İçeriğe Yönlendir

2023 i20 Yıkama Sonrası Su Alma

Oğuzhan Küçük

Recommended Posts

Oğuzhan Küçük

Yıkama sonrası kaput içi bu halde. Suyun tazyikinde ekstra bi durum yok. Standart benzinlik yıkaması. Servise göstereceğim. Önden bi fikir alaym dedim. 

IMG_3400.png

IMG_3398.jpeg

IMG_3394.png

IMG_3395.png

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cam önündeki ızgarada fitil vardır fotoda gözüküyor yerl,i yerinde gibi  ama oradan girer bu su , fitil yerinden çıkmış bir tarafı oynamış olabilir 

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Küçük

Sadece ordan değil gibi. Logonun olduğu yerden kaput ucundan da alıyor sanırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Fotolarla servise bırakın yapsınlar. Ya fitil yerinden çıkmış ya da, kaputta ayarsızlık var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Kaputun önünde fitil olması lazım. U şeklinde kıvrılır hatta. O fitil ya yok ya düzgün oturmuyor ya da kaputta, ön panelde ayarsızlık var

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bencede fitillerde sorun var yada çok dibinden su tutulmuş, yoksa girmez bu kadar...

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Eğer basit bir fitil yerinden oynadıysa sorun değil ama kaput ayar falan isterse 2023 model arabada artık olmaması gereken bir şey.

Ali Cihangiroğlu yazdı:

bencede fitillerde sorun var yada çok dibinden su tutulmuş, yoksa girmez bu kadar...

Bazen erindiğim için kir çıksın diye dibine kadar yaklaşıp yıkıyorum kaput altı kup kuru. 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Oğuzhan Küçük

Yorumlar için teşekkür ediyorum. Bence de 2023 araçta olmaması gerekir. Henüz 2500 km de. Servis ile görüştüm videoları fotoğrafları gösterdim. Kendileri de yıkama istasyonlarında basınçlı su sonrası durumu gördüler. Usta denecek şahsın bana söylediği laf “normal”. Bu sorunun nesi normal olabilir diyorum, hikaye anlatıyor. Kabul etmemek için türlü laflar boş hikayeler. Ya sorun ortada diyorum sen de görüyorsun. Yok normal olur bunlarda. E arabam su alıyor ben nasıl yıkayacağım bu aracı? Çözüm nedir ? Cevap yok. Yetkilisi varmış onla da bi görüşeceğim. O da normal gibi gevelerse direk hukuk süreci. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Büyük bir problem bence. Ben şahsen kaput altında damla su geçmemesine özen gösteriyorum. Hatta bazı noktaları bilerek tozlu bırakıyorum ki doğal yalıtım görevi görsün ve neme karşı bir koruyucu katmanı olsun, örneğin eski sensör soketlerinin dipleri gibi. Umarım çözersiniz. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Oğuzhan Küçük yazdı:

Yorumlar için teşekkür ediyorum. Bence de 2023 araçta olmaması gerekir. Henüz 2500 km de. Servis ile görüştüm videoları fotoğrafları gösterdim. Kendileri de yıkama istasyonlarında basınçlı su sonrası durumu gördüler. Usta denecek şahsın bana söylediği laf “normal”. Bu sorunun nesi normal olabilir diyorum, hikaye anlatıyor. Kabul etmemek için türlü laflar boş hikayeler. Ya sorun ortada diyorum sen de görüyorsun. Yok normal olur bunlarda. E arabam su alıyor ben nasıl yıkayacağım bu aracı? Çözüm nedir ? Cevap yok. Yetkilisi varmış onla da bi görüşeceğim. O da normal gibi gevelerse direk hukuk süreci. 

önce suyun grdiği yeri bulmalı, bir kurdele benzeri şerit kumaş alın, ön ızgara ve cam önün olarak her iki yerde kaputu üstüne kapatıp kumaşı çekin hangi bölgede tam oturmuyor ise orada sıkışmadan çekince gelecektir, yeri tespit ettikten sonra sebebi bulunur

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağrı Alaf yazdı:

Büyük bir problem bence. Ben şahsen kaput altında damla su geçmemesine özen gösteriyorum. Hatta bazı noktaları bilerek tozlu bırakıyorum ki doğal yalıtım görevi görsün ve neme karşı bir koruyucu katmanı olsun, örneğin eski sensör soketlerinin dipleri gibi. Umarım çözersiniz. 

o işler için şunu kullan, motoru yıkasanda banamısın demez, soketleri çıkarmadığın bir yeri sökmediğin sürece film yırtılmaz, kullandığım üründür tavsiye ederim, motoru komple streç filme sarmışsın gibi düşün....

https://eshop.wurth.com.tr/tam-katalog/Motor-koruma-cilas/31313006090301.cyid/3131.cgid/tr/TR/TRY/41951.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu kadar çok araç yıkamayın hatta hiç yıkamayın. periyodik bakımda yıkıyorlar yetiyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

o işler için şunu kullan, motoru yıkasanda banamısın demez, soketleri çıkarmadığın bir yeri sökmediğin sürece film yırtılmaz, kullandığım üründür tavsiye ederim, motoru komple streç filme sarmışsın gibi düşün....

https://eshop.wurth.com.tr/tam-katalog/Motor-koruma-cilas/31313006090301.cyid/3131.cgid/tr/TR/TRY/41951.jpg

5 yıl rafta kalmıştı bundan, kimse satın almadı yedek parçada

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Mehmet Göktürk yazdı:

Bu kadar çok araç yıkamayın hatta hiç yıkamayın. periyodik bakımda yıkıyorlar yetiyor. 

Ne yazık ki hocam periyodik bakımlar özel serviste ve bulunduğumuz yerde sağ olsunlar martılar es geçmiyor. İlla denk getiriyor. Bu yüzden ayda bir petrollerde dışını yıkıyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Yeter yazdı:

Ne yazık ki hocam periyodik bakımlar özel serviste ve bulunduğumuz yerde sağ olsunlar martılar es geçmiyor. İlla denk getiriyor. Bu yüzden ayda bir petrollerde dışını yıkıyorum. 

niye özelde?

martı pisliğini şişe suyuyla alabilirsin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Mehmet Göktürk yazdı:

niye özelde?

martı pisliğini şişe suyuyla alabilirsin.

Hocam her gün olmasa bile sıklıkla oluyor. Bir süre sonra silmek zor geliyor. Evden dışarı çıkayım sileyim durumuda oluşmuyor. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Oğuzhan Küçük yazdı:

normal diyen ustaya başka araçlar ile test yaptırın bayide olan, o araçlarda da aynı sorun varmı bakın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...