İçeriğe Yönlendir

Dunlop Ws 5 Garipliği

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Kış lastiği bakınırken satışta olan, dunlop winter sport 500 modeli dikkatimi çekti,global  test ve spesifikasyon verisi ararken garip bir şey fark etiim, dünyada böyle bir model yok, bizdeki gibi bir desen de yok, dunlop WS 5 diye bir modeli var,onun da  desen farklı, önceki modellerinde de araştırma yapınca aslen dunlop ın 3 rakamlı  model isminin hiç olmadığını gördüm bu seride.

Global link goodyear uk ye yönlendirid, mail attım, aynı gün cevap geldi: ülkenizde sumitomo berak ako AŞ ye başvurun diye, ben de bu firmanın kendi sistesindeki (ingilizin de yolladığı) mail e soru yazdım, cevap gelmedi, gelemeyecek te zira mail adresleri çalışmıyor.

Lastik alması ne zor işmiş, ben de acentama başvurdum, gece gece zeyil keserken iyiydi... lastikçi bul dedim bana.

• Beğen 1
  • Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Dunlop farklı kıtalarda farklı üreticilere ait. Bizde falken ile aynı fabrikada üretiliyor. Avrupa'da farklı. ABD zaten farklı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

her lastikte farklı ülkede üretici farklı olabiliyor da, bizdeki model dünyada yok ilk defa karşılaştım deseni fasfarklı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

ben de acentama başvurdum, gece gece zeyil keserken iyiydi... lastikçi bul dedim bana.

Bir acente olarak gerekeni yaptım. 
Sigortalıma lastik aldım.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir acente olarak gerekeni yaptım. 
Sigortalıma lastik aldım.  

Bana da dürüm yollar mısın, karnım acıktı.

• Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İki mociato alayım bende. Biri midıl olsun

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Benimde boynum tutulmuş.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Çağlar Bayur yazdı:

her lastikte farklı ülkede üretici farklı olabiliyor da, bizdeki model dünyada yok ilk defa karşılaştım deseni fasfarklı

Çankırıda üretiliyor. Sumitomo fabrikasında. Ako yatırım yaptı, japonlar üretimi idare ediyor. Fabrikanın üst düzey isg kuralları var. Biz Türklere fazla geliyor ama olması gereken bu.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Erhan Doruk yazdı:

Çankırıda üretiliyor. Sumitomo fabrikasında. Ako yatırım yaptı, japonlar üretimi idare ediyor. Fabrikanın üst düzey isg kuralları var. Biz Türklere fazla geliyor ama olması gereken bu.  

Ama lastikleri kullananlar iki yıl sonra kastik özelliği kalmıyor diyorlar. Forumda örnekleri çokça yazıldı.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

faken ice F al.

Yorum bağlantısı
Emre Demir

Benim şuan kullandığım lastik olur kendileri daha yeni kullanıyorum sormak istedikleriniz var ise yazabilirsiniz , gerçi şuan başına ciddi bir hava şartı pek denk gelmedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
Çağlar Bayur yazdı:

Abi Türkiye'ye özel bir model olabilir.

CAPON Ceo' larını tanıyorum malum uzun yıllar Çankırı'da çalıştık. Onların tüm işyeri hekimiliği ve muayene işlemlerini bizim hastanede yapıyorduk. Bir takım lastik hediye etmişlerdi. Hediye derken 2 tane parası verdim 2 tanesi hediye ettiler şimdi modelini hatırlamıyorum. Bu model bizim kendi yönetim ekibine özel ürettimimiz falan demişlerdi. Yani öyle bir model normalde global pazarda yokmuş. Çok da güzel bir lastikti. Sonraki araçlarıma da istedim ama yok dediler :) Bu tarz ülke bazlı bir üretim modeli olabilir diye aklıma geldi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Dunlop çinli sumitomo aldıktan sonra bazı modellerde büyük sıkıntı yaşamıştı. Eski dunlop için abiler iyi lastik derler ama yeni modeller arasında bariz kalite farkları var. Bir ara model adında st olanların yorumları hep kötü oluyordu ve ben de bunlar kesin sumitomo üretimidir diyordum. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Metin Uzunoğlu yazdı:

Ama lastikleri kullananlar iki yıl sonra kastik özelliği kalmıyor diyorlar. Forumda örnekleri çokça yazıldı.

Fabrikadaki ISG kuralları katı , üretim ve kalite konusunda bilgim yok . Falken de aynı yerde üretiliyor, fiyat/performans için iyi yorumları var.

Yorum bağlantısı
Harun Özden
(düzenlendi)

Goodyear ultra grip 8 de yurtdışında yok mesela, ülkemize özel bir seri

tarihinde Harun Özden tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Önder Özcan yazdı:

Bana da dürüm yollar mısın, karnım acıktı.

dedim nasıl da bonkürsün, yok lem benden çıkmıyor dedi, kartından çekileni anlamıyor dedi meğersem öyleymiş ,

Erhan Doruk yazdı:

kurumsal mail adresleri de çalışsa iyi olurdu

Emre Demir yazdı:

Benim şuan kullandığım lastik olur kendileri daha yeni kullanıyorum sormak istedikleriniz var ise yazabilirsiniz , gerçi şuan başına ciddi bir hava şartı pek denk gelmedi.

isveçli viking aldık bakalım nasılmış

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

dedim nasıl da bonkürsün, yok lem benden çıkmıyor dedi, kartından çekileni anlamıyor dedi meğersem öyleymiş ,

..

Dedi mi bunu, sahiden bunu dedi mi :sorry:

Bundan sonra kredi kartı hareketlerimi takip etmesi için bir mali müşavir tutucam. Emmi yapar di mi bu iş... bi dakka yaa  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Özcan yazdı:

Dedi mi bunu, sahiden bunu dedi mi :sorry:

Bundan sonra kredi kartı hareketlerimi takip etmesi için bir mali müşavir tutucam. Emmi yapar di mi bu iş... bi dakka yaa  :unsure2:

Yaparım len 

Mali müşarimi ben.. Şaka değil ciddi. SMMM'yin len.. Yaparım ben.. Sen kartların hepsini bana ver.. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yaparım len 

Mali müşarimi ben.. Şaka değil ciddi. SMMM'yin len.. Yaparım ben.. Sen kartların hepsini bana ver.. 

Önder gruptan ayrıldı

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Önder Özcan yazdı:

Önder gruptan ayrıldı

Emmi önderi yedi bitirdi attı

Yorum bağlantısı
Ali Bak
Servet Aydın yazdı:

Emmi önderi yedi bitirdi attı

Önderi size yedirtmeyiz!!

:onder2:

• Teşekkür 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ali Bak yazdı:

Önderi size yedirtmeyiz!!

:onder2:

Boot üyeleri istemiyoruz!

• Teşekkür 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Önder Özcan yazdı:

Dedi mi bunu, sahiden bunu dedi mi

aynen hatta vesile ile  makbule de vardı şahitler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Bak
Servet Aydın yazdı:

Boot üyeleri istemiyoruz!

Sensin bot!!

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...