım. Orjinale en yakın olan yan sanayi buymuş.  Hasarsız çıkmasını buluyorsanız yan sanayisinden %5 %10 fazla verilebilir daha iyi otursun diye.  Çok takılmayın bence neticede 20 yaşında bir araç. 

Bende aynı düşüncedeyim sıfır kaliteli yan sanayi parça tertemiz takılsın istiyorum ama oturmasında aralık vs kalacaksa fazla verip orijinal çıkma mı almalıyım.Sizin yan sanayi sıfır takılan parçalarda böyle bir durum yaşandı mı

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Ekinci yazdı:

sonuçta bire bir aynı üretim parçalar illaki kalite farkı vardır

Bazı yan sanayi parçaların çizgileri bile düzgün durmuyor.

@Çağlar Bayur hepimizden tecrübeli. Görsün bakalım konuyu.

Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Metin Akbal yazdı:

Bulabildiğinizi çıkma bakın belki aynı renk deng gelir. Hem de daha uyguna denk gelir.

Aynı renk farklı illerde buluyorum ama fiyat farkı çok fazla ustama sorduğumda renk ton farkı takarken ayar yaparken illa boya ister diyor oda kafamı karıştırdı açıkçası

Sani Gerşon yazdı:

Bazı yan sanayi parçaların çizgileri bile düzgün durmuyor.

@Çağlar Bayur hepimizden tecrübeli. Görsün bakalım konuyu.

Hmm o kadar fark olacaksa baya düşündürücü

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Ekinci yazdı:

renk ton farkı takarken ayar yaparken illa boya ister

Tabi tabi, aynı renk de bulsanız boya isteyecektir. İlla kusurları olacaktır çünkü. Bence renge takılmayın derim.

Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Sani Gerşon yazdı:

Tabi tabi, aynı renk de bulsanız boya isteyecektir. İlla kusurları olacaktır çünkü. Bence renge takılmayın derim.

Aynen renk olayını birebir temiz düzgün olarak bulunup takılması zor bir durum farkındayım.

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Benim tercihim ilk olarak çıkma orjinal parça olurdu. Bazı yan sanayi parçalar yerine tam gelmiyor simetrik problemlere sebep oluyor. 

Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Burak Kuşçu yazdı:

Benim tercihim ilk olarak çıkma orjinal parça olurdu. Bazı yan sanayi parçalar yerine tam gelmiyor simetrik problemlere sebep oluyor. 

Bunu hiç düşünmemiştim, bire bir uyumlu olmamaları ilginç bir durum parçaların bir ölçüsü vardır ve bu sabittir mantıken

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

satarken fark etmez, takarken orjinal çıkma bakardım, toplam bütçe karşılıyorsa

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Çağlar Bayur yazdı:

satarken fark etmez, takarken orjinal çıkma bakardım, toplam bütçe karşılıyorsa

Anladım, yan sanayi parçada uyumsuzluk gibi olumsuzluklar olabiliyor mu o hususta dikkat etmem gereken bir nokta var mı ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Ekinci yazdı:

Anladım, yan sanayi parçada uyumsuzluk gibi olumsuzluklar olabiliyor mu o hususta dikkat etmem gereken bir nokta var mı ?

o kaportacıyı uğraştırır, işçiliği artıtabilir, kaput çamurluk ucu birleşmez o da mümkün

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Yan sanayi parçalar çok düzgün olmuyo sattığım vectraya yan sanayi çamurluk takmışlardı kaputtan yukarıda duruyordu  orijinal çıkma parça en iyisidir nasılsa iki şekilde de değişmiş muamelesi görecek 

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
(düzenlendi)

yan sanayi parçanın yerine takılamaması, uymaması gibi durumlar nadiren olur, daha hiç denk gelmedim ama boşluklar tam denk gelmeyebilir, parçanın kalıbına göre hizasızlık olabilir. yan sanayide de iyi-kötü var, hepsi aynı değil. ekmek/köfte hesabı, aracın yaşı ve ustalığa göre kullanılabilir, sorun olmaz finalde. çağlar abi'nin de dediği gibi ustalık önemli, ustalığı sağlam olan bir şekilde yerleştiriyor. çıkmada da ok gibi parça garantisi yok sonuçta

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Murat bey bende parçalar %90 orjinali gibi oturdu çizgilerde aralıklarda sorun yok ancak yansanayi ( Depo marka )  ön sinyaller ve panjur tam istediğim gibi olmadı. ( Sinyaller cuk diye oturmadı ön panjur ile kaput arasında hafif bi boşluk var )  Kaporta ustama epey sızlandim ama oda parçaların orjinal olmamasina bağladı. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dıştan oturmuş gbi gözükenlerde de arka ayaklar yamulmuş vidalı capon yapışknalı yerler olabilir, bir sonra top gelse çizgi bozulabilir riski de mevcuttur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Çağlar abinin dediği gibi temiz orjinal çıkma. Diğer türlü sırıtma ihtimali oluyor asap bozabiliyor yapılan iş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

eski araba ise çıkma yan sanayi bence olur. sonuçta kazasız parça olacak takılanlar.

Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Mustafa Erkan yazdı:

Murat bey bende parçalar %90 orjinali gibi oturdu çizgilerde aralıklarda sorun yok ancak yansanayi ( Depo marka )  ön sinyaller ve panjur tam istediğim gibi olmadı. ( Sinyaller cuk diye oturmadı ön panjur ile kaput arasında hafif bi boşluk var )  Kaporta ustama epey sızlandim ama oda parçaların orjinal olmamasina bağladı. 

Anladım Mustafa bey, teşekkür ederim bilgilendirme için.

Doğan Arşiray yazdı:

eski araba ise çıkma yan sanayi bence olur. sonuçta kazasız parça olacak takılanlar.

Aynen, 20 yıllık araç sıfır yan sanayi parça bana da mantıklı geliyor lakin yorumlardan anladığım yan sanayi de hatlarda çizgilerde oturmasında az da olsa sorunların çıkabilme ihtimali bu ihtimal kafa karıştırıcı.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

parçanın kalitesi önemli tabi. bence bunu ustası bilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Kesinlikle çıkma orijinal.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Güdek

Hocam, temizse çıkma parçalar daha mantıklı olabilir. Yan sanayi ürünlerde parça uyumu konusunda bazen sorunlar yaşanabiliyormuş.

Bu arada alternatif olarak kaportada kırılan, sökülen yerlere baya bildiğin tuğla ören çinli bir usta vardı. Araba da taş gibi sağlam olmuştu benden söylemesi :nazar:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...