İçeriğe Yönlendir

Teypte Usb ve Bluetooth Bağlantısı Yok

Alpay Köse
Çözüme git Alpay Köse tarafından,

Recommended Posts

Alpay Köse

IMG_20240207_183009.jpg.792a22e597157621e4aa93392d05452e.jpgIMG_20240207_172757.jpg.3b8d5d5b802b4ee318862b7cc69ca8fd.jpgIMG_20240207_172744.jpg.0292ea4b914ed2ac8f44092e65be9238.jpgİyi akşamlar arkadaşlar.dün akşam aracımın teybindeki parçaları dinlemekten sıkılınca radyoyu açtım.sabah tekrardan USB açmak istediğimde teyb üzerinde bulunan degistirici( AUX) düğmenin çalışmadığını fark ettim.radyo cd calar çalışıyor Bluetooth çalışmıyor.tuşa basınca USB ses girişi yazan menü ekranda çıkmıyor.ayrica sesli komutta çalışmıyor.teybin sigortasini çıkarıp taktım yine aynı.bakmam gereken başka yer varmı? Teypmi arizalandı aksamdan sabaha.sanki teybin bir tarafının bağlantısı kesilmis gibi.Bluetooth modülü arizali olsa USB den müzik çalması gerekmez mi fikri olan var ise yardımlarınızı bekliyorum 

Yorum bağlantısı
Melih Bitkin

Muhtemelen resetleme kısayolu vardır. Internetten aracınızın marka modelini aratarak örnek videolara bakıp resetlemeyi deneyin.

Yorum bağlantısı
Alpay Köse
Melih Bitkin yazdı:

Muhtemelen resetleme kısayolu vardır. Internetten aracınızın marka modelini aratarak örnek videolara bakıp resetlemeyi deneyin.

Biraz araştırdım yeni modellerde resetleme var ama bu modelde bulamadım.bir kullanici besleme diye bir parçanın  yandigindan bahsetmiş.boş vaktimde teyp tamiri yapan bir yere gideceğim artık.cevap için teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sesli komut da aynı zamanda mı bozuldu

Yorum bağlantısı
Alpay Köse
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sesli komut da aynı zamanda mı bozuldu

Evet daha dün kullanmıştım.bugün sabah Bluetooth bağlanmadı.aux tuşuna bastım ekranda değişme olmadı.sanki tuş yokmuş gibi.ayarlardan menüye girince sanki menünün bazı bölümleri yokmuş gibi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Teyp modülün birini görmüyor.. 

Besleme devresi değildir. En fazla yapabileceğin şey, teybi sökebilirsen direksiyondan giden soketleri kontrol etmek ve yetbi fabrika ayarlarına çevirmek bence.. 

Yorum bağlantısı
Alpay Köse
Mehmet Ozyurek yazdı:

Teyp modülün birini görmüyor.. 

Besleme devresi değildir. En fazla yapabileceğin şey, teybi sökebilirsen direksiyondan giden soketleri kontrol etmek ve yetbi fabrika ayarlarına çevirmek bence.. 

Teşekkürler Vaktim olursa sökmeyi denerim.olmadı bir elektronikçiye giderim artık 

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Alpay Köse

Arkadaşlar bugün elektronikçiye gittim.teybe baktı 1500 lira masraf çıkardı.bir devre kartından bahsetti yanmış dedi.oradan ayrıldım.aracin aküsü zayıftı biraz yeni akü taktırdım.geri tamirciye gidecektim teybi açtığımda düzeldiğini fark ettim.su an herşey çalışıyor.iyiki yaptırmamışım dedim.yoksa yoktan yere masraf edecektim.beyin sıfırlandığı için mi düzeldi yoksa aküden dolayımı bilmiyorum.sonuçta çözüldü.paylasımımın belki birilerine faydası olur 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...