İçeriğe Yönlendir

Arabam.com Araç Satışında Fazla Fiyat Kırar mı?

Hamza Bayram

Recommended Posts

Hamza Bayram

Merhaba, 2011 focus 1.6 tdci titanium 201000 Km aracıma Arabam.com 512.500 TL fiyat verdi. Yarın nasipse götürüp bırakacağım. Aracın bakımları tam. Kaput tavan bagaj hatasız. Yanlarda ve tamponlarda 3 tam 3 lokal boya var değişen yok. Fiyat teklifinden önce bunları girmiştim sisteme zaten.

Aracın tek kusuru sağ ön podyede çok ufak işlemsiz ezik varmış. Alırken eksper söylemişti ama raporda orjinal yazıyor. Daha önce sizden Arabam.com a araç satan oldu mu? Ekspertiz sonrası çok fiyat kırıyorlar mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hepsi kırar, siteye özel değildir sonucu da paylaşırsınız

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Ben hepsinin oraya müşteri çekmek için rakamı üstten tuttuğunu ve sonra oradayken bir sebepten rakamı aşağıya çektiğini düşünüyorum. 

Tahmini söyleyeyim bence en iyi ihtimalle 470-480000 verecekler finalde. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Recep Yavuz

Ne güzel.... İkinci eline bir fiyat verilen otomobiliniz var. :biggrin: Geçenlerde bir de ben sorgulayayım dedim ama ne yazık ki hiç bir ikinci el alım yapan sitede benim araca fiyat veremiyorlar. :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Onların işin ucuza alıp piyasa fiyatına satmak. Verilen rakam kesin verilen bir rakam değil. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda verilen bir rakam ancak oraya gittiğiniz şu bu o diye diye fiyatı kırıyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

500 bin altı teklif ederler gibi gözüküyor

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Bildiğim kadarıyla şasede işlem varsa almıyorlar. Siz yine de bir teyit edin gitmeden.

Vavacars vermiş olduğu tekliften yaklaşık 10% daha düşüğe alıyor. Muhtemelen o da öyledir.

Yorum bağlantısı
Hamza Bayram
(düzenlendi)

Son durum hakkında bilgi vermek istedim:

Genel exper yapıldı, boyalar doğru çıktı kaput tavan bagaj hatasız.  Değişen yok dendi. Ayrıca benim bildiğimin aksine sağ ön podyede hasar olmadığı söylendi. Yani şasi, podye, direk vb. Orjinal çıktı. 

Sıra motor expertizine geldiğinde çalışan beni yanına çağırdı ve motor mekaniğinin çok kötü olduğunu enjektörlerden yağ kaçırdığını, turbo hortumunun patlak olduğunu vb. Kaçaklar olduğunu söyledi. En az 30 - 40 bin TL masrafı olduğunu söyledi. Daha sonra yetkili yanıma gelip aracı alamayacaklarını söyledi. 

Az önce servise bıraktım aracı. En fazla 10 bin TL masrafı olduğu söylendi. Arabam.com a satmam büyük ihtimalle. 

tarihinde Hamza Bayram tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Hamza Bayram yazdı:

Son durum hakkında bilgi vermek istedim:

Genel exper yapıldı, boyalar doğru çıktı kaput tavan bagaj hatasız.  Değişen yok dendi. Ayrıca benim bildiğimin aksine sağ ön podyede hasar olmadığı söylendi. Yani şasi, podye, direk vb. Orjinal çıktı. 

Sıra motor expertizine geldiğinde çalışan beni yanına çağırdı ve motor mekaniğinin çok kötü olduğunu enjektörlerden yağ kaçırdığını, turbo hortumunun patlak olduğunu vb. Kaçaklar olduğunu söyledi. En az 30 - 40 bin TL masrafı olduğunu söyledi. Daha sonra yetkili yanıma gelip aracı alamayacaklarını söyledi. 

Az önce servise bıraktım aracı. En fazla 10 bin TL masrafı olduğu söylendi. Arabam.com a satmam büyük ihtimalle. 

Eksper için para aldılar mı?

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

expere para almıyorlar,bi nevi bedava 2. kontrol oluyor.

Daha önce var dedikleriniz yok olurken,yok olan şeylerde var olabiliyor exper muhabbetinde :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hamza Bayram yazdı:

enjektörlerden yağ kaçırdığını,

mazottur o , yağı üst süs kapağından kaçırır, bişi olmaz.

Hamza Bayram yazdı:

Ayrıca benim bildiğimin aksine sağ ön podyede hasar olmadığı söylendi. Yani şasi, podye, direk vb. Orjinal çıktı. 

sevindirici

hayırlısı olmuş sizin adınıza

Yorum bağlantısı
Hamza Bayram
Erhan Doruk yazdı:

Eksper için para aldılar mı?

Fikri Keleş yazdı:

expere para almıyorlar,bi nevi bedava 2. kontrol oluyor.

Daha önce var dedikleriniz yok olurken,yok olan şeylerde var olabiliyor exper muhabbetinde :)

Ekxper ücretsiz fakat istersem 1000 tl ye rapor verebileceklerini söylediler. Sorduğum bir çok soruya cevap vermediler. Sesli kamera olduğunu ve söylemelerinin yasak olduğunu söylediler. Onlar da haklı beleş exper yapmak isteyen illa ki çıkar. 

Yorum bağlantısı
Hamza Bayram
Çağlar Bayur yazdı:

mazottur o , yağı üst süs kapağından kaçırır, bişi olmaz.

sevindirici

hayırlısı olmuş sizin adınıza

Teşekkürler hocam. Şimdi siz deyince hatırladım doğru. Hem yağ hem mazot kaçırıyormuş. Ama 30 40 bin tl masrafı var deyince şaşkına döndüm. Biraz sallamışlar galiba. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hamza Bayram yazdı:

Biraz sallamışlar galiba. 

ata sözü gibi bir deyiş vardır: alırken mi satarken mi diye....ondan oluyor o , satarken 8-10, alırken 30-40 masrafı var gibi düşünebiliriz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...