İçeriğe Yönlendir

Yeni Tip Led'ler

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhaba

dün led ampullerde değişim fiyat gibi şeylere baktım aliekspres de ledler o büyük kıcında kocaman fan ve artı kablosunda balasları kaldırmış artık yani yeni tiplerde yok bunlar .

Ama bu tarz olanlar eskileri kadar yoğun ışık verebilir mi merak ettim ?

https://tr.aliexpress.com/item/1005005302431139.html?spm=a2g0o.cart.0.0.10cf406aLw8OjN&mp=1&gatewayAdapt=glo2tur

https://tr.aliexpress.com/item/1005006293253030.html?spm=a2g0o.cart.0.0.10cf406aLw8OjN&mp=1&gatewayAdapt=glo2tur

1.jpg.abd6dc3bd87289f7cf99bb3d95eb8576.jpg2.jpg.a13430087ee79cac92ff72eeb171081e.jpg

3.png.dcba08548d435a00943a58a337afd24a.png

buda eski tip herkesin bildiği 

4.jpg.02fdff1a92318580665739942ca6aa68.jpg

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bunlar epey süredir var. incelik, filamana denk gelen yüzeyde. yani buraya denk gelmeyen kısım aydınlatmıyor sadece parlak görünüyor. burada incelik sırt sırta duran iki ledin ne kadar yakın olduklarında. bazı led ampullerde kesilme çizgisi halojenden bile daha iyi oluyor. geçen senelerde gördük ama o tip ampulleri yapmaya devam etmediler. neden bilmiyorum.  en son fotodaki ampuller ilk tiplerin öncü modelleri onlarda odak problemi olur. çok da parlak değillerdir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Doğan Arşiray yazdı:

bunlar epey süredir var. incelik, filamana denk gelen yüzeyde. yani buraya denk gelmeyen kısım aydınlatmıyor sadece parlak görünüyor. burada incelik sırt sırta duran iki ledin ne kadar yakın olduklarında. bazı led ampullerde kesilme çizgisi halojenden bile daha iyi oluyor. geçen senelerde gördük ama o tip ampulleri yapmaya devam etmediler. neden bilmiyorum.  en son fotodaki ampuller ilk tiplerin öncü modelleri onlarda odak problemi olur. çok da parlak değillerdir.

https://tr.aliexpress.com/item/4000849217802.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.45.2b563d12Zuv48Z&gatewayAdapt=glo2tur

ben şuan kısalarda bundan var

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Fanlar ufaldı ve gövde içinde yerlerini alıyorlar. Sürücüleri artık 30-40khz yerine 600khz. Boyutları ufaldı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Benim arabaya takmıştım. Ekranda hata vermişti ve farı yakmamıştı. Normal osram ampullerini geri taktım.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Neden modellerin mercek ölçülerine göre led ampül üretilmiyor. Universal ampüllerde iş şansa kalıyor biraz

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

modellerin mercek ölçülerine göre led ampül üretilmiyor.

fara göre halojen ampül mü vardı

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

fara göre halojen ampül mü vardı

Doğru. Ölçmedim. Aynı soketli led ve halojen apmulün ışık yaydığı uzaklık aynı mesafede mi? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Doğru. Ölçmedim. Aynı soketli led ve halojen apmulün ışık yaydığı uzaklık aynı mesafede mi? 

yoo alaksı yok onun için led takınca normal far tası sokak lambası gibi tatgın aydınlatıyor, offroad için iyi ama , king te bir led var o iyi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...