İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 Motor Sesi

Melih Bitkin

Recommended Posts

Melih Bitkin

Arkadaş merhaba. 2006 düz vites 250 binde aracımda motor gürültüsü mevcut. Yalnız bundan iki ay kadar önce babam aracı kullanırken triger kayışını koparmış ve araçı bir süre böyle kullanmış. Neyse kayış istedim taktık falan ama motor yüke binince araç çok bağırıyor. Motor kulakcığını değiştirdim ama sonuç aynı. Çoğu Ford ustası da "abi biz bu arabadan anlamıyoruz" diyor. Sizce neden yardımcı olabilir misiniz. Teşekkür :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök

trigeri koparıp bir müddet kullanmak nasıl oldu o kısmı biraz açsanız iyi olur 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Melih Bitkin
Ali Gök yazdı:

trigeri koparıp bir müddet kullanmak nasıl oldu o kısmı biraz açsanız iyi olur 

Arac yaklaşık 300 km lik bir yoldan geldi öncesinde ses olduğunu söylemişti. Bende kaputu açınca kayışın olmadığını gördüm. Hatta hayret ettim nasıl motor kitlemedi diye. 2.0 motor araç ayrica

Yorum bağlantısı
Fatih ÇOLAK

bence v kayıştan bahsediyor arkadaş. v kayışın orda ki gergi rulmanlar krank kasnağı hepsi kontrol edilmeli.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet V kayışıdır o.. 

Ses yapan da gergilerdir. 

Zamanında ses yapıyor diye krank kasnağını modifiye ederdik diye hatırlıyorum.. 

Yapmıştık bunu.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Melih Bitkin yazdı:

Arkadaş merhaba. 2006 düz vites 250 binde aracımda motor gürültüsü mevcut. Yalnız bundan iki ay kadar önce babam aracı kullanırken triger kayışını koparmış ve araçı bir süre böyle kullanmış. Neyse kayış istedim taktık falan ama motor yüke binince araç çok bağırıyor. Motor kulakcığını değiştirdim ama sonuç aynı. Çoğu Ford ustası da "abi biz bu arabadan anlamıyoruz" diyor. Sizce neden yardımcı olabilir misiniz. Teşekkür :)

Dizel mi araba benzin mi?

Yorum bağlantısı
Fatih ÇOLAK
Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet V kayışıdır o.. 

Ses yapan da gergilerdir. 

Zamanında ses yapıyor diye krank kasnağını modifiye ederdik diye hatırlıyorum.. 

Yapmıştık bunu.. 

Evet evet v347 kasnağı taktım ben çok memnunum:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Melih Bitkin
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Dizel mi araba benzin mi?

Dizel

Fatih ÇOLAK yazdı:

bence v kayıştan bahsediyor arkadaş. v kayışın orda ki gergi rulmanlar krank kasnağı hepsi kontrol edilmeli.

Evet evet yanlış yazdım v kayışı. Neden ses geliyor peki 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Melih Bitkin yazdı:

Dizel

Evet evet yanlış yazdım v kayışı. Neden ses geliyor peki 

Kayış eskidiği için kopmuş olabilir veya o bölgedeki bir şey kitlenmiş kayışın kopmasına sebep vermiş olabilir kontrol etmek lazım.

Kompresör kasnağı, şarj dinamosu rulmanı, avare bilya, gergi, krank kasnağı.

Kesin çözüm kompresör kasnağını kontrol ettirip diğerlerinin tamamını değiştirmek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Melih Bitkin
(düzenlendi)
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Kayış eskidiği için kopmuş olabilir veya o bölgedeki bir şey kitlenmiş kayışın kopmasına sebep vermiş olabilir kontrol etmek lazım.

Kompresör kasnağı, şarj dinamosu rulmanı, avare bilya, gergi, krank kasnağı.

Kesin çözüm kompresör kasnağını kontrol ettirip diğerlerinin tamamını değiştirmek.

Abi kayış kopmuştu önceden. Lakin değiştirdik. Fakat araç rölantide çalışırken ses olmazken hareket halinde yüksek devirde motor bağırıyor. Turbo açmıyor gibi bir hissiyat var fakat turbo çalıyor. Artı krank kasnağı yeni değişti.

tarihinde Melih Bitkin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

Triger olsa duramazdın motor sökerdin belkide

Kasnak gergi vs sıkıntılı bunlarda

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Melih Bitkin
Ali Gök yazdı:

Triger olsa duramazdın motor sökerdin belkide

Kasnak gergi vs sıkıntılı bunlarda

😂😂 Bakalım dediklerinizi yapıp geri dönüş yapacağım size herkese teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

V kayışı kopunca direksiyon taşa dönmüştür nasıl kullanıp gelmiş ben petrole zor çevirdim direksiyonu kayış kopunca

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Ferhat Yavuz yazdı:

V kayışı kopunca direksiyon taşa dönmüştür nasıl kullanıp gelmiş ben petrole zor çevirdim direksiyonu kayış kopunca

Dizellerde V kayisi sarj dinamosunu ve klima kompresorunu ceviriyor. Direksiyon icin ayri kayis var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...