İçeriğe Yönlendir

Tailant Joy 1.0 Tce - Cvt 2023

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tamer Topaç

:nazar:. Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın. Olması gereken yeteri donanım varmış.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Arabanın kısa ve uzun farları coralla’dan %20 daha iyi aydınlatıyor. Beğendim. Corolla’dan farba marka farları kötü

kemer ayarı yok. Önemli değil. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Arabanın kısa ve uzun farları coralla’dan %20 daha iyi aydınlatıyor. Beğendim. Corolla’dan farba marka farları kötü

kemer ayarı yok. Önemli değil. 

%20'yi nasıl ölçtün?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Corolla’dan farba marka farları kötü

Far tasarımı çok önemli olsa da, ampuller de önemli. Ne kullanılıyor?

Bu arada, Renault çok uzun zamandır stok farlarda en iyi aydınlatmayı sunan markadır. Clio3'üm harici hiç birinde şikayetim olmamıştı ki, Clio3'te de ampulleri değişerek sorunu çözmüştüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Hayırlı olsun. Yeni araç her zaman iyidir. Hem de turbolu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Sani Gerşon yazdı:

Far tasarımı çok önemli olsa da, ampuller de önemli. Ne kullanılıyor?

Bu arada, Renault çok uzun zamandır stok farlarda en iyi aydınlatmayı sunan markadır. Clio3'üm harici hiç birinde şikayetim olmamıştı ki, Clio3'te de ampulleri değişerek sorunu çözmüştüm.

08 megane 2 de de çok güzeldi standart mercek ve farlar. Clio 4 te iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Hüseyin Sönmez yazdı:

%20'yi nasıl ölçtün?

30 da olabilir. Hanıma soruyorum, ne kadar un koyacağız diye. Göz kararı diyor. Ama sonuç güzel :) 

Anlatılmak istenen bir tık daha iyi olduğuydu. Ama luxmetresi olan varsa ölçeriz

@Sani Gerşon toyota’da philips var. Kötü marka değilki. Uzun mu gidiyor? Hayır. Benim ampullerden teki 3.senesinde söndü. Toyota’da farla ilgili birim bence sıkıntılı

Tailant ampüllerine bakmadım ne marka. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hanıma soruyorum, ne kadar un koyacağız diye. Göz kararı diyor.

işte soınra italyan pizza neden dünya markası, ölçek yok mu mirim?

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

işte soınra italyan pizza neden dünya markası, ölçek yok mu mirim?

hamsiköy sütlacını trabzon merkezde bile yapamazlar. O pizza pişerken havadaki azot oranıyla alakalı. Ölçekle değil :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hamsiköy sütlacını

10 lira yerine 100 e satacam diye neler çıkıyor yahu rakamlar temsilidir :mangal:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Hayırlı uğurlu olsun 

Adamlar maliyeti kısmak için egzozu yarıda bırakmışlar kimse de fark etmemiş yahu..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Emre Şimşek yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun 

Adamlar maliyeti kısmak için egzozu yarıda bırakmışlar kimse de fark etmemiş yahu..

Üst paketlerde nasıl acaba

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Paket farkından egzozun yeri veya şekli değişmez, alt tasarım standart. Zaten yarım olması da maliyet ile ilgili değildir.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Neden yapmışlar bilmiyorum ama saçma olmuş. Çünkü araba çalışınca zengin karışımda çalışıyor. Koku malum. Arabayı yerinden çıkarıyorum. 5m sonra ailenin diğer fertleri binmek için kapıyı açınca içeriye ciddi koku giriyor. Ben önemsemem ama arabadaki herkes bu ne kokusu diye şikayet etti ilk başta. Kısa sürede geçti tabi. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Önder Özcan yazdı:

Paket farkından egzozun yeri veya şekli değişmez, alt tasarım standart. Zaten yarım olması da maliyet ile ilgili değildir.

Abi, piyasadaki en ucuz araba, maliyetten başka bir kaygı olabilir mi? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Evren Erakçora yazdı:

Abi, piyasadaki en ucuz araba, maliyetten başka bir kaygı olabilir mi? :)

Bence 1 metrelik boru maliyeti değildir sebebi :)

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Önder Özcan yazdı:

Aman abi boru demeyelim. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Zaten ortadan giden boruyu, L yaparak uzatmışlar kapının altından vermişler. Kullanılan malzeme artmış. L yapmadan 45 derece açıyla aynı miktar malzeme, arka tamponun altına kadar gelirdi zaten (nerdeyse).

IMG-0032.png.61006e2151a2ad2bc90c2eea9898a3b4.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Cam açma düğmesindeki ledi çalan sektöre karşı çok iyimsersin abi

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Neden yapmışlar bilmiyorum ama saçma olmuş. Çünkü araba çalışınca zengin karışımda çalışıyor. Koku malum. Arabayı yerinden çıkarıyorum. 5m sonra ailenin diğer fertleri binmek için kapıyı açınca içeriye ciddi koku giriyor. Ben önemsemem ama arabadaki herkes bu ne kokusu diye şikayet etti ilk başta. Kısa sürede geçti tabi. 

Bence önemsenmeli. Yaz sıcağında arabada biriken x gazlarını solumayın aracı havalandırından buraya ne zaman geldik?

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)
Önder Özcan yazdı:

Zaten ortadan giden boruyu, L yaparak uzatmışlar kapının altından vermişler. Kullanılan malzeme artmış. L yapmadan 45 derece açıyla aynı miktar malzeme, arka tamponun altına kadar gelirdi zaten (nerdeyse).

Sanıyorum ki son susuturucu da yok araçta. Bizim Jogger'lar çatara patara ilerliyorlar :D 

Arka tampona kadar uzatsa belki de standartlar susturucuyu şart koşuyordu, o yüzden uzatmamış olabilir.

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Evren Erakçora yazdı:

Üst paketlerde nasıl acaba

ust paketlerde, varmış. 

Önder Özcan yazdı:

kartondan yalitim yapan röno ayni firna degilmiydi? 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Neden yapmışlar bilmiyorum ama saçma olmuş. Çünkü araba çalışınca zengin karışımda çalışıyor. 

e tabi fakir karisim olsa ben garajima koymazdim mesela. elalem ne der? 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Sani Gerşon yazdı:

Sanıyorum ki son susuturucu da yok araçta. Bizim Jogger'lar çatara patara ilerliyorlar :D 

Arka tampona kadar uzatsa belki de standartlar susturucuyu şart koşuyordu, o yüzden uzatmamış olabilir.

Ben de farkettim ama emin olamadığımdan yazmadım ve ben özellikle, boru maliyetinden değildir dedim. Son susturucu maliyetinden kurtulmak için olma ihtimali kuvvetli. (eğer son susturucu yoksa tabi)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Önder Özcan yazdı:

Ben de farkettim ama emin olamadığımdan yazmadım ve ben özellikle, boru maliyetinden değildir dedim. Son susturucu maliyetinden kurtulmak için olma ihtimali kuvvetli. (eğer son susturucu yoksa tabi)

Yani maliyettendir.

:onder:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Emre Şimşek yazdı:

Yani maliyettendir.

:onder:

tamam.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...