İçeriğe Yönlendir

Corsa C Teyp Oem Bluetooth Yardım

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

Benim corsa için android multimedya baktım, apple car playli vs olanlar 5 6 bin lira civarı, düz double modeller değil de orjinal görünümlü olanlara baktım, diğerleri görüntüyü çok bozuyor torpido gri renkli,   orjinal teybine bluetooth yapmam lazım,

şu ufak çin malı bt modüllerinden veya çakmaklığa takılan şeylerden istemiyorum, ses kalitesi rezalet oluyor.

Zaten orjinal hoparlörler güzel bi mid takımı gibi ses vermiyorken olan kaliteyi de bozmamak lazım. 

İnternette hep corsa d videoları var benim teyp için bişey bulamadım, yapan eden bilen varsa yorumları bekliyorum :) 

Teyp bu car 2004 diye geçiyor

C927A0C0-445B-4591-999A-E55556C2BF8E.jpeg.e262f186ecc7b8698b5e624b37f6bd60.jpeg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

içeride teyp kristali pinleri bulunup teybin içine bt kit montajı yapılacak yani ,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

içeride teyp kristali pinleri bulunup teybin içine bt kit montajı yapılacak yani ,

entegrelerden birisinin üzerinde bulunmalı. ben nissan pathfinder de ve opel astra G de yapmıştım.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Çağlar abinin mesajını okuduktan sonra aklıma bir tek @Servet Aydın geldi, abi sen bişeyler yapabilirmisin burdaki elektronikçiler teybi görünce olmaz diyor. 

Çağlar Bayur yazdı:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Benim de yapacağım işlem değil lakin kafası basan birisi yapabilir

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

En basit çözüm al tak telefonu dinle ses kalitesinde bozmuyo

Screenshot_2024-02-05-06-58-29-211_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Araç ayarı yoksa teybe tablet koymaktan başka şansın yok gibi. Ya da direk ekranlı birşey çerçeve falan uyduracaksin bir şekilde.

Yorum bağlantısı
Emre Demir

aux çıkışı yapılacak o çıkışa da bt modul takılacak

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

teybin içi açılacak ilgili ses entegresinin teyp girişi bulunacak, oraya lehim yapılacak. o entegrenin ne olduğunu araştırmak gerekli.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

teybi görünce olmaz diyor. 

her teybe olur, mantığı basit, teybin kristalinde 3 kablo çıkyor sağ/sol/şase, onlar takip edilip o böüme lehim yapılacak sonra kaset çalma fonksiyonu nasıl oluyor ise ona sahta bir düzenek ile içinde kaset varmış sanacak, tüm kasetli teyplerdeki manrık aynı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sermet Gündoğdu yazdı:

,teyp içerisinden 5 v besleme ile şarj sorunu olmadan kullanılır.

o kısımda ses sorunları yaşandı bunların 12V olanı çıktı sonra

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Ebrar Tüfek yazdı:

Çağlar abinin mesajını okuduktan sonra aklıma bir tek @Servet Aydın geldi, abi sen bişeyler yapabilirmisin burdaki elektronikçiler teybi görünce olmaz diyor. 

Eski konularda vardı benim. Fiestaya kristal girişinden aux yapmıştım ama cok zaman geçti.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Hamit inan yazdı:

Eski konularda vardı benim. Fiestaya kristal girişinden aux yapmıştım ama cok zaman geçti.

En kıymetli abim yav, ne zaman görüşüyoruz :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Şifresi varsa söküp kargolarsan bakarız, yüksek ihtimalle yaparız.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Ebrar Tüfek yazdı:

En kıymetli abim yav, ne zaman görüşüyoruz

Haberlesip bir aksam hallederiz 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

her teybe olur, mantığı basit, teybin kristalinde 3 kablo çıkyor sağ/sol/şase, onlar takip edilip o böüme lehim yapılacak sonra kaset çalma fonksiyonu nasıl oluyor ise ona sahta bir düzenek ile içinde kaset varmış sanacak, tüm kasetli teyplerdeki manrık aynı

Kristal genliği bir kaç mikrovolt. Bluetooht ise volt. Genliği epeyce düşürmek gerek dip gürültü ve distorsiyon olmasın diye. Ve içeride kaset çalışması lazım ki kaset hattı aktif hale gelsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Kristal genliği bir kaç mikrovolt. Bluetooht ise volt. Genliği epeyce düşürmek gerek dip gürültü ve distorsiyon olmasın diye. Ve içeride kaset çalışması lazım ki kaset hattı aktif hale gelsin

yada o pimin bastığı switch kısadevre edilecek. ben öyle yapmıştım.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sürekli kasette görür kendini radyoya geçmez

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Sürekli kasette görür kendini radyoya geçmez

seymenfm kırmızı çizgmiz

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

seymenfm kırmızı çizgmiz

Neden iç anadolu'ya gidince bu tip radyo reklamları yayınlanıyor merak konusu

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Furkan Bakırel yazdı:

Şifresi varsa söküp kargolarsan bakarız, yüksek ihtimalle yaparız.

Hamit abi ile ameliyata alacağız, çok teşekkür ederim

Çağlar Bayur yazdı:

seymenfm kırmızı çizgmiz

metro fm sabah işe giderken iyi oluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

@Hamit inan abimden allah razı olsun, bugün malzeme listesini verdi, gittim aldım, abim dükkana geldi güzelce yaptı sağolsun.

Öğlende başladık akşama kadar sohbet muhabbet eşliğinde güzel aktivite oldu.

Ses kalitesi radyodan çok daha iyi, artık konser salonu kıvamında müzik dinliyoruz. Arabayı daha da bi sevdim şimdi.

50B39800-9F5B-4E84-9684-0EF4EE946C9A.jpeg.29e678db8b6b96f81dcf63f7c0d9d4db.jpeg3F39D7BC-58EE-416E-893D-F1FBC20116EC.jpeg.27422e406c9a1cbadd3647a5c2735b12.jpegF42BF988-CFC4-4816-9541-8EC97F56238C.jpeg.eee216d92a106fe899d3c2d96808aaef.jpeg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

İşte forum bu elinize sağlık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...